иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація від раку? Так, це можливо!

26 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Онкологічні захворювання — кара сучасного суспільства, а в останні роки рак взагалі набув масштабів епідемії. Всі ми переживаємо за своє здоров’я, і втричі — якщо мова йде про здоров’я наших дітей! Що ми маємо робити? Змиритися в очікуванні сумної долі? Або можна якимось чином уникнути цього страшного захворювання? Виявляється, можна! І причому, ще в дитинстві! Як і від яких видів раку можна захиститися? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Юлією Волошиною.

Такий підступний рак шийки матки

Згідно з даними ВООЗ, за поширеністю рак шийки матки (РШМ) посідає друге місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок. Статистика смертності від раку шийки матки жахає. Кожен день в Україні від цього страшного захворювання помирає 6 жінок.

Головна причина розвитку РШМ — це різні вірусні інфекції, перше місце серед яких займає вірус папіломи людини (ВПЛ). Адже саме ВПЛ є причиною виникнення такого поширеного серед жінок захворювання, як дисплазія шийки матки, яка відноситься до передракових станів. При відсутності належного лікування дисплазія шийки матки з високою часткою ймовірності перетворюється в РШМ.

Доведено, що 70% випадків раку шийки матки викликається вірусом папіломи людини (ВПЛ), а саме високоонкогенними вірусами 16-го і 18-го типів. На сьогоднішній день відомо понад 100 типів вірусів папіломи людини, однак ці два є найбільш онкогенними, і з великою ймовірністю можуть викликати РШМ.
В даний момент в нашій країні ідентифікуються близько 30 видів ВПЛ.

Як захиститися від РШМ?

І хоча РШМ — захворювання, яке зазвичай діагностується у дорослих жінок, захиститися від нього можна ще в дитинстві! Як це можливо?

У всіх дослідженнях доведено, що від ВПЛ, а відповідно, і від РШМ захищає вакцинація. Причому, вакцинація дає захист від інфікування ВПЛ 16-го і 18-го типів на 100%! ВООЗ рекомендує вакцинацію від ВПЛ, як найефективнішу міру запобігання РШМ у жінок.

Як можна заразитися ВПЛ?

Основний шлях передачі — статевий, рідше — контактно-побутовий спосіб. Тому найбільш ефективна вакцинація ДО початку статевого життя, а саме з 9 до 15 років.

Йдеться про дівчаток?

Насправді, вакцина від ВПЧ розрахована для профілактики різних видів раку аногенітальної зони. Є статистичні дані про зв’язок ВПЛ з раковими захворюваннями ануса, піхви і пеніса. Крім того, ВПЛ також є «винуватцем» раку прямої кишки у чоловіків. Тому вакцинацію від ВПЛ можна і потрібно проводити як дівчаткам, так і хлопчикам. Знову ж таки, мова йде про вік 9-15 років.

Однак вакцинація від ВПЛ не замінює скринінг (обстеження) на РШМ — після початку статевого життя. Для цього потрібно відвідати гінеколога і зробити PAP-тест і тест на ВПЛ. Скринінг на РШМ потрібно проводити раз на рік, починаючи з 25 років.

Читайте також: Вакцинація під час вагітності і аутизм у дітей — чи є зв’язок?

Виходить, дорослій людині, наприклад, молодим людям вже немає сенсу вакцинуватися від ВПЛ?

Якщо при здачі аналізів у людини не виявляється ВПЛ і немає ніяких ознак інфікування, їй якраз варто пройти вакцинацію. А взагалі, вакцинацію від ВПЛ рекомендується робити всім дівчаткам, дівчатам і жінкам у віці до 45 років.

Які ознаки інфікування ВПЛ?

Деякі види ВПЛ, а саме 6-й і 11-й типи, викликають появу утворень, які доставляють найбільший дискомфорт — це бородавки, гострі кондиломи на статевих органах; зустрічаються випадки гострих кондилом в ларинго-респіраторних шляхах. У той же час ці види ВПЛ з найменшою часткою ймовірності можуть викликати рак. А високоонкогенні типи ВПЛ (16 і 18) існують в організмі роками, при цьому ніяк себе не проявляючи, але дуже часто викликають РШМ.

За статистикою, більшість людей інфіковані ВПЛ після початку статевого життя.

Наскільки ефективно лікування ВПЛ?

Цей вірус, як і герпес, складно піддається терапії. На сьогоднішній день немає ліків, здатних ефективно протистояти вірусу папіломи людини. Лікування спрямоване на усунення проявів ВПЛ: будь-яких різновидів бородавок або патологій шийки матки (дисплазія тощо) при виявленні атипових клітин в мазках.

Як же захиститися від ВПЛ?

Тільки вакцинація до початку статевого життя забезпечує максимальний захист від ВПЛ і, відповідно, РШМ!

Чи є якісь ризики при вакцинації? Скажімо, чи можна заразитися ВПЛ від вакцини?

Заразитися не можна! Вакцини від ВПЛ не містять частинки вірусного ДНК!

Вакцини проти ВПЛ безпечні і дуже ефективні. Такі вакцини схвалені до використання в більш ніж 125 країнах, з них — США і всі європейські країни.

Дбайте про здоров’я дитини, починаючи з самого дитинства! І будьте здорові!

Читайте також: Поліомієліт — небезпечне захворювання, від якого можна захиститися!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, чт, пт, сб 09:00-16:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, сб, нд 09:00-16:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-16:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook