Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

У дитини ріжуться зубки: як полегшити її страждання

7 Лютого 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

У деяких малюків зубки ріжуться швидко і безболісно: вночі дитинка може трохи хникати і крутитися, зате вранці батьки виявляють у неї в роті крихітний зубок, або всім задоволений малюк п’є з чашки, а мама чує стукіт — це зубок з’явився! Але частіше за все прорізування відбувається довго — кожен зуб може «мучити» малюка тижнями! Що робити в такому випадку? Чи можна якось допомогти дитині, щоб полегшити її страждання? Поговоримо про це з педіатром KinderKlinik Валерією Панютчевою.

Як допомогти дитині пережити складний період прорізування зубів?

Відразу скажу, що прискорити процес прорізування зубів не можна, а ось зробити так, щоб і малюк, і батьки відчували себе комфортніше, можна.

Холод для ясен

Під час прорізування зубів багато малюків починають вередувати і гірше їсти. Тому прохолодне яблучне пюре або йогурт будуть для дитини приємніше, ніж звичайна їжа. Є перевірений засіб вгамувати біль: візьміть бавовняну серветку, змочіть її в відварі ромашки, скрутіть і покладіть в холодильник. Наступного разу, коли малюк почне хникати, дайте йому трохи пожувати цей «компрес» — і він відчує себе краще.

Спеціальні знеболюючі гелі

В аптеках продаються гелі, які на деякий час знімають біль в яснах, але, якщо до складу входять бензокаїн або лідокаїн, не купуйте їх своєму малюкові — вони можуть викликати серйозні ускладнення. У будь-якому випадку перед придбанням краще порадитися з вашим педіатром.

Жарознижуюче

При підвищенні температури тіла і сильному занепокоєнні варто дати малюкові препарати парацетамолу або ібупрофену у віковому дозуванні (вони випускаються у формі суспензії і свічках). Ці препарати не тільки нормалізують температуру, але й за рахунок своїх протизапальних властивостей знімуть біль в яснах, і ваші ночі будуть проходити набагато спокійніше.

На що ще потрібно звернути увагу?

Іноді у дітей в цей період може з’явитися послаблення стільця — 2-3 рази на день — не страшно, а ось якщо частіше, і в стільці з’являються домішки, яких не було раніше — треба звернутися до свого лікаря, і переконатися, що це не є початком кишкової інфекції. Завдяки таким простим методам процес прорізування зубів у малюка буде протікати набагато легше і безболісніше! А якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до свого лікаря — він в будь-якому випадку вас підтримає і підкаже алгоритм дій з урахуванням індивідуальних особливостей вашого малюка. І будьте здорові!

Читайте також: Роднички: все, що ви хотіли знати

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook