иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Цей підступний парагрип

7 Листопада 2019

Оновлено: 27 Квітня 2021

Автор:Волошина Юлія Анатоліївна

«Другий день у сина не припиняється гавкаючий кашель, шумне дихання з гучним вдихом, сильний нежить, температура – повний «букет» всіх симптомів «застуди». В останні тижні з такими скаргами батьки дуже часто звертаються до педіатрів KinderKlinik. Що ж це за «застуда», чи варто мамам турбуватися? Особливо зараз, в сезон високої активності різних вірусів. Про це ми запитали у педіатрині KinderKlinik Юлії Волошиної. Юлія Анатоліївна, про яке захворювання можуть свідчити такі симптоми? Чи є у мам привід для занепокоєння? Такі симптоми притаманні для «гострого ларинготрахеїту». Це захворювання найчастіше викликається вірусом парагрипу. З огляду на те, що цей вірус часто може давати серйозні ускладнення (гострий приступ задухи), він може бути дуже небезпечним для дітей, особливо, малят. До речі, за статистикою, гострий обструктивний ларинготрахеїт (стеноз) найчастіше розвивається у дітей до 5 років, тому саме вони знаходяться в групі ризику. Оскільки головним «винуватцем» хвороби найчастіше є вірус парагрипу, давайте розбиратися, що ж це таке, і як лікувати дитину, яка його «підхопила». Що ж це за вірус? Парагрип – один з різновидів гострої респіраторної вірусної інфекції. Захворювання деяким чином схоже з грипом: зазвичай парагрип протікає легше, ніж грип, але хвороба нерідко триває довше. При парагрипі в першу чергу вражається гортань і трахея (виникає ларингіт або ларинготрахеїт), а потім бронхи (бронхіт і / або бронхіоліт) і дещо рідше – слизова оболонка носа (риніт). Іноді захворювання може призводити до пневмонії. Шлях передачі – повітряно-крапельний. Відомо 5 різновидів вірусів парагрипу; перші 3 можуть викликати захворювання людей, решта – для людини не є небезпечними. Зазвичай люди хворіють вірусом парагрипу 3-го типу. Інкубаційний період – 1-6 днів.

Дитина захворіла?

Записатись до лікаря
Які ж симптоми притаманні парагрипу? (Можуть відрізнятися в залежності від різновиду вірусу і з урахуванням індивідуальних особливостей):

  • осиплість голосу
  • хрипи
  • ускладненість носового дихання, нежить
  • кашель
  • підвищення температури тіла (зазвичай до 38 °)
  • швидке, гучне або утруднене дихання
  • зниження апетиту
  • слабкість, стомлюваність, головні і м’язові болі.

Тривалість хвороби, якщо немає ускладнень, в середньому 5-7 днів. Кашель може зберігатися до двох тижнів і більше. Чим небезпечний парагрип? У дітей часто виникає гострий обструктивний ларингіт (стеноз / приступ задухи) – небезпечний стан для малюків. Утруднений гучний вдих і «гавкаючий», грубий кашель свідчать про необхідність терміново звертатися за медичною допомогою, або викликати «швидку допомогу». До приїзду лікаря необхідно робити дитині інгаляції з препаратом на основі будесоніду (після узгодження з лікарем). Якщо інгалятора немає, можна поставити дитині свічку з гормоном преднізолоном і застосовувати відволікаючі засоби: гарячі ножні ванни, провітрювати і зволожувати приміщення. Як лікувати? Важливо! Антибіотики застосовувати не потрібно, вони проти вірусів безсилі. Вони будуть потрібні лише в тому випадку, якщо до вірусу приєднається бактеріальна інфекція. Головне завдання – полегшити симптоми дитини: – постільний режим допоможе захистити малюка від розвитку серйозних ускладнень – нехай дитина п’є багато рідини – при підвищенні температури тіла можна дати жарознижуючі – при сильному сухому кашлі показано застосування протикашльових засобів (краще проконсультуватися з лікарем) – інші препарати – тільки за призначенням лікаря. Важливо! Пам’ятайте, що не варто займатися самолікуванням. При появі симптомів, перерахованих вище, звертайтеся до свого педіатра! Профілактика парагрипу У перші кілька місяців життя у дітей є імунітет проти деяких видів парагрипу, завдяки антитілам їх мам, які потрапили в дитячий організм під час пологів. А далі? Далі дія захисту закінчується. Тому допоможуть заходи профілактики: – регулярно і ретельно мийте руки (собі і дитині) – стежте за тим, щоби дитина не ділила посуд та інші предмети побуту з хворими дітьми – уникайте багатолюдних закритих приміщень і контактів з хворими людьми. На поточний момент вакцини проти вірусів парагрипу немає, хоча вона знаходиться в стадії розробки. Якщо дитина захворіла – звертайтеся до лікаря. І будьте здорові! P.S. І хоч вакцини від парагрипу не існує, зате в KinderKlinik є достатня кількість вакцин проти грипу (GC FLU, Green Cross Corporation і Vaxigrip Tetra, Sanofi Pasteur). Захистити дитину від грипу – реально! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами контакт-центру KinderKlinik: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook