иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вчені відкрили зв’язок між дитячим ожирінням і астмою

4 Грудня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Сьогодні астма — дуже поширене захворювання: в нашій країні діагноз «астма» ставиться кожній десятій дитині. Хоча, як стверджують фахівці, насправді ці показники набагато вищі. Що ж призводить до цього небезпечного захворювання? Американські вчені виявили, що один з факторів ризику — ожиріння — також вельми поширена проблема у дітей у всьому світі. Хороша новина в тому, що на цей фактор ми в змозі вплинути і тим самим зменшити ймовірність розвитку астми у дітей!

За останні 15 років кілька досліджень повідомляли про зв’язок між ожирінням і астмою. Раніше було виявлено два різних механізми, пов’язаних з ожирінням: в одному астма передує ожирінню, а в іншому — спочатку у дитини розвивається ожиріння, а пізніше — астма. І ось недавно, провівши мета-дослідження, американські вчені заявили про те, що у дітей з ожирінням ризики розвитку астми становлять 23-28%.
Автор дослідження — Дипа Растогі (Deepa Rastogi), співробітник кафедри педіатрії з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна (Нью-Йорк). Вчені вивчили дані системи PEDSnet, яка об’єднує 8 великих дитячих систем охорони здоров’я США і охоплює понад 2,7 млн дітей. Це дозволило авторам провести детальний аналіз дітей з діагнозом «астма».

Експерти вивчали дані про дітей, для яких виконувалася хоча б одна з умов: було діагностовано хоча б один клінічний прояв астми, призначалися ліки проти астми, існували докази обструкції дихальних шляхів або порушення при проведенні спірометрії — об’єктивні показники хвороби дихальних шляхів. При цьому вчені виключили з вибірки тих, хто приймав ліки проти астми без поставленого діагнозу, а також тих, кому астма була діагностована протягом короткого періоду часу. В результаті вчені виявили істотний вплив ожиріння на розвиток астми у дітей.

В останні роки поширеність астми серед дітей становила в середньому близько 10%, а ожиріння — приблизно 20%. Згідно з результатами дослідження ожиріння підвищує ризик розвитку астми на 23-28%. Тому вчені прогнозують зростання випадків астми у дітей приблизно на 5% і припускають, що з часом астма, пов’язана з надмірною вагою, стане основним типом астми у дітей.

Також є докази того, що астма, викликана ожирінням у дітей, неалергічна, важка і погано реагує на ліки проти астми (в порівнянні з астмою у дітей з нормальною вагою).

Тим цінніше проведене дослідження, адже до сих пір було вкрай мало відомих факторів, які можуть знижувати ризики розвитку астми у дітей. А боротьба з надмірною вагою — зрозуміла міра профілактики.
Вчені рекомендують педіатрам при огляді враховувати окружність талії і оцінювати метаболічні порушення у дітей, які страждають на ожиріння, щоб вчасно виявляти ризики розвитку легеневих ускладнень. А серед тих дітей, у кого виявлені відхилення в окружності талії і метаболічні порушення, слід проводити скринінги на астму.

Втім, вчені відзначають, що не у всіх дітей з ожирінням розвивається астма. За словами експертів, необхідні подальші дослідження, які допоможуть встановити, у кого з дітей з ожирінням розвинулася астма, а у кого — ні. Також дослідження допоможуть з’ясувати, хто з цих дітей страждає астмою через зайву вагу, а у кого первинною була астма, а потім вже — ожиріння. Всі ці знання допоможуть розробити нові методи лікування астми, пов’язаної з ожирінням, оскільки існуючі препарати малоефективні.

Слідкуйте за вагою своїх дітей і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook