иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Все, що ви хотіли знати про грудне вигодовування

13 Липня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Даневська Ганна Юріївна

Грудне вигодовування є важливим фізіологічним процесом. Під час годування мати та дитина підтримують особливий контакт: погляд, відчуття тепла тіла, дотики й інші види невербального спілкування. Це запускає вироблення цілого каскаду гормонів, що позитивно впливають на загальний емоційний фон, формують почуття захищеності та глибокої прихильності. З грудного молока новонароджений, особливо у перші 6 місяців життя, отримує збалансований і повний обсяг необхідних поживних речовин, мікроелементів, рідини, а також захисних білків — імуноглобулінів. Останній компонент особливо важливий: саме материнські імуноглобуліни захищають малюка першого року життя від інфекцій і створюють основу для формування власної імунної системи.

Що робить грудне молоко таким дивовижним

  Грудне молоко — це ідеально збалансована суспензія, в яку входять: • Секреторний імуноглобулін А, лактоферин, лізоцим, білки альфа-лактоальбумін і β-казеїн пригнічують розмноження патогенних бактерій, попереджаючи розвиток інфекційно-запальних процесів • Вуглеводи грудного молока (лактоза, олігосахариди) забезпечують до 40% добової потреби дитини в енергії • До складу грудного молока входять жирні кислоти (арахідонова, ДГК), які беруть участь у формуванні кори головного мозку • Потрапляючи в кишківник дитини, грудне молоко створює сприятливе середовище для заселення і розмноження «корисної» мікрофлори Це лише короткий перелік корисних речовин в складі молока. Дізнатися більше про властивості грудного молока та уточнити питання щодо вигодовування можна у профільного експерта. KinderKlinik ретельно продумує програму патронажу малюків першого року життя: тепер, крім консультації педіатра ви можете отримати консультацію фахівця по грудному вигодовуванню. Відповіді на питання, які батьки задають найчастіше.

 1. Чи існує нині суміш для штучного вигодовування, в точності повторює склад грудного молока?Ні, на сьогодні не існує повноцінної суміші для штучного вигодовування, яка б в точності повторювала складу грудного молока. Сьогодні на ринку представлено безліч сумішей з адаптованим складом, але жодна з них не відповідає за складом і біологічної цінності жіночому молоку.2. До якого віку слід продовжувати грудне вигодовування? Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує годувати дитину грудьми до 2 років і довше за бажанням батьків.
 1. Чи потрібно допаювати в спеку дитину, що знаходиться на грудному вигодовуванні? У грудному молоці міститься 87% води. Тому допаювати дитини до 6 місяців в виключно грудному вигодовуванні не потрібно, навіть в жарку погоду. Винятком може стати хвороба дитина, коли вона втрачає багато рідини (діарея, блювота). Дітей віком старше 6 місяців можна додатково допаювати за потребою.

Це важливо

Якщо ви помітили зміни в стані дитини (відмовляється від грудей, млявий, з’явився висип, блювання або неконтрольована діарея) – зверніться за допомогою до фахівця. Ви можете звернутися за допомогою в будь-який час доби в відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2. Ми завжди готові допомогти вам і вашому малюкові.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом?

Щоб записатися на прийом до лікаря — залиште запит у формі зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook