иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

У яких продуктах міститься вітамін D?

27 Вересня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Петручек Юлія Василівна

Сучасна медицина не рекомендує дітям вживати будь-які вітаміни для профілактики. Все необхідне для організму дитина отримує з їжею, яка повинна бути різноманітною. Лише один вітамін призначають всім дітям до 3 років в профілактичній дозі – це вітамін D.

Чому цей елемент такий важливий, в яких продуктах міститься і як ще його може отримати організм – розповіла лікарка-педіатриня Юлія Петручек.

Для чого потрібен вітамін D?

Вітамін D виробляється шкірою під дією сонця, але не завжди в достатній кількості. Він є необхідним дітям для здорового росту кісток, особливо на першому році життя, коли кісткова тканина дитини активно росте. Нестача призводить до ризику розвитку рахіту, може викликати імунні порушення, низку серйозних захворювань, в тому числі серцево-судинних, запобігає розвитку карієсу і захворювання ясен. Крім того цей вітамін підвищує стійкість організму до вірусних захворювань.

У яких продуктах міститься вітамін D?

Ціла низка продуктів містять в собі вітамін D: жирна риба (лосось, тунець, печінка тріски, оселедець), курячий жовток, молочні продукти.

100 г риби покриє 20% добової норми вітаміну. Один жовток курячого яйця – це всього 5% від необхідної денної норми. Одна чашка коров’ячого або соєвого молока (250 мл) замінить 20% добової дози.

Щоб заповнити необхідну потребу у вітаміні D дитині необхідно з’їсти досить багато продуктів, що його містять. Це не завжди можливо, тому дітям дають цей важливий елемент в медикаментозної формі з метою профілактики.

Не призначайте препарат дитині самостійно! Дозу препарату для вашого малюка повинен встановити лікар, оскільки надлишок цього вітаміну, як і його недолік шкідливий для організму.

Для консультації з питань харчування вашого малюка, а також з вживанням будь-яких вітамінів і мікроелементів – звертайтеся до наших педіатрів. Доказові фахівці KinderKlinik завжди дадуть вам сучасні рекомендації щодо здоров’я вашої дитини.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook