Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Вітамін D дітям: короткий посібник для батьків від KinderKlinik

25 Травня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Даневська Ганна Юріївна

Перебуваючи на грудному, штучному або змішаному вигодовуванні, новонароджений отримує практично весь необхідний обсяг поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Але є одне життєво важливе біологічно активна сполука, дефіцит якої можна заповнити лише шляхом додаткового введення в раціон. Йдеться про вітамін D, а точніше про його біологічно активну форму — холекальциферол, вітаміні D3. Активна форма речовини бере участь в практично всіх важливих процесах в організмі — синтезі гормонів, підтримці активності імунітету, підтримці м’язового тонусу, обміну жирів, і звичайно ж в зростанні кісткової тканини. Закостеніння швів черепа, швидкість росту кісток, прорізування зубів — всі ці процеси безпосередньо залежать від концентрації D3. У цій статті ми розповімо, як запідозрити у дитини нестачу D3, розвіємо найбільш популярні забобони, наведемо основні рекомендації по прийому вітаміну.  

Як зрозуміти без аналізів, що у дитини дефіцит вітаміну D

Батькам рекомендовано звернути увагу на наступні зовнішні ознаки, які можуть свідчити про дефіцит D3: • Занепокоєння без видимої причини • Холодні та вологі стопи, долоні • Пітливість голови, випадання волосся на потилиці Надалі симптоми прогресують. Класичним проявом хронічного важкого дефіциту вітаміну D є рахіт. Кальцій, фосфор і деякі інші мікроелементи не засвоюються повноцінно. Як наслідок відбувається порушення росту та закостеніння кісток, що супроводжується специфічними симптомами (викривлення ніг, деформація черепа і грудної клітини поява кісткових наростів, порушення ходи) Уникнути розвитку подібних змін можна просто вчасно почавши прийом активної форми D3. Як же батькам уникнути найбільш частих помилок, які можуть негативно позначитися на стані малюка?

Чого робити точно не варто: 3 головні пункти від експертів KinderKlinik

Призначення дози «наосліп» Хоч в інструкції до препарату наказано призначення певної дозування дітям різних категорій, призначати наосліп ні в якому разі не можна. Необхідно попереднє визначення рівня метаболітів вітаміну D, з подальшим коригуванням дози і ряду інших показників. • Нерегулярний прийом Недоказові педіатри керуються застарілими клінічними рекомендаціями, рекомендуючи припинити прийом на період настання сонячної пори року. Однак, переривати прийом ні в якому разі не рекомендується. Сонячне світло не може повною мірою заповнити потребу організму у вітаміні. • Відсутність контролю При систематичному прийомі вітаміну D необхідний періодичний контроль над рівнем метаболітів вітаміну, лужною фосфатазою і кальцієм сироватки крові. Ці базові дослідження допоможуть відстежити обмін кальцію. Ось як коментує питання безперервного прийому вітаміну D доктор Юлія Сергіївна Баранчик, педіатр KinderKlinik, фахівець з клінічним стажем понад 11 років: «Вітамін D3 грає важливу роль в регуляції життєво важливих процесів в організмі людини. І якщо діти старшого віку і дорослі можуть частково компенсувати його дефіцит внаслідок корекції дієти, то у новонародженого, який активно росте і розвивається, такої можливості немає. Батькам дуже важливо правильно підійти до питання корекції дефіциту. Це попередня консультація з педіатром, здача відповідних аналізів і контроль рівня метаболітів вітаміну. Також важливо дотримуватися системність прийому препарату, періодично коректуючи дозу в залежності від пори року і індивідуальних потреб дитини.»

Як правильно приймати вітамін D

Препарат продається в формі розчину, з вмістом 500МЕ діючої речовини в одній краплі. Рекомендовано розчинити призначену педіатром дозу препарату в чайній ложці рідини для полегшення прийому. Залишилися питання? Педіатри KinderKlinik готові відповісти на них в будь-який зручний для вас час.

Потрібна консультація лікаря?

Записатись на консультацію

Як записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом заповнивши форму на сайті або зателефонувавши за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Оператор колл-центра відповість на питання, що цікавлять, запише на прийом до фахівця в зручне для вас час. Звертайтеся в KinderKlinik, і будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook