иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

ТОП-3 міфи про ортопедичні порушення у дітей

8 Січня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2021

Автор:Шматко Андрій Миколайович

Багато батьків свято впевнені, що плоскостопість у дітей — це проблема, яку потрібно лікувати, і допоможе в цьому носіння ортопедичного взуття. Ці помилки родом з нашого радянського минулого. Чи відповідають вони дійсності? Чи настільки небезпечна плоскостопість? І чи допоможе позбутися від неї ортопедичне взуття? І взагалі, чи всі деформації ніг у дітей є ортопедичними порушеннями? Давайте розбиратися разом.

Міф 1. Ортопедичне взуття проводить корекцію форми стоп у дітей при плоскостопості

Насправді, немає такого взуття, яке могло б вплинути на формування стоп у дітей! Всі діти народжуються з пласкими стопами — це так звана фізіологічна плоскостопість. А склепіння ніг формуються поступово лише до 5-6 років. Але у 15-20% дітей форма стопи залишається пласкою — і це називається «еластична пласка стопа», яка в більшості випадків не завдає дискомфорту. Ось чому вчені вже відмовилися від діагнозу «плоско-вальгусна деформація стоп»! ⠀ Оскільки крім еластичної, буває ще й «ригідна пласка стопа», батькам складно самим їх відрізнити. Тому якщо у вашої дитини плоскостопість — зверніться до дитячого лікаря-ортопеда, який оцінить стан малюка і дасть свої рекомендації.

Дитячий ортопед-травматолог KinderKlinik Андрій Шматко зазначив: «Тема плоскостопості у дітей, як і у дорослих, не є такою однозначною і простою. Так, в 95% випадків в практиці лікаря ортопеда-травматолога зустрічається еластична пласка стопа без наявності скарг або фізіологічна плоскостопість. Стопа дитини починає своє активне формування, починаючи з початку ходьби (з 1 року) і закінчується за різними даними до 8-10 років. В такому випадку ніяке лікування не потрібно. Але важливо пам’ятати, що існує поняття ригідної пласкої стопи. Воно включає різні пороки розвитку стоп, а також посттравматичні деформації (вертикальне положення таранної кістки, тарзальна коаліція, Z-подібна форма стоп або skewfoot). І в старшому віці такі деформації завжди вимагають хірургічного лікування».

Міф 2. Всі деформації ніг у дітей є ортопедичними порушеннями

Часто маленькі діти мають деформації ніг. Але в дійсності це є варіантом норми. У малюків О-образні ноги до 2-х років, X-подібні — до 3-4 років, дитина ставить стопи носками всередину — все це варіанти норми. Переживати не варто, тут справа не в рахіті або дефіциті кальцію, а в певних вікових деформаціях. Важливо знати, що тільки до 7-11 років формується остаточний вигляд і форма стоп у дітей.

Міф 3. Багато ортопедичних порушень можна виправити, якщо носити ортопедичне взуття

Насправді, спеціалізоване ортопедичне взуття необхідне лише при серйозних ортопедичних проблемах, які найчастіше є вродженими і вимагають хірургічного втручання (наприклад, при значному вкороченні кінцівки, вродженій плоскостопості або клишоногості, ДЦП). Якщо Вас все ще турбує зовнішній вигляд або форма ніг Вашого малюка, звертайтеся до досвідчених дитячих ортопедів-травматологів KinderKlinik — наші лікарі дадуть відповідь на всі Ваші запитання і поставлять правильний діагноз. Уточнити подробиці і записатися на прийом до лікаря можна за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Читайте також: Гіпсування стоп дітям при клишоногості: кому і навіщо це потрібно?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook