fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Висипання у дитини: чи варто турбуватися?

5 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Дуже поширена проблема у дітей різного віку — це висип на шкірі. Чи варто впадати в паніку або нема причин для занепокоєння? Сьогодні розповімо, в яких випадках потрібна пильна увага і візит до лікаря, а коли особливо хвилюватися не варто.

Більшість висипань на шкірі у дитини можуть бути викликані поширеними вірусними інфекціями, і про них нема чого турбуватися, оскільки найчастіше висипання не є шкідливими і проходять самі по собі.

Як може виглядати висип?

Він може проявлятися зовсім по-різному: червоні, плоскі висипання; пухирі; опуклі плями або будь-яка комбінація всього перерахованого вище. Висипання можуть бути в якомусь одному місці або поширитися на все тіло.

Висип може турбувати від 2-3 днів до декількох тижнів.

Більшість видів висипань зазвичай не викликає у дитини ніякого занепокоєння, хоча іноді з’являється сильний свербіж.

Коли потрібно звертатися до лікаря?

Часто вірусна інфекція, що викликає на шкірі висип, також викликає у дитини лихоманку. І вона часто виникає на початку хвороби, перш ніж з’являється висип. Якщо у дитини лихоманка з висипом — необхідна консультація педіатра.

Іноді висип може сигналізувати про такі небезпечні захворювання, як кір. Ця хвороба може бути небезпечною, особливо для маленьких дітей і новонароджених немовлят. Тому якщо є підозри, що у дитини кір — не відкладайте візит до лікаря!

Характерний висип з’являється й під час вітрянки, проте в цьому випадку не варто особливо турбуватися. Через деякий час висип пройде сам, хоча з лікарем все-таки варто проконсультуватися.

Якщо у дитини висип, який виглядає як дрібні яскраво-червоні або фіолетові плями або синці, які не стають білими при натисканні на них — є підозра на менінгіт. Це дуже небезпечне захворювання! Потрібно терміново звертатися до лікаря!

Як доглядати за дитиною вдома?

Більшість висипань проходять самі по собі — тому частіше за все нічого робити не потрібно. Антибіотики застосовувати не лише не можна, але й немає сенсу: вони безсилі проти вірусів, які викликали висип.

Якщо висип викликає у дитини свербіж — поговоріть зі своїм педіатром про лікування, яке допоможе свербіж зменшити.

Чи можна захистити дитину від появи висипу?

Найкращий захист від появи висипу — це уникати вірусних інфекцій. Оскільки віруси поширюються при прямому контакті, мийте руки (і привчайте до цього свою дитину) і уникайте спільного використання таких предметів, як посуд, столові прилади, рушники, зубні щітки і одяг.

Дбайте про свою дитину! І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

25 Лютого 2021
Експрес-тести при ангіні, доступні в KinderKlinik: чому вони важливі для постановки діагнозу?

Дуже швидко виявити стрептококову ангіну у дитини можна в KinderKlinik за допомогою швидкого тесту на виявлення стрептококової причини запалення в горлі.

22 Лютого 2021
Історія з практики лікаря-педіатра.

Авторський блог Ганни Владиславівни Горбань про те, як страх батьків перед хворобою може наразити на небезпеку здоров'я дітей.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.