иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Висока температура у дитини: що робити?

10 Вересня 2018

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Кусевич Оксана Ігорівна

чим и коли збивати висуоку температуру у дитини

Висока температура у дитини: що робити?

Коли у дитини піднімається температура, для батьків це завжди стрес. Особливо, якщо малюк зовсім маленький, мама не завжди може оперативно вибрати відповідний план дій.

Разом з педіатром KinderKilnik розповідаємо все, про високу температуру у дитини, а також про те, що потрібно робити батькам у таких випадках.

Що викликає підвищену температуру?

Причин, через які температура тіла зростає, кілька. Зовсім маленька дитина таким чином може реагувати на підвищення температури навколишнього середовища, оскільки потовиділення у нього ще не налагоджене і організм не встигає швидко адаптуватися до оточуючих його умов.

Ще однією причиною є вакцинація. Після щеплення у дитини піднімається температура, але, як правило, не висока. Така реакція не несе ніякої небезпеки, а, навпаки, говорить про формування імунітету.

Підвищення температури також може бути викликане порушенням роботи нервової системи. Причиною таких порушень можуть бути травми голови або інфекції головного мозку.

Висока температура у дитини: друг чи ворог?

Підвищення температури, як відомо, – це захисна реакція організму. За норму приймають температуру тіла в межах від 36,5 до 37,5. У процесі підвищення температури в організмі людини синтезується інтерферон, який є противірусним засобом. Саме тому збивати невисоку температуру не рекомендовано. Підвищена температура є показником того, що організм бореться з інфекцією.

Приймаючи рішення збивати чи ні температуру, яка дорівнює 38 градусам або трохи вище, в першу чергу необхідно орієнтуватися на те, як себе почуває дитина. Якщо вона активна і п’є багато рідини, то можна почекати і не намагатися знизити температуру, якщо вона не вище 39 градусів. Якщо ж вашому малюкові менше трьох місяців, то не слід чекати, а треба збивати температуру, якщо вона перевищує 38 градусів.

Як допомогти дитині боротися з інфекцією?

Якщо у дитини підвищена температура, лікарі рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій:

  • малюк повинен багато пити (звертайте увагу на те, щоб температура рідини відповідала температурі тіла);
  • не пропонуйте дитині рідину, яку до цього вона не пила, щоб уникнути алергічної реакції;
  • не змушуйте їсти, якщо дитина відмовляється;
  • не потрібно змушувати дитину лежати в ліжку, але і сильно “проявляти активність” вона не повинна;
  • вимірюйте температуру тіла кожні 2-3 години.

Якщо стан малюка вас турбує – він млявий, примхливий і скаржиться на біль в м’язах, а температура наближається до 40 градусів, то слід переходити до медикаментозних заходів.

Який термометр використовувати для вимірювання температури?

Є кілька видів термометрів і на якомусь етапі у мами виникає питання, який з них краще використовувати. Сучасний ринок пропонує ртутний, електронний і інфрачервоний термометри. Розглянемо кожен з них.

Переваги ртутного в точності показників, яка перевищує інші, але він крихкий, легко може розбитися і травмувати дитину, а ртуть – токсична речовина.

Часто батьки вибирають електронний термометр в силу його практичності, однак, не завжди він показує точну температуру. Перед тим як її вимірювати, звірте показники із ртутним.

Інфрачервоний термометр точніше електронного та швидко вимірює температуру, так як його досить просто піднести до шкіри і не потрібно довго тримати. Однак такі термометри найдорожчі.

Чим збивати високу температуру дітям?

Для дітей рекомендовані два жарознижуючих препарати: парацетамол та ібупрофен.  Дозування препарату довірте досвідченому педіатру.

Крім того, важливо знати, що аспірин не призначений дітям до 18 років, тому його або будь-який інший жарознижуючий засіб не можна давати дітям, не проконсультувавшись попередньо з лікарем. Не можна обтирати дитину спиртом, оцтом або холодною водою.

У яких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря?

У деяких випадках не можна чекати поки організм сам поборить інфекцію. Потрібно негайно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, якщо підвищена температура супроводжується наступними симптомами:

  • судоми;
  • порушена хода;
  • блювота;
  • сильний головний біль;
  • порушено свідомість;
  • синява губ або нігтів;
  • біль у животі;
  • важке дихання.

Пам’ятайте, що батьки повинні зберігати спокій і не впадати в паніку. Часто інфекційні захворювання супроводжуються високою температурою, що є нормальною реакцією організму. Головне вчасно звернутися до лікаря, який зможе призначити лікування і надати кваліфіковану допомогу.

Що робити, якщо температура в дитини викликана вітрянкою?

Часто вітряна віспа є причиною підвищення температури у дитини. Якщо вона висока, то важливо правильно вибрати жарознижуючий засіб. При вітрянці можна використовувати Нурофен, який є популярним серед батьків. При вітрянці потрібно давати дитині жарознижуюче, в складі якого є парацетамол.

Будьте здорові та пам’ятайте – самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я! Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед використанням лікарських засобів! Перед вживанням ліків уважно ознайомтесь з інструкцією!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook