иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Все, що ви хотіли знати про грудне вигодовування

13 Липня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Даневська Ганна Юріївна

Грудне вигодовування є важливим фізіологічним процесом. Під час годування мати та дитина підтримують особливий контакт: погляд, відчуття тепла тіла, дотики й інші види невербального спілкування. Це запускає вироблення цілого каскаду гормонів, що позитивно впливають на загальний емоційний фон, формують почуття захищеності та глибокої прихильності. З грудного молока новонароджений, особливо у перші 6 місяців життя, отримує збалансований і повний обсяг необхідних поживних речовин, мікроелементів, рідини, а також захисних білків — імуноглобулінів. Останній компонент особливо важливий: саме материнські імуноглобуліни захищають малюка першого року життя від інфекцій і створюють основу для формування власної імунної системи.

Що робить грудне молоко таким дивовижним

  Грудне молоко — це ідеально збалансована суспензія, в яку входять: • Секреторний імуноглобулін А, лактоферин, лізоцим, білки альфа-лактоальбумін і β-казеїн пригнічують розмноження патогенних бактерій, попереджаючи розвиток інфекційно-запальних процесів • Вуглеводи грудного молока (лактоза, олігосахариди) забезпечують до 40% добової потреби дитини в енергії • До складу грудного молока входять жирні кислоти (арахідонова, ДГК), які беруть участь у формуванні кори головного мозку • Потрапляючи в кишківник дитини, грудне молоко створює сприятливе середовище для заселення і розмноження «корисної» мікрофлори Це лише короткий перелік корисних речовин в складі молока. Дізнатися більше про властивості грудного молока та уточнити питання щодо вигодовування можна у профільного експерта. KinderKlinik ретельно продумує програму патронажу малюків першого року життя: тепер, крім консультації педіатра ви можете отримати консультацію фахівця по грудному вигодовуванню. Відповіді на питання, які батьки задають найчастіше.

 1. Чи існує нині суміш для штучного вигодовування, в точності повторює склад грудного молока?Ні, на сьогодні не існує повноцінної суміші для штучного вигодовування, яка б в точності повторювала складу грудного молока. Сьогодні на ринку представлено безліч сумішей з адаптованим складом, але жодна з них не відповідає за складом і біологічної цінності жіночому молоку.2. До якого віку слід продовжувати грудне вигодовування? Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує годувати дитину грудьми до 2 років і довше за бажанням батьків.
 1. Чи потрібно допаювати в спеку дитину, що знаходиться на грудному вигодовуванні? У грудному молоці міститься 87% води. Тому допаювати дитини до 6 місяців в виключно грудному вигодовуванні не потрібно, навіть в жарку погоду. Винятком може стати хвороба дитина, коли вона втрачає багато рідини (діарея, блювота). Дітей віком старше 6 місяців можна додатково допаювати за потребою.

Це важливо

Якщо ви помітили зміни в стані дитини (відмовляється від грудей, млявий, з’явився висип, блювання або неконтрольована діарея) – зверніться за допомогою до фахівця. Ви можете звернутися за допомогою в будь-який час доби в відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2. Ми завжди готові допомогти вам і вашому малюкові.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом?

Щоб записатися на прийом до лікаря — залиште запит у формі зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook