fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вчені нагадали, чому дітям потрібно їсти рибу

28 Травня 2019

Обновлено: 15 Лютого 2020

Коли ваша дитина останній раз їла рибу? Не можете пригадати? А багато дітей взагалі уникають рибних страв, та й батьки не особливо наполягають. А дарма! Нещодавно вчені з Американської академії педіатрії (AAP) підготували звіт і нагадали, чому дітям потрібно регулярно їсти рибу і морепродукти.

Риба містить білок, і в той же час в ній геть відсутні шкідливі насичені жири і цукор. Крім того, в багатьох видах риб є вітамін D і кальцій, а деякі є багатим джерелом жирних кислот омега-3, без яких неможливе створення нервових клітин мозку і здоровий зір. Дослідження показали, що споживання морепродуктів покращує розвиток нервової системи у дітей і знижує ризик серцево-судинних захворювань. Все більше досліджень доводять, що раннє введення риби в раціон дитини навіть може запобігти розвитку алергічних захворювань, таких як астма і екзема.

Основною причиною, чому деякі сім’ї побоюються годувати своїх дітей рибою, а жінки уникають її під час вагітності, є забруднення риби метилртуттю. Вживання в їжу забрудненої риби може заподіяти шкідливий вплив на розвиток нервової системи дитини.

Ртуть — це природний метал, який може виділятися в повітря на шкідливих виробництвах. Коли ртуть осідає у воді, бактерії перетворюють її в більш небезпечну форму — метилртуть. Ця речовина може накопичуватися в рибі, але в основному це стосується великих видів океанських риб, таких як акула і риба-меч. В Україні їх днем ​​з вогнем не знайдеш, а доступна на наших прилавках риба в «небезпечну» категорію не входить. Так що боятися нема чого, і можна сміливо вживати наявні у нас в продажу сорти риб.

«Корисні властивості риби значно переважують можливі ризики. І тому риба повинна бути важливою частиною дитячого раціону», — зазначив провідний автор доповіді Аарон Бернштейн, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, FAAP, член виконавчого комітету Ради AAP з гігієни довкілля.

Лікарі рекомендують дітям і вагітним жінкам, а також жінкам, які годують груддю, вживати рибу і морепродукти хоча б 1-2 рази на тиждень.

Лікар-педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Андрющенко Ольга Семенівна додала:

«Іноді у дітей виникають алергічні реакції після вживання риби, пов’язані з непереносимістю даного продукту. Але це буває дуже рідко, буквально одиничні випадки. І щоб наявність алергії у дитини підтвердити або спростувати, потрібна консультація дитячого алерголога. А для всіх інших дітей — риба є необхідним і дуже корисним продуктом».

Дбайте про свою дитину, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: ВООЗ розповіла, як захистити дитину від ожиріння

Вам також буде цікаво:

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

18 Січня 2021
Блювота у дітей: як допомогти і не нашкодити

Як допомогти дитині з блювотою і порушеннями стулу? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 14 років, Ганни Шевєлєвої.

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.