fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вчені відкрили зв’язок між дитячим ожирінням і астмою

4 Грудня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Сьогодні астма — дуже поширене захворювання: в нашій країні діагноз «астма» ставиться кожній десятій дитині. Хоча, як стверджують фахівці, насправді ці показники набагато вищі. Що ж призводить до цього небезпечного захворювання? Американські вчені виявили, що один з факторів ризику — ожиріння — також вельми поширена проблема у дітей у всьому світі. Хороша новина в тому, що на цей фактор ми в змозі вплинути і тим самим зменшити ймовірність розвитку астми у дітей!

За останні 15 років кілька досліджень повідомляли про зв’язок між ожирінням і астмою. Раніше було виявлено два різних механізми, пов’язаних з ожирінням: в одному астма передує ожирінню, а в іншому — спочатку у дитини розвивається ожиріння, а пізніше — астма. І ось недавно, провівши мета-дослідження, американські вчені заявили про те, що у дітей з ожирінням ризики розвитку астми становлять 23-28%.
Автор дослідження — Дипа Растогі (Deepa Rastogi), співробітник кафедри педіатрії з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Нью-Йорк). Вчені вивчили дані системи PEDSnet, яка об’єднує 8 великих дитячих систем охорони здоров’я США і охоплює понад 2,7 млн дітей. Це дозволило авторам провести детальний аналіз дітей з діагнозом «астма».

Експерти вивчали дані про дітей, для яких виконувалася хоча б одна з умов: було діагностовано хоча б один клінічний прояв астми, призначалися ліки проти астми, існували докази обструкції дихальних шляхів або порушення при проведенні спірометрії — об’єктивні показники хвороби дихальних шляхів. При цьому вчені виключили з вибірки тих, хто приймав ліки проти астми без поставленого діагнозу, а також тих, кому астма була діагностована протягом короткого періоду часу. В результаті вчені виявили істотний вплив ожиріння на розвиток астми у дітей.

В останні роки поширеність астми серед дітей становила в середньому близько 10%, а ожиріння — приблизно 20%. Згідно з результатами дослідження ожиріння підвищує ризик розвитку астми на 23-28%. Тому вчені прогнозують зростання випадків астми у дітей приблизно на 5% і припускають, що з часом астма, пов’язана з надмірною вагою, стане основним типом астми у дітей.

Також є докази того, що астма, викликана ожирінням у дітей, неалергічна, важка і погано реагує на ліки проти астми (в порівнянні з астмою у дітей з нормальною вагою).

Тим цінніше проведене дослідження, адже до сих пір було вкрай мало відомих факторів, які можуть знижувати ризики розвитку астми у дітей. А боротьба з надмірною вагою — зрозуміла міра профілактики.
Вчені рекомендують педіатрам при огляді враховувати окружність талії і оцінювати метаболічні порушення у дітей, які страждають на ожиріння, щоб вчасно виявляти ризики розвитку легеневих ускладнень. А серед тих дітей, у кого виявлені відхилення в окружності талії і метаболічні порушення, слід проводити скринінги на астму.

Втім, вчені відзначають, що не у всіх дітей з ожирінням розвивається астма. За словами експертів, необхідні подальші дослідження, які допоможуть встановити, у кого з дітей з ожирінням розвинулася астма, а у кого — ні. Також дослідження допоможуть з’ясувати, хто з цих дітей страждає астмою через зайву вагу, а у кого первинною була астма, а потім вже — ожиріння. Всі ці знання допоможуть розробити нові методи лікування астми, пов’язаної з ожирінням, оскільки існуючі препарати малоефективні.

Слідкуйте за вагою своїх дітей і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.