Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

22 Березня 2021

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Кусевич Оксана Ігорівна

Багато хто з нас у своєму житті стикався з вітрянкою. Хтось переніс її, ще малюком, а хтось вже у старшому віці і прекрасно пам’ятає своє тіло зеленого кольору. Зустрічається це захворювання і у дорослих, проте частіше його переносять діти. Якщо у вас є дитина, яка ще не перехворіла вітрянкою, то ця стаття саме для вас.

Причини

Вітрянка або, як її ще називають вітряна віспа, викликається вірусом Варіцелла-Зостер. Коли цей вірус потрапляє в організм вперше, він провокує вітрянку, яка проявляється висипом. Після цього в організмі формується стійкий імунітет до повторного інфікування. Найчастіше це захворювання проявляється у дітей у віці від 3 до 6 років, але в деяких випадках він буває і у новонароджених, протікаючи досить важко і маючи нетипові для нього форми.

Симптоми

Вірус розмножується в організмі в період від 1 до 3 тижнів. Цей час може проходити для дитини безсимптомно, але може і проявлятися типовими для інфекційно-вірусного захворювання симптомами.

Першими ознаками вітряної віспи у дитини є:

 •  підвищена температура;
 •  слабкість, загальне нездужання;
 •  головний біль;
 •  поганий апетит;
 •  нудота, розлад кишківника;
 •  збільшення лімфатичних вузлів;
 •  іноді – поява і швидке зникнення червоних висипів.

Коли вірус потрапляє в організм дитини, то до початку його прояву може пройти від 10 до 21 дня. Ця стадія захворювання називається інкубаційним періодом.  За нею йде продромальний період, який супроводжується яскраво-вираженими симптомами: підвищенням температури і появою характерних прищиків. Папули незабаром наповнюються рідиною, що супроводжується свербінням. При важкому перенесенні хвороби піднімається висока температура, при більш легкому – вона незначна.

Зазвичай, висипання розповсюджуються по всьому тілу, за винятком лише ступнів і долонь. Висипання можуть з’являтись ще протягом 4 – 8 діб, після чого починається процес їх загоєння.

Період, коли нові висипання перестають з’являтися, а старі починають покриватися скоринкою, називається одужанням.

Важливо при прояві перших симптомів звернутися до лікаря, який зможе правильно їх діагностувати і, за необхідності, призначити лікування.

Лікування

Лікування вітряної віспи, як правило, направлено на те, щоб полегшити симптоми хворого і прискорити загоєння висипів. Папули обробляють антисептичними засобами, це допоможе уникнути вторинного занесення інфекції.

За умови високої температури іноді призначаються жарознижуючі препарати, а у разі, якщо спостерігається сильний свербіж, то – антигістамінні. У деяких випадках можуть бути призначені противірусні засоби. Але робить це виключно доктор, не намагайтеся самостійно призначити лікування собі або своїй дитині.

Чим небезпечна вітрянка?

Багато хто з батьків «недооцінює» це захворювання, надаючи перевагу тому, щоб їх дитина перенесла якомога раніше. Але навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями.  Наслідками цього вірусного захворювання іноді стає пневмонія, ураження центральної нервової системи та внутрішніх органів, а також енцефаліт. Тому не варто нехтувати будь-якими проявами вітрянки – вчасно покажіть свого малюка лікарю, щоб уникнути важких наслідків.  Важливо також пам’ятати, що в дорослому віці це захворювання переноситься, як правило, важко, тому слід подбати про своє здоров’я і провести профілактику.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от ДИТЯЧА КЛІНІКА 24/7 | КИЇВ (@kinderklinik_ua)

Профілактика

Попередити вітрянку у дітей і дорослих можна шляхом вакцинації. Цей метод використовується в світі більше 30 років.

Така профілактика, в першу чергу, показана тим, хто раніше не хворів і не вакцинувався або має незавершений курс вакцинації, жінкам, які планують вагітність, а також дітям і дорослим, які відносяться до групи з високим ризиком тяжкого перебігу вітрянки.

Звертаємо вашу увагу на те, що якщо ви не хворіли на вітрянку, а вашої дитини почались прояви її симптомів, то в найближчі дні вам необхідно пройти курс вакцинації, щоб не захворіти або полегшити собі перебіг хвороби.

Лікарі КіндерКлінік завжди допоможуть вам пережити цей непростий для вас і вашої дитини період, надавши кваліфіковану допомогу і призначивши ефективне лікування. У нас також доступні вакцини від вітряної віспи,  які убезпечать вас від ризику перенести захворювання.

Наші фахівці готові проконсультувати вас в чотирьох відділеннях клініки: вул. Олександра Мишуги, 2, вул. Вишгородська 45/2, вул. Деміївська, 16, вул. Кахи Бендукідзе, 2

Для запису звертайтесь за тел: 0 800 30 75 75, 044 390 75 75, 096 390 75 75

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook