Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Тест на Covid-19: у чому різниця між ПЛР, антигеном та тестом на антитіла

2 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Горбань Ганна Владиславівна

У період пандемії Covid-19 кожному з нас неодноразово доводилося здавати тест на коронавірус. Ми іноді губимося, коли у лабораторії запитують, який саме тест нам потрібний. 

Завідувачка лабораторії KinderKlinik Вікторія Корольова розповіла про кожен з них та пояснила, у чому різниця методик виявлення коронавірусу.

Що таке антиген? Саме слово говорить про те, що це чужорідний для нас ген, який потрапляє до організму ззовні. У випадку з коронавірусом, антигеном виступає вірус Covid-19 та його компоненти.

Виявити вірус в організмі допоможе ПЛР-тест та експрес-тест на антиген. ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – золотий стандарт в Україні та світі за рахунок своєї високої специфічності. Термін виконання ПЛР-тесту – від 1 до 3 днів.

Альтернатива ПЛР-тесту – експрес-тести на антиген. Їхня перевага в тому, що швидкість виконання набагато вища – 30-60 хвилин. Оскільки це респіраторний вірус і передається повітряно-краплинним шляхом, то матеріал беруть у тих місцях організму, куди він проникає – на слизових оболонках носоглотки. Виявлення вірусу експрес-тестом на антиген говорить про те, що зараз пацієнт хворий.

Організм починає боротися з чужорідним йому вірусом за допомогою імунної системи, що виробляє антитіла (імуноглобуліни). Наявність в організмі антитіл говорить про недавнє інфікування організму вірусом. Антитіла можуть вироблятися протягом 2-3 місяців після інфікування. Поступово змінюючись іншими імуноглобулінами – G. Вони є маркерами того, що людина вже перехворіла або вакцинована.

Наявність або відсутність антитіл в організмі можна визначити лабораторно за допомогою ІФА-методу (імуноферментного аналізу) або експрес-тестів.

Усі тести для визначення Covid-19 є у лабораторії KinderKlinik, яка працює 24/7. При необхідності ви можете здати матеріал для діагностики будь-яким з перелічених методів!

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook