Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Все, що ви хотіли знати про грудне вигодовування

13 Липня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Даневська Ганна Юріївна

Грудне вигодовування є важливим фізіологічним процесом. Під час годування мати та дитина підтримують особливий контакт: погляд, відчуття тепла тіла, дотики й інші види невербального спілкування. Це запускає вироблення цілого каскаду гормонів, що позитивно впливають на загальний емоційний фон, формують почуття захищеності та глибокої прихильності. З грудного молока новонароджений, особливо у перші 6 місяців життя, отримує збалансований і повний обсяг необхідних поживних речовин, мікроелементів, рідини, а також захисних білків — імуноглобулінів. Останній компонент особливо важливий: саме материнські імуноглобуліни захищають малюка першого року життя від інфекцій і створюють основу для формування власної імунної системи.

Що робить грудне молоко таким дивовижним

  Грудне молоко — це ідеально збалансована суспензія, в яку входять: • Секреторний імуноглобулін А, лактоферин, лізоцим, білки альфа-лактоальбумін і β-казеїн пригнічують розмноження патогенних бактерій, попереджаючи розвиток інфекційно-запальних процесів • Вуглеводи грудного молока (лактоза, олігосахариди) забезпечують до 40% добової потреби дитини в енергії • До складу грудного молока входять жирні кислоти (арахідонова, ДГК), які беруть участь у формуванні кори головного мозку • Потрапляючи в кишківник дитини, грудне молоко створює сприятливе середовище для заселення і розмноження «корисної» мікрофлори Це лише короткий перелік корисних речовин в складі молока. Дізнатися більше про властивості грудного молока та уточнити питання щодо вигодовування можна у профільного експерта. KinderKlinik ретельно продумує програму патронажу малюків першого року життя: тепер, крім консультації педіатра ви можете отримати консультацію фахівця по грудному вигодовуванню. Відповіді на питання, які батьки задають найчастіше.

  1. Чи існує нині суміш для штучного вигодовування, в точності повторює склад грудного молока?Ні, на сьогодні не існує повноцінної суміші для штучного вигодовування, яка б в точності повторювала складу грудного молока. Сьогодні на ринку представлено безліч сумішей з адаптованим складом, але жодна з них не відповідає за складом і біологічної цінності жіночому молоку.2. До якого віку слід продовжувати грудне вигодовування? Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує годувати дитину грудьми до 2 років і довше за бажанням батьків.
  1. Чи потрібно допаювати в спеку дитину, що знаходиться на грудному вигодовуванні? У грудному молоці міститься 87% води. Тому допаювати дитини до 6 місяців в виключно грудному вигодовуванні не потрібно, навіть в жарку погоду. Винятком може стати хвороба дитина, коли вона втрачає багато рідини (діарея, блювота). Дітей віком старше 6 місяців можна додатково допаювати за потребою.

Це важливо

Якщо ви помітили зміни в стані дитини (відмовляється від грудей, млявий, з’явився висип, блювання або неконтрольована діарея) – зверніться за допомогою до фахівця. Ви можете звернутися за допомогою в будь-який час доби в відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2. Ми завжди готові допомогти вам і вашому малюкові.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом?

Щоб записатися на прийом до лікаря — залиште запит у формі зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook