иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як доглядати за статевими органами новонароджених?

5 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

У всіх молодих батьків виникає питання як доглядати за статевими органами своїх малюків і чи має бути цей догляд особливим? Про це розповіла лікарка-педіатриня KinderKlinik Катерина Ковбаско.

Головка статевого члена хлопчиків покрита шкірою, що називається крайня плоть. Порожнина між крайньою плоттю та головкою статевого члена називається препуціальний мішок. Усередині порожнини є слиз, який “приклеює” шкіру крайньої плоті до головки статевого члена. Маленькому хлопчику не потрібно відкривати головку статевого члена. До 2,5 років вона має бути фізіологічно прикрита. Слизова та шкіра дуже ніжні, тому завдання батьків – нічого не робити зі статевими органами, крім спостереження. Не можна завдавати ніяких насильницьких рухів, ви можете травмувати головку статевого члена і крайню плоть, що викликає дегенеративні процеси і може сприяти частішим запаленням. Догляд полягає в обмиванні статевих органів теплою водою, мінімізуючи використання мила.

Догляд за статевими органами дівчаток схожий – обмивання водою та спостереження. Уникайте використання миючих засобів для підмивання. Малі статеві губи – це слизова оболонка тому попадання мила на неї небажане. Якщо це сталося, його потрібно якнайшвидше змити водою. Підмивати дівчаток важливо спереду назад, щоб вміст кишківники не потрапив на статеві органи.

Температура води, в якій ви миєте дитину, не повинна перевищувати 37 градусів.

Ваш педіатр обов’язково розповість про те, як правильно доглядати за вашим малюком. Чекаємо на вас у KinderKlinik, наші фахівці допоможуть вашим дітям рости здоровими!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook