иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація дітей з хворобами нирок

31 Серпня 2020

Оновлено: 22 Квітня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

У цій статті ми хочемо розповісти про вкрай актуальною й обговорюваної теми — вакцинації дітей із захворюваннями нирок. Одним з головних побоювань батьків малюків з таким діагнозом є «як вплине щеплення на ослаблений організм малюка?». А що робити, якщо лікар рекомендує додаткові щеплення проти пневмокока, ротавірусу й інших інфекцій? На всі ці питання, а також про особливості складання індивідуального календаря вакцинації для малюків з хронічними захворюваннями нирок розповість лікарка-педіатриня KinderKlinik Марія Крепак. Коментар експертаЧому дитині потрібне щеплення? ⠀ Вакцини захищають від багатьох захворювань, таких як кір, епідемічний паротит, краснуха, поліомієліт, гепатити, дифтерія, коклюш, правець та інших інфекцій, які можуть мати серйозні ускладнення. ⠀ Як працюють вакцини? ⠀ Вакцинація допомагає організму дитини “підготуватися” до реальної інфекції, внаслідок того, що вони містять частинки мертвого або ослабленого збудника захворювання. Після того, як буде зроблено щеплення, організм дитини буде виробляти антитіла, які допоможуть знешкодити збудника, який потрапив в організм. ⠀ Чи безпечна вакцинація для дітей з хворобами нирок? ⠀ Повірте, вакцинація є одним з найбезпечніших методів профілактики. Вона врятувала мільйони дітей від серйозних захворювань. Так, як і у будь-яких інших лікарських засобів у вакцин є можливі побічні ефекти (хворобливість або висип на шкірі в місці щеплення, підвищення температури тіла), однак ці ефекти є нормальними й не повинні викликати тривогу. ⠀ Які щеплення повина мати дитина? Вашій дитині потрібні ті ж щеплення, що і дітям, які не страждають на захворювання нирок. Крім того, дітям з хронічними захворюваннями часто рекомендується додаткові щеплення, вакцинами, які не включені до Національного календаря профілактичних щеплень. Які додаткові вакцини потрібні дітям з хронічними захворюваннями нирок? Крім щеплень, включених до Національного календаря вакцинації також рекомендовано виконати профілактичні щеплення проти: • Вірусу папіломи людини • Ротавірусу • Менінгококової інфекції • Вітряної віспи • Пневмококової інфекції • Гепатиту A • Сезонного грипу Це важливо! ⠀ • Вакцинацію слід проводити в період відсутності активної стадії хвороби нирок. Простіше кажучи — дочекатися клініко-лабораторної ремісії захворювання у вашої дитини. • Якщо ваша дитина чекає трансплантації, то вона повинна отримати всі вакцини, які необхідні за віком. • У випадку, якщо дитина отримує цитостатичну або иммунносупрессивну терапію, то важливо не використовувати вакцини, створені на основі живих вірусів (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи, вітряної віспи, поліомієліту). Висновок Вакцинація дітей з захворюванням нирок необхідна, але перед проведенням щеплення необхідна консультація дитячого нефролога для констатації ремісії захворювання і компенсації функції нирок.

На закінчення

Запишіться на консультацію до фахівців KinderKlinik для огляду, діагностики та складання індивідуального графіка вакцинації. У клініці є повний перелік обов’язкових і рекомендованих до впровадження вакцин. Фахівці KinderKlinik

 • Сажина Діана Іванівна — педіатр з клінічним стажем понад 28 років. Систематично відвідує курси підвищення кваліфікації, працює із зарубіжними джерелами літератури, складає індивідуальні графіки вакцинації. Приймає пацієнтів у відділенні KinderKlinik по вул. Деміївська 16.
 • Кузьменко Тетяна Володимирівна — лікар-педіатр з клінічним стажем понад 41 років. Працює зі «складними» пацієнтами, регулярно відвідує профільні конференції й симпозіуми. Приймає пацієнтів у відділенні KinderKlinik по вул. Олександра Мишуги 2.
 • Гаврилюк Ірина Мирославівна — лікар-педіатр. Систематично підвищує рівень професійної компетенції: навчалася на тренінгу «Base Life Support», виступала систематичними доповідями на престижних конференціях. Приймає пацієнтів в експертному відділенні KinderKlinik на вул. Кахи Бендукідзе 2.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на огляд і вакцинацію Для запису на огляд, діагностику і вакцинацію, залиште замовлення у формі зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними номерами телефонів: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook