Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

6 Жовтня 2021

Оновлено: 6 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Вступ малюка до дитячого садочка завжди супроводжується певними переживаннями з боку батьків і ще більшим переживанням з боку самої дитини.

Як же допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

Всі діти різні і для когось новий етап у житті стане цікавим і мине абсолютно безболісно, ​​а комусь буде непросто психологічно. Батьки добре знають свою дитину і їм добре зрозуміло, як він переживе адаптацію до садочка.

Якщо ви розумієте, що малюкові буде непросто, то дотримуйтеся певних правил, які допоможуть вам спростити цей процес.

Режим дня

Поступово готуйте дитину до потрібного режиму дня. Багато хто недооцінює цей аспект, але він дуже важливий. Щоб ходити в садок дитині потрібно рано прокидатися, а якщо вона лягатиме спати не раніше 22:00, то це буде складно. В результаті вона не виспиться і буде у поганому гуморі.

Знайомство з садочком

Не буде зайвим не просто розповідати дитині про садок, а й показати, що це до його відвідин. Невдалий перший візит в це місце може негативно позначитися на подальшому відвідуванні. Тому приведіть малюка заздалегідь на майданчик дитячого садочка, покажіть, де він буде грати і з ким.

Несподіване зникнення мами або тата

Дуже частою помилкою є зникнення батьків після того, як вони привели дитину до садочка. Побачивши, що малюк зацікавився і почав грати з дітьми, батьки вважають, що це ідеальний момент, щоб піти, не попрощавшись і не пояснивши дитині, що він буде в садочку один. Коли він розуміє, що батьків немає, то починає думати, що його покинули, не розуміючи, коли за ним повернуться і чи повернуться взагалі. Після цього часто дитина відмовляється йти до садочка і ідею зробити це іноді доводиться відкласти на кілька місяців. Заздалегідь поясніть малюкові, що ви залишите його з дітьми і вихователями одного, але пізніше обов’язково повернетеся.

Поступове звикання до садочка

Не залишайте дитину відразу надовго. Звикання до нового середовища має бути поступовим. Спочатку приведіть дитину на 30 хвилин – 1 годину, залиште його в групі або на майданчику з дітьми і залишайтеся в коридорі або поблизу. Поступово збільшуйте час і залишайте вже до обіду, а потім на денний сон. Ця схема індивідуальна для кожної дитини – хтось зможе відразу залишитися на день і відчувати себе комфортно, а комусь потрібно поступово звикати до дітей і вихователів. Чітких рекомендацій немає, тому орієнтуйтеся на поведінку і емоції малюка.

Варто зазначити, що важливо не поєднувати вступ до дитячого садочку з іншими важливими і, ймовірно, непростими подіями для дитини. Наприклад, з виходом батьків на роботу після декрету, переїздом, народженням ще однієї дитини.

В адаптації малюка до дитячого садочка неодмінно допоможуть консультації дитячого психолога. Цей фахівець зможе надати індивідуальні рекомендації, відповідно до особливостей характеру вашої дитини. Психологи KinderKlinik допоможуть вашому малюкові пережити адаптацію до садочка без стресу для нього і батьків.

Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook