fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація від раку? Так, це можливо!

26 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Онкологічні захворювання — кара сучасного суспільства, а в останні роки рак взагалі набув масштабів епідемії. Всі ми переживаємо за своє здоров’я, і втричі — якщо мова йде про здоров’я наших дітей! Що ми маємо робити? Змиритися в очікуванні сумної долі? Або можна якимось чином уникнути цього страшного захворювання? Виявляється, можна! І причому, ще в дитинстві! Як і від яких видів раку можна захиститися? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Юлією Волошиною.

Такий підступний рак шийки матки

Згідно з даними ВООЗ, за поширеністю рак шийки матки (РШМ) посідає друге місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок. Статистика смертності від раку шийки матки жахає. Кожен день в Україні від цього страшного захворювання помирає 6 жінок.

Головна причина розвитку РШМ — це різні вірусні інфекції, перше місце серед яких займає вірус папіломи людини (ВПЛ). Адже саме ВПЛ є причиною виникнення такого поширеного серед жінок захворювання, як дисплазія шийки матки, яка відноситься до передракових станів. При відсутності належного лікування дисплазія шийки матки з високою часткою ймовірності перетворюється в РШМ.

Доведено, що 70% випадків раку шийки матки викликається вірусом папіломи людини (ВПЛ), а саме високоонкогенними вірусами 16-го і 18-го типів. На сьогоднішній день відомо понад 100 типів вірусів папіломи людини, однак ці два є найбільш онкогенними, і з великою ймовірністю можуть викликати РШМ.
В даний момент в нашій країні ідентифікуються близько 30 видів ВПЛ.

Як захиститися від РШМ?

І хоча РШМ — захворювання, яке зазвичай діагностується у дорослих жінок, захиститися від нього можна ще в дитинстві! Як це можливо?

У всіх дослідженнях доведено, що від ВПЛ, а відповідно, і від РШМ захищає вакцинація. Причому, вакцинація дає захист від інфікування ВПЛ 16-го і 18-го типів на 100%! ВООЗ рекомендує вакцинацію від ВПЛ, як найефективнішу міру запобігання РШМ у жінок.

Як можна заразитися ВПЛ?

Основний шлях передачі — статевий, рідше — контактно-побутовий спосіб. Тому найбільш ефективна вакцинація ДО початку статевого життя, а саме з 9 до 15 років.

Йдеться про дівчаток?

Насправді, вакцина від ВПЧ розрахована для профілактики різних видів раку аногенітальної зони. Є статистичні дані про зв’язок ВПЛ з раковими захворюваннями ануса, піхви і пеніса. Крім того, ВПЛ також є «винуватцем» раку прямої кишки у чоловіків. Тому вакцинацію від ВПЛ можна і потрібно проводити як дівчаткам, так і хлопчикам. Знову ж таки, мова йде про вік 9-15 років.

Однак вакцинація від ВПЛ не замінює скринінг (обстеження) на РШМ — після початку статевого життя. Для цього потрібно відвідати гінеколога і зробити PAP-тест і тест на ВПЛ. Скринінг на РШМ потрібно проводити раз на рік, починаючи з 25 років.

Читайте також: Вакцинація під час вагітності і аутизм у дітей — чи є зв’язок?

Виходить, дорослій людині, наприклад, молодим людям вже немає сенсу вакцинуватися від ВПЛ?

Якщо при здачі аналізів у людини не виявляється ВПЛ і немає ніяких ознак інфікування, їй якраз варто пройти вакцинацію. А взагалі, вакцинацію від ВПЛ рекомендується робити всім дівчаткам, дівчатам і жінкам у віці до 45 років.

Які ознаки інфікування ВПЛ?

Деякі види ВПЛ, а саме 6-й і 11-й типи, викликають появу утворень, які доставляють найбільший дискомфорт — це бородавки, гострі кондиломи на статевих органах; зустрічаються випадки гострих кондилом в ларинго-респіраторних шляхах. У той же час ці види ВПЛ з найменшою часткою ймовірності можуть викликати рак. А високоонкогенні типи ВПЛ (16 і 18) існують в організмі роками, при цьому ніяк себе не проявляючи, але дуже часто викликають РШМ.

За статистикою, більшість людей інфіковані ВПЛ після початку статевого життя.

Наскільки ефективно лікування ВПЛ?

Цей вірус, як і герпес, складно піддається терапії. На сьогоднішній день немає ліків, здатних ефективно протистояти вірусу папіломи людини. Лікування спрямоване на усунення проявів ВПЛ: будь-яких різновидів бородавок або патологій шийки матки (дисплазія тощо) при виявленні атипових клітин в мазках.

Як же захиститися від ВПЛ?

Тільки вакцинація до початку статевого життя забезпечує максимальний захист від ВПЛ і, відповідно, РШМ!

Чи є якісь ризики при вакцинації? Скажімо, чи можна заразитися ВПЛ від вакцини?

Заразитися не можна! Вакцини від ВПЛ не містять частинки вірусного ДНК!

Вакцини проти ВПЛ безпечні і дуже ефективні. Такі вакцини схвалені до використання в більш ніж 125 країнах, з них — США і всі європейські країни.

Дбайте про здоров’я дитини, починаючи з самого дитинства! І будьте здорові!

Читайте також: Поліомієліт — небезпечне захворювання, від якого можна захиститися!

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.