иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Тест на Covid-19: у чому різниця між ПЛР, антигеном та тестом на антитіла

2 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Горбань Ганна Владиславівна

У період пандемії Covid-19 кожному з нас неодноразово доводилося здавати тест на коронавірус. Ми іноді губимося, коли у лабораторії запитують, який саме тест нам потрібний. 

Завідувачка лабораторії KinderKlinik Вікторія Корольова розповіла про кожен з них та пояснила, у чому різниця методик виявлення коронавірусу.

Що таке антиген? Саме слово говорить про те, що це чужорідний для нас ген, який потрапляє до організму ззовні. У випадку з коронавірусом, антигеном виступає вірус Covid-19 та його компоненти.

Виявити вірус в організмі допоможе ПЛР-тест та експрес-тест на антиген. ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – золотий стандарт в Україні та світі за рахунок своєї високої специфічності. Термін виконання ПЛР-тесту – від 1 до 3 днів.

Альтернатива ПЛР-тесту – експрес-тести на антиген. Їхня перевага в тому, що швидкість виконання набагато вища – 30-60 хвилин. Оскільки це респіраторний вірус і передається повітряно-краплинним шляхом, то матеріал беруть у тих місцях організму, куди він проникає – на слизових оболонках носоглотки. Виявлення вірусу експрес-тестом на антиген говорить про те, що зараз пацієнт хворий.

Організм починає боротися з чужорідним йому вірусом за допомогою імунної системи, що виробляє антитіла (імуноглобуліни). Наявність в організмі антитіл говорить про недавнє інфікування організму вірусом. Антитіла можуть вироблятися протягом 2-3 місяців після інфікування. Поступово змінюючись іншими імуноглобулінами – G. Вони є маркерами того, що людина вже перехворіла або вакцинована.

Наявність або відсутність антитіл в організмі можна визначити лабораторно за допомогою ІФА-методу (імуноферментного аналізу) або експрес-тестів.

Усі тести для визначення Covid-19 є у лабораторії KinderKlinik, яка працює 24/7. При необхідності ви можете здати матеріал для діагностики будь-яким з перелічених методів!

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook