Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Вакцинація від кліщового енцефаліту: захистіть себе і дітей від важких наслідків

16 Вересня 2021

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Кузьменко Тетяна Володимирівна

Осінь швидко вступила в свої права, але тепла пора ще чекає нас попереду. У вас ще буде можливість прогулятися парком або вийти на пікнік. Не забувайте, що така погода сприятлива і для кліщів, які знову стають активними після спекотного літа. Головна небезпека цих комах у тому, що вони є переносниками енцефаліту – небезпечного захворювання, яке може стати причиною важких наслідків. Надійний метод захисту від нього – це вакцинація, яка проводиться як дітям, так і дорослим.

Що таке кліщовий енцефаліт?

Кліщовий енцефаліт – це вірусне інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Воно супроводжується загальною інтоксикацією організму і може призвести до інвалідності або навіть смерті.

Зараження відбувається в результаті укусу кліща, в слині якого знаходиться вірус кліщового енцефаліту.

Кліщі – це небезпека, яка чекає будь-яку людину, що гуляє поблизу трави, кущів або дерев. Це дуже дрібні комахи і помітити їх складно, а укус не відчувається, тому важливо подбати про захист дітей від енцефаліту заздалегідь.

Як проявляється кліщовий енцефаліт?

Першими ознаками захворювання є:

 • головні болі;
 • ломота в суглобах;
 • підвищена температура.

На цьому етапі хвороба може зупинитися. Однак велика ймовірність ураження центральної нервової системи. Це призводить до запалення мозкових оболонок (менінгіт), що супроводжується високою температурою і сильними головними болями.

Важка форма енцефаліту протікає у вигляді запалення головного і спинного мозку. Може також спостерігатися порушення мови, розлад свідомості, ускладнене ковтання, параліч тіла, психічні зміни.

Вакцинація від кліщового енцефаліту

Укус кліща може очікувати на дитину в найнеочікуванішому місці, а лікування від енцефаліту не існує. Єдиний метод запобігання цьому захворюванню – це вакцинація. Для дітей розроблена спеціальна вакцина для профілактики кліщового енцефаліту – ТікоВак Джуніор від європейського виробника Pfizer. Вона вводиться дитині у віці від 1 до 15 років. Проміжок між першою і другою дозами становить 1-3 місяці. Якщо імунітет потрібно отримати швидко можливо скоротити проміжок до 14 днів. Двох доз вакцини достатньо для захисту від енцефаліту на майбутній сезон. Третю дозу вводять через 5-12 місяців після другої, після чого дитина захищена від енцефаліту на 3 роки.

Нагадуємо, що KinderKlinik проводить вакцинацію не тільки дітей, а й дорослих. Для тих, хто старше 16 років ми пропонуємо вакцину ТікоВак виробництва Pfizer (Бельгія). Вакцина складається з трьох доз: інтервал між першими двома становить 1-3 місяці. Після двох перших щеплень досягається достатній рівень захисту для сезону активності кліщів. Третє щеплення робиться через 5-12 місяців після другого. З цього моменту ваш організм захищений від енцефаліту як мінімум на 3 роки.

Переваги вакцинації в KinderKlinik

Вакцина від кліщового енцефаліту ТікоВак Джуніор доступна у всіх відділеннях клініки. Купуючи у нас вакцину ви можете бути впевнені в її якості. У KinderKlinik дотримуються умови зберігання. Перед щепленням дитину оглядає педіатр, щоб переконатися у безпеці маніпуляції. Професійні та досвідчені медсестри KinderKlinik зроблять вакцинацію максимально безболісною для вас і вашого малюка.

Не ризикуйте здоров’ям і життям – вакцинуйтеся від енцефаліту, захистіть себе і своїх дітей!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook