Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

У дитини ріжуться зубки: як полегшити її страждання

7 Лютого 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

У деяких малюків зубки ріжуться швидко і безболісно: вночі дитинка може трохи хникати і крутитися, зате вранці батьки виявляють у неї в роті крихітний зубок, або всім задоволений малюк п’є з чашки, а мама чує стукіт — це зубок з’явився! Але частіше за все прорізування відбувається довго — кожен зуб може «мучити» малюка тижнями! Що робити в такому випадку? Чи можна якось допомогти дитині, щоб полегшити її страждання? Поговоримо про це з педіатром KinderKlinik Валерією Панютчевою.

Як допомогти дитині пережити складний період прорізування зубів?

Відразу скажу, що прискорити процес прорізування зубів не можна, а ось зробити так, щоб і малюк, і батьки відчували себе комфортніше, можна.

Холод для ясен

Під час прорізування зубів багато малюків починають вередувати і гірше їсти. Тому прохолодне яблучне пюре або йогурт будуть для дитини приємніше, ніж звичайна їжа. Є перевірений засіб вгамувати біль: візьміть бавовняну серветку, змочіть її в відварі ромашки, скрутіть і покладіть в холодильник. Наступного разу, коли малюк почне хникати, дайте йому трохи пожувати цей «компрес» — і він відчує себе краще.

Спеціальні знеболюючі гелі

В аптеках продаються гелі, які на деякий час знімають біль в яснах, але, якщо до складу входять бензокаїн або лідокаїн, не купуйте їх своєму малюкові — вони можуть викликати серйозні ускладнення. У будь-якому випадку перед придбанням краще порадитися з вашим педіатром.

Жарознижуюче

При підвищенні температури тіла і сильному занепокоєнні варто дати малюкові препарати парацетамолу або ібупрофену у віковому дозуванні (вони випускаються у формі суспензії і свічках). Ці препарати не тільки нормалізують температуру, але й за рахунок своїх протизапальних властивостей знімуть біль в яснах, і ваші ночі будуть проходити набагато спокійніше.

На що ще потрібно звернути увагу?

Іноді у дітей в цей період може з’явитися послаблення стільця — 2-3 рази на день — не страшно, а ось якщо частіше, і в стільці з’являються домішки, яких не було раніше — треба звернутися до свого лікаря, і переконатися, що це не є початком кишкової інфекції. Завдяки таким простим методам процес прорізування зубів у малюка буде протікати набагато легше і безболісніше! А якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до свого лікаря — він в будь-якому випадку вас підтримає і підкаже алгоритм дій з урахуванням індивідуальних особливостей вашого малюка. І будьте здорові!

Читайте також: Роднички: все, що ви хотіли знати

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook