иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

ТОП-3 міфи про ортопедичні порушення у дітей

8 Січня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2021

Автор:Шматко Андрій Миколайович

Багато батьків свято впевнені, що плоскостопість у дітей — це проблема, яку потрібно лікувати, і допоможе в цьому носіння ортопедичного взуття. Ці помилки родом з нашого радянського минулого. Чи відповідають вони дійсності? Чи настільки небезпечна плоскостопість? І чи допоможе позбутися від неї ортопедичне взуття? І взагалі, чи всі деформації ніг у дітей є ортопедичними порушеннями? Давайте розбиратися разом.

Міф 1. Ортопедичне взуття проводить корекцію форми стоп у дітей при плоскостопості

Насправді, немає такого взуття, яке могло б вплинути на формування стоп у дітей! Всі діти народжуються з пласкими стопами — це так звана фізіологічна плоскостопість. А склепіння ніг формуються поступово лише до 5-6 років. Але у 15-20% дітей форма стопи залишається пласкою — і це називається «еластична пласка стопа», яка в більшості випадків не завдає дискомфорту. Ось чому вчені вже відмовилися від діагнозу «плоско-вальгусна деформація стоп»! ⠀ Оскільки крім еластичної, буває ще й «ригідна пласка стопа», батькам складно самим їх відрізнити. Тому якщо у вашої дитини плоскостопість — зверніться до дитячого лікаря-ортопеда, який оцінить стан малюка і дасть свої рекомендації.

Дитячий ортопед-травматолог KinderKlinik Андрій Шматко зазначив: «Тема плоскостопості у дітей, як і у дорослих, не є такою однозначною і простою. Так, в 95% випадків в практиці лікаря ортопеда-травматолога зустрічається еластична пласка стопа без наявності скарг або фізіологічна плоскостопість. Стопа дитини починає своє активне формування, починаючи з початку ходьби (з 1 року) і закінчується за різними даними до 8-10 років. В такому випадку ніяке лікування не потрібно. Але важливо пам’ятати, що існує поняття ригідної пласкої стопи. Воно включає різні пороки розвитку стоп, а також посттравматичні деформації (вертикальне положення таранної кістки, тарзальна коаліція, Z-подібна форма стоп або skewfoot). І в старшому віці такі деформації завжди вимагають хірургічного лікування».

Міф 2. Всі деформації ніг у дітей є ортопедичними порушеннями

Часто маленькі діти мають деформації ніг. Але в дійсності це є варіантом норми. У малюків О-образні ноги до 2-х років, X-подібні — до 3-4 років, дитина ставить стопи носками всередину — все це варіанти норми. Переживати не варто, тут справа не в рахіті або дефіциті кальцію, а в певних вікових деформаціях. Важливо знати, що тільки до 7-11 років формується остаточний вигляд і форма стоп у дітей.

Міф 3. Багато ортопедичних порушень можна виправити, якщо носити ортопедичне взуття

Насправді, спеціалізоване ортопедичне взуття необхідне лише при серйозних ортопедичних проблемах, які найчастіше є вродженими і вимагають хірургічного втручання (наприклад, при значному вкороченні кінцівки, вродженій плоскостопості або клишоногості, ДЦП). Якщо Вас все ще турбує зовнішній вигляд або форма ніг Вашого малюка, звертайтеся до досвідчених дитячих ортопедів-травматологів KinderKlinik — наші лікарі дадуть відповідь на всі Ваші запитання і поставлять правильний діагноз. Уточнити подробиці і записатися на прийом до лікаря можна за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Читайте також: Гіпсування стоп дітям при клишоногості: кому і навіщо це потрібно?

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook