У деяких малюків зубки ріжуться швидко і безболісно: вночі дитинка може трохи хникати і крутитися, зате вранці батьки виявляють у неї в роті крихітний зубок, або всім задоволений малюк п’є з чашки, а мама чує стукіт — це зубок з’явився! Але частіше за все прорізування відбувається довго — кожен зуб може «мучити» малюка тижнями! Що робити в такому випадку? Чи можна якось допомогти дитині, щоб полегшити її страждання? Поговоримо про це з педіатром KinderKlinik Валерією Панютчевою.
Як допомогти дитині пережити складний період прорізування зубів?
Відразу скажу, що прискорити процес прорізування зубів не можна, а ось зробити так, щоб і малюк, і батьки відчували себе комфортніше, можна.
Холод для ясен
Під час прорізування зубів багато малюків починають вередувати і гірше їсти. Тому прохолодне яблучне пюре або йогурт будуть для дитини приємніше, ніж звичайна їжа. Є перевірений засіб вгамувати біль: візьміть бавовняну серветку, змочіть її в відварі ромашки, скрутіть і покладіть в холодильник. Наступного разу, коли малюк почне хникати, дайте йому трохи пожувати цей «компрес» — і він відчує себе краще.
Спеціальні знеболюючі гелі
В аптеках продаються гелі, які на деякий час знімають біль в яснах, але, якщо до складу входять бензокаїн або лідокаїн, не купуйте їх своєму малюкові — вони можуть викликати серйозні ускладнення. У будь-якому випадку перед придбанням краще порадитися з вашим педіатром.
Жарознижуюче
При підвищенні температури тіла і сильному занепокоєнні варто дати малюкові препарати парацетамолу або ібупрофену у віковому дозуванні (вони випускаються у формі суспензії і свічках). Ці препарати не тільки нормалізують температуру, але й за рахунок своїх протизапальних властивостей знімуть біль в яснах, і ваші ночі будуть проходити набагато спокійніше.
На що ще потрібно звернути увагу?
Іноді у дітей в цей період може з’явитися послаблення стільця — 2-3 рази на день — не страшно, а ось якщо частіше, і в стільці з’являються домішки, яких не було раніше — треба звернутися до свого лікаря, і переконатися, що це не є початком кишкової інфекції. Завдяки таким простим методам процес прорізування зубів у малюка буде протікати набагато легше і безболісніше! А якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до свого лікаря — він в будь-якому випадку вас підтримає і підкаже алгоритм дій з урахуванням індивідуальних особливостей вашого малюка. І будьте здорові!
Читайте також: Роднички: все, що ви хотіли знати
Ваш відгук