иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як доглядати за новонародженим малюком, щоб уникнути в майбутньому ортопедичних порушень?

14 Грудня 2019

Оновлено: 27 Квітня 2021

Автор:Дідичук Вадим Віталійович

Ви зовсім недавно стали мамою, і, звичайно ж, так хочеться виростити здорову і щасливу дитину! В голові у вас зараз напевно мільйон питань по догляду за малюком, і дуже важливе з них – це здоров’я спини, кісток і суглобів малюка, які становлять єдину систему – його опорно-руховий апарат. Адже саме з його допомогою ми, починаючи з самого раннього дитинства, повзаємо, а пізніше – ходимо, стрибаємо, бігаємо, танцюємо – одним словом, рухаємося. І щоби Вашій дитині рух протягом усього життя приносив лише радість і приємні відчуття, слід подбати про здоров’я її опорно-рухового апарату, починаючи з самого народження. Що потрібно робити і як доглядати за новонародженим малюком, щоб уникнути в майбутньому у нього ортопедичних порушень? Давайте розбиратися разом. Як помітити ортопедичні патології у дитини? Одразу після народження дитину оглядає педіатр – це перша людина, яка може визначити, чи є у малюка будь-які порушення розвитку і, в разі необхідності, направити на консультацію до дитячого ортопеда. Після першого місяця життя дитину потрібно показувати педіатру щомісяця. Але, оскільки кожна дитина індивідуальна, кількість оглядів може варіюватися в залежності від потреб немовляти. Графік оглядів педіатр і батьки складають разом. Можна і потрібно звертатися до свого педіатра поза планом, якщо вас щось турбує. Як часто потрібні консультації дитячого ортопеда? Огляди у дитячого ортопеда-травматолога з профілактичною метою рекомендується проходити в 1, 3, 6 і 12 місяців життя дитини, а далі – один раз на рік до її дорослішання. Дуже важливо виявити ортопедичні проблеми на самій ранній стадії. Тому бажано планово показати малюка до 3-х місяців лікарю-ортопеду – це допоможе виявити дисплазію кульшових суглобів, рахіт, клишоногість, кривошию та інші ортопедичні порушення і своєчасно призначити лікування. Коли необхідна позапланова консультація ортопеда? Якщо ви помітили: – ноги дитини різної довжини – обмеження відведення в кульшовому суглобі – викривлене положення голови дитини, наприклад, нахил до одного плеча – асиметричні складки на ніжках малюка – порушення форми верхніх або нижніх кінцівок. Дисплазія тазостегнових суглобів «Дисплазія тазостегнових суглобів – це аномалія розвитку головки стегнової кістки і кульшової западини тазової кістки, які в свою чергу формують кульшовий суглоб. Як батьки можуть запідозрити проблеми з тазостегновим суглобом у немовляти?

 • у дитини різна довжина кінцівок
 • обмеження відведення в кульшових суглобах
 • асиметричні складки на сідницях.

Потрібна консультація ортопеда?

Записатись
Діагноз «дисплазія» ставиться після клінічного огляду та виконання УЗД (ультразвукове дослідження по Графу). У складних випадках може використовуватися оглядова рентгенографія тазу. Лікування дисплазії залежить від віку дитини і тяжкості захворювання. Якщо проблему виявили до 6 міс., то основним методом лікування є носіння стремен Павлика, що в більшості випадків дає хороший результат», – стверджує дитячий ортопед-травматолог KinderKlinik Вадим Дідичук. І пам’ятайте, що своєчасний огляд і діагностика цього порушення допоможе почати лікування на ранній стадії і запобігти серйозним проблемам зі здоров’ям дитини в майбутньому. Клишоногість Ізраїльський ортопед Д-р Володимир Гольдман, Університетська Клініка Хадасса, Єрусалим, зазначив: «Клишоногість – деформація стоп, яка з’являється відразу ж після народження. На ранньому етапі розвитку лікується досить легко. А ось в більш старшому віці це порушення вже набагато важче піддається терапії. Скажімо так, дитину у віці 1-2 міс. досить легко позбавити від клишоногості, тоді як в 2-3 роки – це вже буде набагато складніше. Батьків має насторожити положення стоп дитини – якщо стопи дивляться всередину, це може бути ознакою клишоногості. Хоча часто така форма стоп – лише варіант норми. У маленьких діток ніжки дуже часто дивляться всередину». Тому в будь-якому випадку, якщо вас щось бентежить, краще, не відкладаючи, звернутися до дитячого ортопеда, який зможе вчасно виявити порушення і, в разі необхідності, призначити відповідне лікування. І ще раз хочеться акцентувати Вашу увагу на важливості раннього виявлення таких патологій – саме це запорука успішного і швидкого одужання дитини. Тому не варто нехтувати плановими оглядами ортопеда. Звертайтеся до KinderKlinik! І будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook