иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

ВООЗ розповіла, як захистити дитину від ожиріння

6 Травня 2019

Оновлено: 15 Лютого 2020

Ожиріння — проблема сучасного суспільства, з якою багато хто стикається ще в ранньому дитинстві. До того ж, за даними ВООЗ, діти з надмірною вагою схильні до ожиріння у зрілому віці, і у них з більшою ймовірністю з’являться такі небезпечні хвороби, як діабет і серцево-судинні захворювання. Ось чому світові співтовариства охорони здоров’я намагаються застерегти батьків і захистити здоров’я дітей, випускаючи рекомендації про те, як зберегти здоров’я малюка.

І хоча раніше подібні рекомендації були розраховані на дітей старшого віку, з огляду на те, що в останні роки ожиріння стрімко поширюється серед маленьких дітей, Агентство ООН з охорони здоров’я вперше випустило свої керівні принципи з фізичної активності і сну для дітей у віці до 5 років. Рекомендації розраховані на різні вікові групи: діти до 1 року, діти 1-2 років і діти від 3 до 4 років.

Нові керівні принципи для дітей молодшого віку засновані на багаторічних дослідженнях, які стосуються користі для здоров’я дітей фізичної активності, сну і обмеження часу, проведеного перед екранами ТВ, комп’ютерів, смартфонів і інших гаджетів.

«Ми бачимо, що рівні дитячого ожиріння стрімко зросли, і стає все більш очевидним, що профілактика повинна починатися рано», — заявила Хуана Віллумсен, експерт Департаменту ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань, співавтор докладу.

У рекомендаціях відзначається, що збільшення фізичної активності і сну у маленьких дітей призводить до зниження ожиріння.

Що ж рекомендують вчені?

Для дітей до 1 року

ВООЗ рекомендує малюкам до 1 року бути фізично активними кілька разів на день різними способами (це можуть бути ігри на підлозі) і мінімум 30 хвилин на добу лежати на животику.

Також не рекомендується тримати немовлят довго в нерухомому стані, наприклад, в колясці, на стільці або на плечах у тата — більше години за один раз.

Коли малюк сидить, ВООЗ радить батькам читати йому книжки або розповідати казки. Дітям до року не рекомендується дивитися телевізор, в комп’ютер, смартфони або будь-які інші гаджети.

ВООЗ також рекомендує немовлятам до 3 місяців спати 14-17 годин на день, враховуючи денний сон. Дітки віком від 4 до 11 місяців повинні спати не менше 12-16 годин на добу.

Для дітей 1-2 років

Таким малюкам також рекомендується повноцінно висипатися — 11-14 годин, враховуючи денний сон.

У рекомендаціях також вказується, що діткам 1-2 років слід проводити не менше 180 хвилин в день в різних фізичних навантаженнях. «Йдеться про активну гру, а не фізичні вправи», — уточнила Віллумсен.

У відповідності з керівними принципами, дітей цієї вікової групи не можна утримувати в сидячому положенні більше години за раз. Що стосується «екранного» часу, то для одноліток воно взагалі не рекомендується, а для 2-річних малюків його слід обмежити 1 годиною в день.

Для дітей від 3 до 4 років

Час перегляду телевізора, смартфонів, комп’ютера або інших гаджетів має бути не більше однієї години на день.

ВООЗ також рекомендує, щоб діти такого віку спали не менше 10-13 годин на добу (разом з денним сном).

Керівні принципи рекомендують дітям цієї вікової групи проводити не менше 180 хвилин в день в різних видах фізичної активності, причому хоча б 60 хвилин з них повинні складати фізичні навантаження середньої або високої інтенсивності, наприклад, ігри на відкритому повітрі, які супроводжуються бігом і стрибками.

«Ці рекомендації є гарним нагадуванням батькам про те, як зберегти здоров’я дитини протягом тривалого часу», — заявили вчені ВООЗ.

Дитячий лікар-ендокринолог KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії, к.м.н. Пахомова Вікторія Геннадіївна додала:

«Зайва вага і ожиріння, а також пов’язані з ними хвороби, в значній мірі можна попередити. Ось чому профілактика ожиріння дітей дуже важлива, і кожному з батьків варто взяти на озброєння рекомендації ВООЗ».

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook