Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

УЗД нирок та сечового міхура у Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Зробити УЗД нирок та сечового міхура

17 Червня 2024

УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з доплерографією визначити стан судин нирок.

Показання до УЗД нирок та сечового міхура

Зробити УЗД нирок та сечового міхура рекомендують за таких станів:

 • Порушення процесу сечовипускання (дизурія), включаючи болючість, утруднене, часте або рідкісне сечовипускання (полакіурія), переважання нічного діурезу над денним (ніктурія) та ін.
 • Нетримання сечі та енурез (нічне нетримання).
 • Травми органів системи сечовиділення, особливо у разі появи крові у сечі.
 • Зміни в аналізах крові та сечі, що свідчать про запальні (цистит, пієлонефрит, нефрит) та інші патологічні процеси, наприклад, підозри на онкологію, МКЛ (мочекам’яну хворобу) з нападами ниркової коліки.
 • Ендокринні захворювання. У цьому випадку доцільно разом з УЗД нирок зробити і УЗД надниркових залоз через їхню анатомічну близькість.
 • Стабільно підвищений артеріальний тиск, особливо при його так званому «обезголовленому варіанті», коли спостерігається значне підвищення діастолічного тиску (нижній показник) при нормальному або незначному підвищенні тиску систоли (верхній показник). Таке підвищення артеріального тиску характерне для ниркової природи гіпертензії.
 • Поява набряків.

Підготовка до УЗД нирок

Для отримання достовірних результатів УЗД нирок та сечового міхура (МП) має проводитися на тлі відсутності посиленого газоутворення у кишечнику. Тому за три дні до УЗД сечового міхура та нирок слід виключити такі продукти:

 • Свіжі фрукти та овочі, у тому числі банани та капусту.
 • Газовані напої та солодощі.
 • Чорний хліб.
 • Кисломолочні продукти.
 • Бобові (квасоля, горох, сочевиця).

Мінімум за 6 годин до того, як зробити УЗД нирок та сечового міхура, не рекомендують їсти та пити. Особлива підготовка до УЗД нирок не потрібна, а для УЗД сечового міхура необхідно випити близько 1 літра негазованої рідини, щоб він був наповнений і в міру розтягнутий для кращого огляду його структур. Особливо переповнювати його не варто, тому що це може призвести до сильного розтягування стінок сечового міхура, сечоводів, поверненню сечі в ниркові балії і в результаті спотворення результатів УЗД.

Сама процедура УЗД нирок та МП проводиться в положенні лежачи на спині з напівобертом тулуба спочатку в одну, а потім в іншу сторону. Лікар наносить гель і починає водити датчиком по шкірі, розглядаючи форму, структуру та положення кожної нирки, а також навколониркового простору. При необхідності проводиться доплерографія для оцінки стану судин нирок. Для отримання більш об’єктивної картини ультразвукова діагностика нирок та МП може проводитись двічі – при повному сечовому міхурі та після його спорожнення.

Дитяче УЗД нирок

Крім вищеперелічених показань дитяче УЗД нирок проводиться у таких випадках:

 • Як скринінгове обстеження до 1,5 місяців.
 • За наявності захворювань сечовивідної системи в інших членів сім’ї та родичів.
 • Пієлонефрит у матері під час вагітності.
 • Травми поперекової області у дитини.
 • Підвищення температури невідомої етіології.
 • Необґрунтоване зниження чи збільшення ваги.
 • Аномалії розвитку органів сечовидільної системи.

УЗД нирок у немовляти обов’язково проводиться у разі його виходжування в реанімації, внутрішньоутробної інфекції, недоношеності та складних пологах.

Підготовка до УЗД у дітей повинна враховувати їх вагу відповідно до віку, це стосується кількості води, що випивається дитиною за 30-40 хвилин до процедури:

 • У 3-5 років пропонують випити 300-400 мл рідини.
 • У 6-8 років – 400-500 мл.
 • З 9 до 12 років обсяг випитої рідини має бути від 500 до 700 мл.
 • Після 12 років – кількість води, що випивається така ж, як і для дорослого.

Де можна зробити УЗД нирок та сечового міхура у Києві?

Мережа медичних центрів KinderKlinik пропонує платно зробити УЗД нирок як маленьким пацієнтам, так і дорослим. Ми враховуємо індивідуальні особливості кожного, проводимо діагностику на сучасному обладнанні, включаючи високотехнологічні сканери УЗД високого класу. Наші діагности пройшли спеціальне навчання для роботи на цьому устаткуванні, вміють грамотно інтерпретувати результати та володіють багатьма інноваційними технологіями. Вартість УЗД нирок при цьому знаходиться на доступному для більшості населення рівні. За високої якості наша послуга доступна мешканцям Києва та пацієнтам з інших регіонів України.

Ціна УЗД нирок та сечового міхура в центрі KinderKlinik

Ціна УЗД нирок та МП залежить від таких факторів:

 • Клас використовуваного для УЗД обладнання.
 • Обсяг та складність дослідження – проведення окремо УЗД нирок та УЗД сечового міхура, додаткове дослідження надниркових залоз, включення до комплексу досліджень ультразвукового дуплексного сканування ниркових судин, виконання УЗД при повному та випорожненому сечовому міхурі.

Щоб уточнити ціну УЗД нирок та сечового міхура, зателефонуйте за номером 0 800 33 85 62.

Чому для УЗД нирок у Києві обирають нас?

Наші переваги полягають не лише у демократичних цінах, а й у таких особливостях:

 1. У нас можна не тільки пройти діагностику, а й отримати консультацію спеціалістів загального та вузького профілю.
 2. Ми практикуємо принципи сімейної медицини, коли в одному місці можуть проходити діагностику та лікування усі члени сім’ї.
 3. Доступна ціна на УЗД нирок та МП.
 4. Наявність у Києві наших відділень у багатьох районах та мікрорайонах, включаючи:
 • Голосіївський район;
 • Печерський район;
 • Позняки;
 • Поділ;
 • Виноградар.

Уточнити розташування відділень, де робиться УЗД нирок у Києві, ви можете зв’язавшись з нами за номером

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75  

. Записуйтесь на УЗД до наших спеціалістів. Ефективність та достовірність ми гарантуємо, тому що працюємо на результат – а це здоров’я ваших малюків, своєчасна діагностика, ефективне лікування та профілактика хвороб.

 

FAQ

Як підготувати немовля до УЗД нирок та сечового міхура?

Грудничкам УЗД нирок та МП роблять через три години після годування без спеціальної підготовки.

Як зрозуміти, що у дитини гострий пієлонефрит?

Запідозрити пієлонефрит можна при різкому та сильному підвищенні температури до 39-40°C, ознобі, загальній слабкості, втраті апетиту, нудоті, блювоті, помутнінні та зміні кольору сечі, головного болю та сильних болях у попереку.

Які аномалії органів сечовиділення можуть мати новонароджені?

Від народження у дитини може бути одна або дві додаткові нирки, гіпоплазія нирок (зменшення їх відносної маси) з порушенням структури та функції органу або без порушень. Може також спостерігатися відсутність однієї і навіть обох нирок, порушення становища органу та його опущення, зрощення нирок та інші аномалії, включаючи судинні.

Що таке залишкова сеча?

Залишкова сеча – це обсяг сечі (ООМ), що залишається у сечовому міхурі після сечовипускання. Дітям допустимим вважається ООМ до 2-40 мл, в дорослих – до 50 мл. Визначається під час проведення УЗД.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook