Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

У яких продуктах міститься вітамін D?

27 Вересня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Петручек Юлія Василівна

Сучасна медицина не рекомендує дітям вживати будь-які вітаміни для профілактики. Все необхідне для організму дитина отримує з їжею, яка повинна бути різноманітною. Лише один вітамін призначають всім дітям до 3 років в профілактичній дозі – це вітамін D.

Чому цей елемент такий важливий, в яких продуктах міститься і як ще його може отримати організм – розповіла лікарка-педіатриня Юлія Петручек.

Для чого потрібен вітамін D?

Вітамін D виробляється шкірою під дією сонця, але не завжди в достатній кількості. Він є необхідним дітям для здорового росту кісток, особливо на першому році життя, коли кісткова тканина дитини активно росте. Нестача призводить до ризику розвитку рахіту, може викликати імунні порушення, низку серйозних захворювань, в тому числі серцево-судинних, запобігає розвитку карієсу і захворювання ясен. Крім того цей вітамін підвищує стійкість організму до вірусних захворювань.

У яких продуктах міститься вітамін D?

Ціла низка продуктів містять в собі вітамін D: жирна риба (лосось, тунець, печінка тріски, оселедець), курячий жовток, молочні продукти.

100 г риби покриє 20% добової норми вітаміну. Один жовток курячого яйця – це всього 5% від необхідної денної норми. Одна чашка коров’ячого або соєвого молока (250 мл) замінить 20% добової дози.

Щоб заповнити необхідну потребу у вітаміні D дитині необхідно з’їсти досить багато продуктів, що його містять. Це не завжди можливо, тому дітям дають цей важливий елемент в медикаментозної формі з метою профілактики.

Не призначайте препарат дитині самостійно! Дозу препарату для вашого малюка повинен встановити лікар, оскільки надлишок цього вітаміну, як і його недолік шкідливий для організму.

Для консультації з питань харчування вашого малюка, а також з вживанням будь-яких вітамінів і мікроелементів – звертайтеся до наших педіатрів. Доказові фахівці KinderKlinik завжди дадуть вам сучасні рекомендації щодо здоров’я вашої дитини.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook