иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вакцинація від раку? Так, це можливо!

26 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Онкологічні захворювання — кара сучасного суспільства, а в останні роки рак взагалі набув масштабів епідемії. Всі ми переживаємо за своє здоров’я, і втричі — якщо мова йде про здоров’я наших дітей! Що ми маємо робити? Змиритися в очікуванні сумної долі? Або можна якимось чином уникнути цього страшного захворювання? Виявляється, можна! І причому, ще в дитинстві! Як і від яких видів раку можна захиститися? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Юлією Волошиною.

Такий підступний рак шийки матки

Згідно з даними ВООЗ, за поширеністю рак шийки матки (РШМ) посідає друге місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок. Статистика смертності від раку шийки матки жахає. Кожен день в Україні від цього страшного захворювання помирає 6 жінок.

Головна причина розвитку РШМ — це різні вірусні інфекції, перше місце серед яких займає вірус папіломи людини (ВПЛ). Адже саме ВПЛ є причиною виникнення такого поширеного серед жінок захворювання, як дисплазія шийки матки, яка відноситься до передракових станів. При відсутності належного лікування дисплазія шийки матки з високою часткою ймовірності перетворюється в РШМ.

Доведено, що 70% випадків раку шийки матки викликається вірусом папіломи людини (ВПЛ), а саме високоонкогенними вірусами 16-го і 18-го типів. На сьогоднішній день відомо понад 100 типів вірусів папіломи людини, однак ці два є найбільш онкогенними, і з великою ймовірністю можуть викликати РШМ.
В даний момент в нашій країні ідентифікуються близько 30 видів ВПЛ.

Як захиститися від РШМ?

І хоча РШМ — захворювання, яке зазвичай діагностується у дорослих жінок, захиститися від нього можна ще в дитинстві! Як це можливо?

У всіх дослідженнях доведено, що від ВПЛ, а відповідно, і від РШМ захищає вакцинація. Причому, вакцинація дає захист від інфікування ВПЛ 16-го і 18-го типів на 100%! ВООЗ рекомендує вакцинацію від ВПЛ, як найефективнішу міру запобігання РШМ у жінок.

Як можна заразитися ВПЛ?

Основний шлях передачі — статевий, рідше — контактно-побутовий спосіб. Тому найбільш ефективна вакцинація ДО початку статевого життя, а саме з 9 до 15 років.

Йдеться про дівчаток?

Насправді, вакцина від ВПЧ розрахована для профілактики різних видів раку аногенітальної зони. Є статистичні дані про зв’язок ВПЛ з раковими захворюваннями ануса, піхви і пеніса. Крім того, ВПЛ також є «винуватцем» раку прямої кишки у чоловіків. Тому вакцинацію від ВПЛ можна і потрібно проводити як дівчаткам, так і хлопчикам. Знову ж таки, мова йде про вік 9-15 років.

Однак вакцинація від ВПЛ не замінює скринінг (обстеження) на РШМ — після початку статевого життя. Для цього потрібно відвідати гінеколога і зробити PAP-тест і тест на ВПЛ. Скринінг на РШМ потрібно проводити раз на рік, починаючи з 25 років.

Читайте також: Вакцинація під час вагітності і аутизм у дітей — чи є зв’язок?

Виходить, дорослій людині, наприклад, молодим людям вже немає сенсу вакцинуватися від ВПЛ?

Якщо при здачі аналізів у людини не виявляється ВПЛ і немає ніяких ознак інфікування, їй якраз варто пройти вакцинацію. А взагалі, вакцинацію від ВПЛ рекомендується робити всім дівчаткам, дівчатам і жінкам у віці до 45 років.

Які ознаки інфікування ВПЛ?

Деякі види ВПЛ, а саме 6-й і 11-й типи, викликають появу утворень, які доставляють найбільший дискомфорт — це бородавки, гострі кондиломи на статевих органах; зустрічаються випадки гострих кондилом в ларинго-респіраторних шляхах. У той же час ці види ВПЛ з найменшою часткою ймовірності можуть викликати рак. А високоонкогенні типи ВПЛ (16 і 18) існують в організмі роками, при цьому ніяк себе не проявляючи, але дуже часто викликають РШМ.

За статистикою, більшість людей інфіковані ВПЛ після початку статевого життя.

Наскільки ефективно лікування ВПЛ?

Цей вірус, як і герпес, складно піддається терапії. На сьогоднішній день немає ліків, здатних ефективно протистояти вірусу папіломи людини. Лікування спрямоване на усунення проявів ВПЛ: будь-яких різновидів бородавок або патологій шийки матки (дисплазія тощо) при виявленні атипових клітин в мазках.

Як же захиститися від ВПЛ?

Тільки вакцинація до початку статевого життя забезпечує максимальний захист від ВПЛ і, відповідно, РШМ!

Чи є якісь ризики при вакцинації? Скажімо, чи можна заразитися ВПЛ від вакцини?

Заразитися не можна! Вакцини від ВПЛ не містять частинки вірусного ДНК!

Вакцини проти ВПЛ безпечні і дуже ефективні. Такі вакцини схвалені до використання в більш ніж 125 країнах, з них — США і всі європейські країни.

Дбайте про здоров’я дитини, починаючи з самого дитинства! І будьте здорові!

Читайте також: Поліомієліт — небезпечне захворювання, від якого можна захиститися!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook