fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація під час вагітності і аутизм у дітей — чи є зв’язок?

10 Вересня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

ВООЗ та інші міжнародні медичні організації неодноразово доводили важливість проведення імунізації і спростовували існуючі в суспільстві страхи про те, що вакцинація може призводити до аутизму у дітей. А зараз вчені довели, що ризик аутизму у дітей не підвищує навіть вакцинація вагітних жінок!

Довідка
Перші сумніви в безпеці вакцинації з’явилися в 1998 році, коли маловідомий британський медик по імені Ендрю Уейкфілд опублікував шахрайську дослідницьку роботу. У ній доктор заявив, що стандартне щеплення від кору, краснухи і свинки (в Великобританії воне називається MMR) може викликати у дітей важкий розлад — аутизм. Статтю противника вакцинації опублікував авторитетний медичний журнал Lancet.

Надалі заяву Уейкфілда неодноразово було розвінчано, а також доведено, що результати його «наукової роботи» були сфабриковані. Стаття з журналу була відкликана, а ім’я псевдовченого дискредитоване.
Незважаючи на велику кількість наукових доказів, ідея про можливу шкоду вакцин породила стійке занепокоєння у деяких батьків, які вважають за краще не щепити своїх дітей.

Нове дослідження довело, що вакцинація вагітних жінок не підвищує ризик розвитку аутизму у ще ненароджених дітей. Йдеться про вакцину Tdap проти коклюшу, дифтерії та правця (наявний в Україні аналог — вакцина «Бустрикс»).

Дослідження проводив американський консорціум Kaiser Permanente, результати опубліковані в журналі Pediatrics.

Експерти вивчили дані понад 80 000 дітей, починаючи з 4-річного віку. Дослідження показало: у 569 дітей (або 1,5%), чиї матері пройшли вакцинацію, пізніше був діагностований аутизм — в порівнянні з 772 дітьми (1,8%), чиї матері вакциновані не були.

Провідний автор дослідження і науковий співробітник Kaiser Permanente Трейсі Безерра-Калки (Tracy Becerra-Culqui) заявив: «Ніякого зв’язку між вакциною Tdap, яку отримують під час вагітності, і аутизмом у дітей не виявлено».

Центри з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention) і Американський коледж акушерів і гінекологів (American College of Obstetricians and Gynecologists) рекомендують вагітним жінкам проходити імунізацію вакциною Tdap («Бустрикс») в третьому триместрі вагітності — це допомагає захистити немовлят від бактеріальних інфекційних захворювань, які можуть бути для них смертельними. Така вакцинація дає дітям захист протягом перших кількох місяців життя — коли вони ще не вакциновані і найбільш уразливі до хвороб.

І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.