иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Врятуйте наші вуха або як захистити дитину від отиту

15 Жовтня 2019

Оновлено: 15 Листопада 2021

Автор:Коберник Ольга Василівна

5-річна Катя не встигла прокинутися, як одразу ж поскаржилася мамі на біль у вушку. Мама Каті запідозрила недобре, але коли минуло три дні, і доця почала ще й все перепитувати, явно запанікувала. І побігла до лора. Дитячий отоларинголог KinderKlinik Ольга Коберник заспокоїла маму і прописала знеболююче, краплі в ніс і вушко, запевнивши, що при зверненні до лікаря на ранній стадії захворювання боятися нема чого.

З настанням холодів для дітей зростає ризик ГРВІ та інших захворювань, які дуже часто дають такі важкі ускладнення, як отит, пневмонія тощо. Отит може бути дуже небезпечним для дітей, особливо для самих маленьких. Чи можна захистити дитину від отиту та інших ускладнень? І як це зробити? Отит — захворювання, при якому запалюється вухо / вуха дитини. Розрізняють середній, внутрішній і зовнішній отит. Найчастіше зустрічаються середні отити. Варто зазначити, що до 3-річного віку гострим отитом зазвичай вже перехворіла переважна більшість дітей, а якщо бути точним, 90% дітей.

Чому діти часто хворіють отитом? Вся справа в фізіологічній будові євстахієвої (слухової) труби, яка з’єднує вушну порожнину з носоглоткою. У маленьких дітей вона набагато ширше і коротше, ніж у дорослих, — справжні «врата» для мікробів.

Чим небезпечний отит? Отит загрожує такими серйозними ускладненнями, як зниження слуху, запаморочення, парез (ураження) лицьового нерву, менінгіт і навіть абсцес мозку (гнійне запалення тканин мозку). Тому дуже важливо вчасно виявити і пролікувати отит, але ще краще — не допускати його зовсім.

Що допоможе уберегти дітей від отиту?

  • вакцинуйте дитину від гемофільної палички і пневмокока, які є найбільш частими збудниками отитів
  • своєчасно лікуйте ГРВІ, грип та інші захворювання верхніх дихальних шляхів
  • якщо у дитини з’явився нежить, висякати носа треба дуже обережно: при надмірно активному сяканні частина слизу з носа може потрапити всередину слухової труби. Очищайте ніздрі по черзі: спочатку висякайте одну ніздрю, і лише потім — іншу.
  • частіше тримайте немовлят у вертикальному положенні (особливо після годування), щоби не допустити потрапляння рідини в вуха через слухову трубу
  • забезпечте дитині збалансоване і здорове харчування
  • якомога частіше провітрюйте своє житло
  • зміцнюйте імунітет дитини і проводьте загартовуючі процедури (обливайте малюка прохолодною водою в кінці купання, обтирайте вологим рушником після гімнастики; дозволяйте бігати вдома босоніж, хоча б по 20 хвилин в день тощо).

Дитячий отоларинголог Ольга Коберник додала: «Неправильне пірнання також може спровокувати розвиток отиту. Тренер на уроках плавання повинен навчати дитину правильно дихати під час пірнання — і вода не зможе через ніс і слухову трубу потрапляти в порожнину вуха. Важливо відзначити, що нежить у дитини можна лікувати самостійно до 5 днів, а якщо він не проходить, потрібно звернутися до дитячого отоларинголога». P.S. Дівчинка Катя швидко пішла на поправку. Адже її мама вчасно звернулася до лікаря. А дитячий лор KinderKlinik призначила правильне лікування.

PР.S. Мама Каті вирішила зробити все, щоб захистити свою доньку від хвороби: тепер вранці вони роблять зарядку, а після — вологі обтирання. А ще мама Каті записалася в KinderKlinik на вакцинацію доці від пневмокока. А Ви вже вакцинувались? Постарайтеся зробити все, щоби ваша дитина не захворіла, а якщо малюк відчує нездужання — не займайтеся самолікуванням, звертайтеся відразу до лікаря! І будьте здорові!

Читайте також: «Отит пірнальщика» у дітей: чи небезпечно це і як вберегтися?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook