иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

У яких продуктах міститься вітамін D?

27 Вересня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Петручек Юлія Василівна

Сучасна медицина не рекомендує дітям вживати будь-які вітаміни для профілактики. Все необхідне для організму дитина отримує з їжею, яка повинна бути різноманітною. Лише один вітамін призначають всім дітям до 3 років в профілактичній дозі – це вітамін D.

Чому цей елемент такий важливий, в яких продуктах міститься і як ще його може отримати організм – розповіла лікарка-педіатриня Юлія Петручек.

Для чого потрібен вітамін D?

Вітамін D виробляється шкірою під дією сонця, але не завжди в достатній кількості. Він є необхідним дітям для здорового росту кісток, особливо на першому році життя, коли кісткова тканина дитини активно росте. Нестача призводить до ризику розвитку рахіту, може викликати імунні порушення, низку серйозних захворювань, в тому числі серцево-судинних, запобігає розвитку карієсу і захворювання ясен. Крім того цей вітамін підвищує стійкість організму до вірусних захворювань.

У яких продуктах міститься вітамін D?

Ціла низка продуктів містять в собі вітамін D: жирна риба (лосось, тунець, печінка тріски, оселедець), курячий жовток, молочні продукти.

100 г риби покриє 20% добової норми вітаміну. Один жовток курячого яйця – це всього 5% від необхідної денної норми. Одна чашка коров’ячого або соєвого молока (250 мл) замінить 20% добової дози.

Щоб заповнити необхідну потребу у вітаміні D дитині необхідно з’їсти досить багато продуктів, що його містять. Це не завжди можливо, тому дітям дають цей важливий елемент в медикаментозної формі з метою профілактики.

Не призначайте препарат дитині самостійно! Дозу препарату для вашого малюка повинен встановити лікар, оскільки надлишок цього вітаміну, як і його недолік шкідливий для організму.

Для консультації з питань харчування вашого малюка, а також з вживанням будь-яких вітамінів і мікроелементів – звертайтеся до наших педіатрів. Доказові фахівці KinderKlinik завжди дадуть вам сучасні рекомендації щодо здоров’я вашої дитини.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook