fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

У дитини випадає волосся: причини і що робити?

24 Вересня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Лисина — частий атрибут професорів та інших вчених мужів, переважно, дорослих чоловіків. І якщо для чоловіків лисина — це ознака сексуальності, особливо, в останні роки, і багато представників сильної статі мріють бути схожими на Влада Яму, то коли волосся випадає у дитини — це вже нікого не радує, а скоріше лякає. Особливо, батьків. Так, іноді трапляється, що і у маленьких дітей буває облисіння. Чому у дитини може випадати волосся і що в такому випадку робити? Читайте в нашій статті. Медичні причини випадіння волосся у дітей: Стригучий лишай — це грибкова інфекція, часто зустрічається у дітей. На деяких ділянках голови волосся рідшає, обламується біля основи, з’являється свербіж, бліді лусочки на шкірі. Плями круглі або овальні. Захворювання дуже заразне, але добре піддається лікуванню. Вогнищева алопеція. Незаразний стан випадіння волосся, який, як вважається, викликаний імунною реакцією організму, яка уражує волосяні фолікули. Раптово з’являються круглі або овальні ділянки випадіння волосся. Плями гладкі, без лусочок або обламаних волосків. Хоча ліків для лікування цього стану ще не винайшли, спеціальна терапія допоможе контролювати хворобу. Трихотіломанія — цей термін, який важко вимовити, застосовують, коли дитина сама у себе на голові вириває волосся. Такий стан може бути викликаний стресом (смерть близького родича, поява на світ братика або сестрички, стрес в школі тощо). В цьому випадку допоможе консультація психолога. «Телогеновий відтік» — це стан, при якому раптовий або сильний стрес, такий як вплив дуже високих температур, операція під загальним наркозом, смерть близької людини, важка травма або прийом певних ліків переривають нормальний цикл росту волосся. Волосяні фолікули перестають рости і входять в фазу спокою (так звана «фаза телогена»). І через 2-4 місяці відбувається часткове або повне дифузне порідіння волосся. Продіагностувати цей стан неможливо, та й лікування ніякого не існує. Але є і хороша новина — як тільки закінчується стрес, що викликав «телогеновий відтік», ріст волосся відновлюється. Брак вітамінів. Випадіння волосся може бути ознакою дефіциту деяких поживних речовин (біотину, цинку) або, навпаки, їх надлишку (наприклад, вітаміну А). При здоровому, різноманітному харчуванні не виникає передумов для випадіння волосся. Ендокринні проблеми. У деяких дітей причиною випадіння волосся є гіпотиреоз — захворювання, при якому щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів, необхідних для регуляції обміну речовин. Тут, окрім консультації дерматолога, потрібен похід ще й до дитячого ендокринолога.

У дитини проблеми з волоссям?

Записатися до лікаря
Немедичні причини випадіння волосся у дітей: Вищезгадані причини випадіння волосся вимагають спостереження лікаря, тоді як інші з часом проходять самі. До них відносяться: Випадіння волосся у новонароджених. Більшість новонароджених малюків втрачає волосся протягом перших кількох місяців життя, на зміну йому приходить «постійне» волосся. Тертя. У багатьох дітей у віці 3-6 місяців виникає облисіння через тертя головою об матрац або автокрісло. Як тільки малюк починає сидіти, все волосся повинне відновитися. Туге стягування волосся. Якщо заплітати на голові тугі коси або хвости, це також може призвести до випадіння волосся. Поводьтеся більш дбайливо і ніжно з волоссям — і воно буде краще рости. У будь-якому випадку, якщо у вашої дитини почало випадати волосся — варто проконсультуватися з дитячим дерматологом, і можливо, будуть потрібні ще консультації ендокринолога, психолога або інших фахівців. Якщо буде необхідно, лікар призначить відповідне лікування. Дитячий дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа додала: «В арсеналі дерматолога є кілька об’єктивних, дієвих методів діагностики, що дозволяють з найбільшою ймовірністю визначити причину проблем із волоссям, поставити точний діагноз. Це важливо при виборі подальших дій — заспокоїтися і забути про цю ситуацію, вибрати тактику вичікування з періодичними контрольними оглядами або все ж таки активного лікування. Ми використовуємо дерматоскопію, визначаємо світіння в лампі Вуда, вивчаємо трихограму, направляємо на необхідні лабораторні аналізи — окрім ретельного візуального огляду та збору анамнезу. Крім того, в нашому кабінеті підліткової косметології є процедури фізіотерапії (дарсонвалізація, кріомасаж), планується проведення мезотерапії і PRP терапії, що дуже зручно для наших пацієнтів та їхніх батьків — можна отримати максимальний спектр послуг з діагностики та лікування проблем з волоссям в одному місці» . І будьте здорові! Оригінальну статтю читайте тут.

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.