иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація під час вагітності і аутизм у дітей — чи є зв’язок?

10 Вересня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

ВООЗ та інші міжнародні медичні організації неодноразово доводили важливість проведення імунізації і спростовували існуючі в суспільстві страхи про те, що вакцинація може призводити до аутизму у дітей. А зараз вчені довели, що ризик аутизму у дітей не підвищує навіть вакцинація вагітних жінок!

Довідка
Перші сумніви в безпеці вакцинації з’явилися в 1998 році, коли маловідомий британський медик по імені Ендрю Уейкфілд опублікував шахрайську дослідницьку роботу. У ній доктор заявив, що стандартне щеплення від кору, краснухи і свинки (в Великобританії воне називається MMR) може викликати у дітей важкий розлад — аутизм. Статтю противника вакцинації опублікував авторитетний медичний журнал Lancet.

Надалі заяву Уейкфілда неодноразово було розвінчано, а також доведено, що результати його «наукової роботи» були сфабриковані. Стаття з журналу була відкликана, а ім’я псевдовченого дискредитоване.
Незважаючи на велику кількість наукових доказів, ідея про можливу шкоду вакцин породила стійке занепокоєння у деяких батьків, які вважають за краще не щепити своїх дітей.

Нове дослідження довело, що вакцинація вагітних жінок не підвищує ризик розвитку аутизму у ще ненароджених дітей. Йдеться про вакцину Tdap проти коклюшу, дифтерії та правця (наявний в Україні аналог — вакцина «Бустрикс»).

Дослідження проводив американський консорціум Kaiser Permanente, результати опубліковані в журналі Pediatrics.

Експерти вивчили дані понад 80 000 дітей, починаючи з 4-річного віку. Дослідження показало: у 569 дітей (або 1,5%), чиї матері пройшли вакцинацію, пізніше був діагностований аутизм — в порівнянні з 772 дітьми (1,8%), чиї матері вакциновані не були.

Провідний автор дослідження і науковий співробітник Kaiser Permanente Трейсі Безерра-Калки (Tracy Becerra-Culqui) заявив: «Ніякого зв’язку між вакциною Tdap, яку отримують під час вагітності, і аутизмом у дітей не виявлено».

Центри з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention) і Американський коледж акушерів і гінекологів (American College of Obstetricians and Gynecologists) рекомендують вагітним жінкам проходити імунізацію вакциною Tdap («Бустрикс») в третьому триместрі вагітності — це допомагає захистити немовлят від бактеріальних інфекційних захворювань, які можуть бути для них смертельними. Така вакцинація дає дітям захист протягом перших кількох місяців життя — коли вони ще не вакциновані і найбільш уразливі до хвороб.

І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook