fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Висипання у дітей після басейну: причини і що робити

17 Лютого 2020

Оновлено: 17 Лютого 2020

«У моєї дитини останнім часом з’являються якісь незрозумілі висипання по всьому тілу, і все це після відвідування басейну» — такі скарги все частіше чують дерматологи і педіатри, коли до них на прийом приходять батьки зі своїм чадом, який страждає від висипу незрозумілого походження. Що це за висипання у дітей, які відвідують басейн? Які причини і що робити?

Найчастіше висип, який з’являється після відвідування басейну — не що інше, як алергічна реакція на антисептик, який застосовують для знезараження води. Цей висип по-науковому називається контактним алергічним дерматитом. «Звідки?», – запитаєте Ви.

Знезараження води — необхідний метод захисту від хвороботворних бактерій, які дуже люблять розмножуватися у вологому середовищі. Найпоширеніший антисептик для цієї мети — це, звичайно ж, хлорування.

Щоб знизити ризик алергічних реакцій, в останні роки воду в громадських басейнах почали знезаражувати шляхом озонування або бромування. Але це складно виконати для великих резервуарів, і треба визнати, що навіть зараз, в 21-м столітті такими способами знезараження користуються далеко не завжди. Тому частіше за все вдаються до найбільш бюджетного і старого варіанту — хлорування.

Більшості людей купання в хлорованій воді не завдає жодної шкоди, однак у алергіків відвідування басейну може викликати проблеми зі здоров’ям, зокрема, розвиток алергічного дерматиту.

Які прояви?

Найчастіше алергія на хлор проявляється висипом на шкірі і свербінням — це легка форма алергічного дерматиту. Висипання можуть носити більш виражений характер, аж до екземи.

Також може турбувати печіння в очах, свербіж та почервоніння, підвищена сльозотеча.

Профілактика

– якщо ви знаєте напевно, що у вашої дитини — алергія на хлор, постарайтеся звести до мінімуму контакт з цією речовиною

– вибирайте для плавання лише перевірені громадські басейни.

Що робити?

При появі симптомів, перерахованих вище, варто звернутися до дитячого лікаря-дерматолога та / або алерголога, які нададуть свої рекомендації і призначать відповідне лікування. Щоб перевірити, чи викликав таку реакцію хлор, або інший антисептик — зробіть алерготести.

Дитячий дерматолог KinderKlinik Ганна Білоконь додала:

«Батьки, якщо Ви не знаєте напевно, що у дитини алергія на хлор, але при цьому виявили на тілі малюка будь-які плями, сухість шкіри тіла та кінцівок, зверніться до дитячого дерматолога. Лікар надасть рекомендації по догляду за шкірою дитини з урахуванням відвідування басейну».

І будьте здорові!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Читайте також: Діатез або атопія у дитини: в чому різниця?

https://kinderklinik.ua/uk/6950-2/

Вам також буде цікаво:

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

25 Лютого 2021
Експрес-тести при ангіні, доступні в KinderKlinik: чому вони важливі для постановки діагнозу?

Дуже швидко виявити стрептококову ангіну у дитини можна в KinderKlinik за допомогою швидкого тесту на виявлення стрептококової причини запалення в горлі.

22 Лютого 2021
Історія з практики лікаря-педіатра.

Авторський блог Ганни Владиславівни Горбань про те, як страх батьків перед хворобою може наразити на небезпеку здоров'я дітей.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.