иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вчені нагадали, чому дітям потрібно їсти рибу

28 Травня 2019

Оновлено: 15 Лютого 2020

Коли ваша дитина останній раз їла рибу? Не можете пригадати? А багато дітей взагалі уникають рибних страв, та й батьки не особливо наполягають. А дарма! Нещодавно вчені з Американської академії педіатрії (AAP) підготували звіт і нагадали, чому дітям потрібно регулярно їсти рибу і морепродукти.

Риба містить білок, і в той же час в ній геть відсутні шкідливі насичені жири і цукор. Крім того, в багатьох видах риб є вітамін D і кальцій, а деякі є багатим джерелом жирних кислот омега-3, без яких неможливе створення нервових клітин мозку і здоровий зір. Дослідження показали, що споживання морепродуктів покращує розвиток нервової системи у дітей і знижує ризик серцево-судинних захворювань. Все більше досліджень доводять, що раннє введення риби в раціон дитини навіть може запобігти розвитку алергічних захворювань, таких як астма і екзема.

Основною причиною, чому деякі сім’ї побоюються годувати своїх дітей рибою, а жінки уникають її під час вагітності, є забруднення риби метилртуттю. Вживання в їжу забрудненої риби може заподіяти шкідливий вплив на розвиток нервової системи дитини.

Ртуть — це природний метал, який може виділятися в повітря на шкідливих виробництвах. Коли ртуть осідає у воді, бактерії перетворюють її в більш небезпечну форму — метилртуть. Ця речовина може накопичуватися в рибі, але в основному це стосується великих видів океанських риб, таких як акула і риба-меч. В Україні їх днем ​​з вогнем не знайдеш, а доступна на наших прилавках риба в «небезпечну» категорію не входить. Так що боятися нема чого, і можна сміливо вживати наявні у нас в продажу сорти риб.

«Корисні властивості риби значно переважують можливі ризики. І тому риба повинна бути важливою частиною дитячого раціону», — зазначив провідний автор доповіді Аарон Бернштейн, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, FAAP, член виконавчого комітету Ради AAP з гігієни довкілля.

Лікарі рекомендують дітям і вагітним жінкам, а також жінкам, які годують груддю, вживати рибу і морепродукти хоча б 1-2 рази на тиждень.

Лікар-педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Андрющенко Ольга Семенівна додала:

«Іноді у дітей виникають алергічні реакції після вживання риби, пов’язані з непереносимістю даного продукту. Але це буває дуже рідко, буквально одиничні випадки. І щоб наявність алергії у дитини підтвердити або спростувати, потрібна консультація дитячого алерголога. А для всіх інших дітей — риба є необхідним і дуже корисним продуктом».

Дбайте про свою дитину, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: ВООЗ розповіла, як захистити дитину від ожиріння

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, чт, пт, сб 09:00-16:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, сб, нд 09:00-16:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-16:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook