иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як доглядати за статевими органами новонароджених?

5 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

У всіх молодих батьків виникає питання як доглядати за статевими органами своїх малюків і чи має бути цей догляд особливим? Про це розповіла лікарка-педіатриня KinderKlinik Катерина Ковбаско.

Головка статевого члена хлопчиків покрита шкірою, що називається крайня плоть. Порожнина між крайньою плоттю та головкою статевого члена називається препуціальний мішок. Усередині порожнини є слиз, який “приклеює” шкіру крайньої плоті до головки статевого члена. Маленькому хлопчику не потрібно відкривати головку статевого члена. До 2,5 років вона має бути фізіологічно прикрита. Слизова та шкіра дуже ніжні, тому завдання батьків – нічого не робити зі статевими органами, крім спостереження. Не можна завдавати ніяких насильницьких рухів, ви можете травмувати головку статевого члена і крайню плоть, що викликає дегенеративні процеси і може сприяти частішим запаленням. Догляд полягає в обмиванні статевих органів теплою водою, мінімізуючи використання мила.

Догляд за статевими органами дівчаток схожий – обмивання водою та спостереження. Уникайте використання миючих засобів для підмивання. Малі статеві губи – це слизова оболонка тому попадання мила на неї небажане. Якщо це сталося, його потрібно якнайшвидше змити водою. Підмивати дівчаток важливо спереду назад, щоб вміст кишківники не потрапив на статеві органи.

Температура води, в якій ви миєте дитину, не повинна перевищувати 37 градусів.

Ваш педіатр обов’язково розповість про те, як правильно доглядати за вашим малюком. Чекаємо на вас у KinderKlinik, наші фахівці допоможуть вашим дітям рости здоровими!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook