Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

«Царапки»: бути чи не бути?

6 Грудня 2019

Оновлено: 27 Вересня 2021

Автор:Брилінська Юлія Олегівна

Який же він милий, цей одяг для наших малюків! У квіточки й ведмедики, з кнопочками і блискавками. Всі ці маленькі комбінезончики, шапочки, шкарпетки й рукавички – просто чудо! І якщо з «чоловічками», шкарпетками і шапочками все більш-менш зрозуміло … То «царапки» – це складний елемент дитячого туалету. Їх одягають, аби убезпечити дитину від дряпання самої себе або, як наші бабусі кажуть: «Щоб дитя не дай Боже не змерзло! Бачиш носик холодний!», «Не давай йому пальці смоктати, а то звикне. Он сусідській Полінці вже п’ять, а вона й досі палець смокче». Так бути «царапкам» чи не бути? У цьому допоможе розібратися дитячий невролог KinderKlinik Юлія Брилінська.

Як же бути нам з «царапками»? Як ви думаєте, що таке «руки» в житті новонародженого малюка? Навіщо вони йому потрібні? Адже ложку ще рано тримати! Як тільки дитина народжується, для неї відкривається новий незнайомий світ. Світ, який потрібно зрозуміти, до якого захочеться доторкнутися. Але не просто доторкнутися, а й помацати і спробувати на смак. Тому цілком природним для малюків є бажання спочатку познайомитися з собою. А як дитина це зробить? Тільки запхавши собі ручку до рота. Але це складний процес! Оскільки дитина ще не має поняття про координацію, по дорозі в ротик ніяк не уникнути влучень повз. І далеко не з першої спроби їй це вдасться. Будуть і подряпини на обличчі, і незадоволені крики. Краще частіше підстригайте нігтики.

А що ж далі? А далі ми навчимося брати в ручку іграшку, і ще мільйон завдань нам належить вирішити. Як дитині з ними впоратися, якщо ви закрили її «центр пізнання»? Вашій дитині 2 місяці, але вона все ще не дуже добре тримає голову, коли ви викладаєте її на животик. Вередує? Ви здивуєтеся, але й тут проблема у здорових малюків може бути через ті ж «царапки». У позиції «на животику» дитина намагається піднімати голову, тримаючи певним чином своє тіло, спираючись на передпліччя і розчепірені долоні. Тому, якщо долоньки заховані в «царапки» – ви позбавляєте малюка зручної і потрібної йому опори. «Але він же мерзне! У нього холодні ручки. Без «царапок» нам ніяк!», – спливають в голові обличчя обурених бабусь. Але насправді холодні ручки – не ознака того, що ваш малюк замерз. І більш того, у дитини можуть бути ручки прохолодними навіть в найспекотніше літо. І це абсолютно нормально. Не треба «запаковувати» малюка.

Йой, ми ж забули про п’ятирічну дівчинку, яка смокче палець. Між смоктанням пальчиків у малюків і у дорослих дітей немає нічого спільного. У дорослому віці це, скоріше, показник психологічних або неврологічних розладів. Так все-таки бути чи не бути «царапкам»? Не бути! Свободу ручкам! Батьками бути складно! Батьками бути непросто! Хочеться зробити все, щоб малюк виріс здоровим і міцним, а головне – щасливим. У вас все вийде!

Зростайте із задоволенням. І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook