иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Тест на Covid-19: у чому різниця між ПЛР, антигеном та тестом на антитіла

2 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Горбань Ганна Владиславівна

У період пандемії Covid-19 кожному з нас неодноразово доводилося здавати тест на коронавірус. Ми іноді губимося, коли у лабораторії запитують, який саме тест нам потрібний. 

Завідувачка лабораторії KinderKlinik Вікторія Корольова розповіла про кожен з них та пояснила, у чому різниця методик виявлення коронавірусу.

Що таке антиген? Саме слово говорить про те, що це чужорідний для нас ген, який потрапляє до організму ззовні. У випадку з коронавірусом, антигеном виступає вірус Covid-19 та його компоненти.

Виявити вірус в організмі допоможе ПЛР-тест та експрес-тест на антиген. ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – золотий стандарт в Україні та світі за рахунок своєї високої специфічності. Термін виконання ПЛР-тесту – від 1 до 3 днів.

Альтернатива ПЛР-тесту – експрес-тести на антиген. Їхня перевага в тому, що швидкість виконання набагато вища – 30-60 хвилин. Оскільки це респіраторний вірус і передається повітряно-краплинним шляхом, то матеріал беруть у тих місцях організму, куди він проникає – на слизових оболонках носоглотки. Виявлення вірусу експрес-тестом на антиген говорить про те, що зараз пацієнт хворий.

Організм починає боротися з чужорідним йому вірусом за допомогою імунної системи, що виробляє антитіла (імуноглобуліни). Наявність в організмі антитіл говорить про недавнє інфікування організму вірусом. Антитіла можуть вироблятися протягом 2-3 місяців після інфікування. Поступово змінюючись іншими імуноглобулінами – G. Вони є маркерами того, що людина вже перехворіла або вакцинована.

Наявність або відсутність антитіл в організмі можна визначити лабораторно за допомогою ІФА-методу (імуноферментного аналізу) або експрес-тестів.

Усі тести для визначення Covid-19 є у лабораторії KinderKlinik, яка працює 24/7. При необхідності ви можете здати матеріал для діагностики будь-яким з перелічених методів!

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook