fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

22 Березня 2021

Оновлено: 26 Березня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Багато хто з нас у своєму житті стикався з вітрянкою. Хтось переніс її, ще малюком, а хтось вже у старшому віці і прекрасно пам’ятає своє тіло зеленого кольору. Зустрічається це захворювання і у дорослих, проте частіше його переносять діти. Якщо у вас є дитина, яка ще не перехворіла вітрянкою, то ця стаття саме для вас.

Причини

Вітрянка або, як її ще називають вітряна віспа, викликається вірусом Варіцелла-Зостер. Коли цей вірус потрапляє в організм вперше, він провокує вітрянку, яка проявляється висипом. Після цього в організмі формується стійкий імунітет до повторного інфікування. Найчастіше це захворювання проявляється у дітей у віці від 3 до 6 років, але в деяких випадках він буває і у новонароджених, протікаючи досить важко і маючи нетипові для нього форми.

Симптоми

Вірус розмножується в організмі в період від 1 до 3 тижнів. Цей час може проходити для дитини безсимптомно, але може і проявлятися типовими для інфекційно-вірусного захворювання симптомами.

Першими ознаками вітряної віспи у дитини є:

 •  підвищена температура;
 •  слабкість, загальне нездужання;
 •  головний біль;
 •  поганий апетит;
 •  нудота, розлад кишківника;
 •  збільшення лімфатичних вузлів;
 •  іноді – поява і швидке зникнення червоних висипів.

Коли вірус потрапляє в організм дитини, то до початку його прояву може пройти від 10 до 21 дня. Ця стадія захворювання називається інкубаційним періодом.  За нею йде продромальний період, який супроводжується яскраво-вираженими симптомами: підвищенням температури і появою характерних прищиків. Папули незабаром наповнюються рідиною, що супроводжується свербінням. При важкому перенесенні хвороби піднімається висока температура, при більш легкому – вона незначна.

Зазвичай, висипання розповсюджуються по всьому тілу, за винятком лише ступнів і долонь. Висипання можуть з’являтись ще протягом 4 – 8 діб, після чого починається процес їх загоєння.

Період, коли нові висипання перестають з’являтися, а старі починають покриватися скоринкою, називається одужанням.

Важливо при прояві перших симптомів звернутися до лікаря, який зможе правильно їх діагностувати і, за необхідності, призначити лікування.

Лікування

Лікування вітряної віспи, як правило, направлено на те, щоб полегшити симптоми хворого і прискорити загоєння висипів. Папули обробляють антисептичними засобами, це допоможе уникнути вторинного занесення інфекції.

За умови високої температури іноді призначаються жарознижуючі препарати, а у разі, якщо спостерігається сильний свербіж, то – антигістамінні. У деяких випадках можуть бути призначені противірусні засоби. Але робить це виключно доктор, не намагайтеся самостійно призначити лікування собі або своїй дитині.

Чим небезпечна вітрянка?

Багато хто з батьків «недооцінює» це захворювання, надаючи перевагу тому, щоб їх дитина перенесла якомога раніше. Але навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями.  Наслідками цього вірусного захворювання іноді стає пневмонія, ураження центральної нервової системи та внутрішніх органів, а також енцефаліт. Тому не варто нехтувати будь-якими проявами вітрянки – вчасно покажіть свого малюка лікарю, щоб уникнути важких наслідків.  Важливо також пам’ятати, що в дорослому віці це захворювання переноситься, як правило, важко, тому слід подбати про своє здоров’я і провести профілактику.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от ДИТЯЧА КЛІНІКА 24/7 | КИЇВ (@kinderklinik_ua)

Профілактика

Попередити вітрянку у дітей і дорослих можна шляхом вакцинації. Цей метод використовується в світі більше 30 років.

Така профілактика, в першу чергу, показана тим, хто раніше не хворів і не вакцинувався або має незавершений курс вакцинації, жінкам, які планують вагітність, а також дітям і дорослим, які відносяться до групи з високим ризиком тяжкого перебігу вітрянки.

Звертаємо вашу увагу на те, що якщо ви не хворіли на вітрянку, а вашої дитини почались прояви її симптомів, то в найближчі дні вам необхідно пройти курс вакцинації, щоб не захворіти або полегшити собі перебіг хвороби.

Лікарі КіндерКлінік завжди допоможуть вам пережити цей непростий для вас і вашої дитини період, надавши кваліфіковану допомогу і призначивши ефективне лікування. У нас також доступні вакцини від вітряної віспи,  які убезпечать вас від ризику перенести захворювання.

Наші фахівці готові проконсультувати вас в чотирьох відділеннях клініки: вул. Олександра Мишуги, 2, вул. Вишгородська 45/2, вул. Деміївська, 16, вул. Кахи Бендукідзе, 2

Для запису звертайтесь за тел: 0 800 30 75 75, 044 390 75 75, 096 390 75 75

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.