Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

ВООЗ розповіла, як захистити дитину від ожиріння

6 Травня 2019

Оновлено: 15 Лютого 2020

Ожиріння — проблема сучасного суспільства, з якою багато хто стикається ще в ранньому дитинстві. До того ж, за даними ВООЗ, діти з надмірною вагою схильні до ожиріння у зрілому віці, і у них з більшою ймовірністю з’являться такі небезпечні хвороби, як діабет і серцево-судинні захворювання. Ось чому світові співтовариства охорони здоров’я намагаються застерегти батьків і захистити здоров’я дітей, випускаючи рекомендації про те, як зберегти здоров’я малюка.

І хоча раніше подібні рекомендації були розраховані на дітей старшого віку, з огляду на те, що в останні роки ожиріння стрімко поширюється серед маленьких дітей, Агентство ООН з охорони здоров’я вперше випустило свої керівні принципи з фізичної активності і сну для дітей у віці до 5 років. Рекомендації розраховані на різні вікові групи: діти до 1 року, діти 1-2 років і діти від 3 до 4 років.

Нові керівні принципи для дітей молодшого віку засновані на багаторічних дослідженнях, які стосуються користі для здоров’я дітей фізичної активності, сну і обмеження часу, проведеного перед екранами ТВ, комп’ютерів, смартфонів і інших гаджетів.

«Ми бачимо, що рівні дитячого ожиріння стрімко зросли, і стає все більш очевидним, що профілактика повинна починатися рано», — заявила Хуана Віллумсен, експерт Департаменту ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань, співавтор докладу.

У рекомендаціях відзначається, що збільшення фізичної активності і сну у маленьких дітей призводить до зниження ожиріння.

Що ж рекомендують вчені?

Для дітей до 1 року

ВООЗ рекомендує малюкам до 1 року бути фізично активними кілька разів на день різними способами (це можуть бути ігри на підлозі) і мінімум 30 хвилин на добу лежати на животику.

Також не рекомендується тримати немовлят довго в нерухомому стані, наприклад, в колясці, на стільці або на плечах у тата — більше години за один раз.

Коли малюк сидить, ВООЗ радить батькам читати йому книжки або розповідати казки. Дітям до року не рекомендується дивитися телевізор, в комп’ютер, смартфони або будь-які інші гаджети.

ВООЗ також рекомендує немовлятам до 3 місяців спати 14-17 годин на день, враховуючи денний сон. Дітки віком від 4 до 11 місяців повинні спати не менше 12-16 годин на добу.

Для дітей 1-2 років

Таким малюкам також рекомендується повноцінно висипатися — 11-14 годин, враховуючи денний сон.

У рекомендаціях також вказується, що діткам 1-2 років слід проводити не менше 180 хвилин в день в різних фізичних навантаженнях. «Йдеться про активну гру, а не фізичні вправи», — уточнила Віллумсен.

У відповідності з керівними принципами, дітей цієї вікової групи не можна утримувати в сидячому положенні більше години за раз. Що стосується «екранного» часу, то для одноліток воно взагалі не рекомендується, а для 2-річних малюків його слід обмежити 1 годиною в день.

Для дітей від 3 до 4 років

Час перегляду телевізора, смартфонів, комп’ютера або інших гаджетів має бути не більше однієї години на день.

ВООЗ також рекомендує, щоб діти такого віку спали не менше 10-13 годин на добу (разом з денним сном).

Керівні принципи рекомендують дітям цієї вікової групи проводити не менше 180 хвилин в день в різних видах фізичної активності, причому хоча б 60 хвилин з них повинні складати фізичні навантаження середньої або високої інтенсивності, наприклад, ігри на відкритому повітрі, які супроводжуються бігом і стрибками.

«Ці рекомендації є гарним нагадуванням батькам про те, як зберегти здоров’я дитини протягом тривалого часу», — заявили вчені ВООЗ.

Дитячий лікар-ендокринолог KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії, к.м.н. Пахомова Вікторія Геннадіївна додала:

«Зайва вага і ожиріння, а також пов’язані з ними хвороби, в значній мірі можна попередити. Ось чому профілактика ожиріння дітей дуже важлива, і кожному з батьків варто взяти на озброєння рекомендації ВООЗ».

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook