Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

6 Жовтня 2021

Оновлено: 6 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Вступ малюка до дитячого садочка завжди супроводжується певними переживаннями з боку батьків і ще більшим переживанням з боку самої дитини.

Як же допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

Всі діти різні і для когось новий етап у житті стане цікавим і мине абсолютно безболісно, ​​а комусь буде непросто психологічно. Батьки добре знають свою дитину і їм добре зрозуміло, як він переживе адаптацію до садочка.

Якщо ви розумієте, що малюкові буде непросто, то дотримуйтеся певних правил, які допоможуть вам спростити цей процес.

Режим дня

Поступово готуйте дитину до потрібного режиму дня. Багато хто недооцінює цей аспект, але він дуже важливий. Щоб ходити в садок дитині потрібно рано прокидатися, а якщо вона лягатиме спати не раніше 22:00, то це буде складно. В результаті вона не виспиться і буде у поганому гуморі.

Знайомство з садочком

Не буде зайвим не просто розповідати дитині про садок, а й показати, що це до його відвідин. Невдалий перший візит в це місце може негативно позначитися на подальшому відвідуванні. Тому приведіть малюка заздалегідь на майданчик дитячого садочка, покажіть, де він буде грати і з ким.

Несподіване зникнення мами або тата

Дуже частою помилкою є зникнення батьків після того, як вони привели дитину до садочка. Побачивши, що малюк зацікавився і почав грати з дітьми, батьки вважають, що це ідеальний момент, щоб піти, не попрощавшись і не пояснивши дитині, що він буде в садочку один. Коли він розуміє, що батьків немає, то починає думати, що його покинули, не розуміючи, коли за ним повернуться і чи повернуться взагалі. Після цього часто дитина відмовляється йти до садочка і ідею зробити це іноді доводиться відкласти на кілька місяців. Заздалегідь поясніть малюкові, що ви залишите його з дітьми і вихователями одного, але пізніше обов’язково повернетеся.

Поступове звикання до садочка

Не залишайте дитину відразу надовго. Звикання до нового середовища має бути поступовим. Спочатку приведіть дитину на 30 хвилин – 1 годину, залиште його в групі або на майданчику з дітьми і залишайтеся в коридорі або поблизу. Поступово збільшуйте час і залишайте вже до обіду, а потім на денний сон. Ця схема індивідуальна для кожної дитини – хтось зможе відразу залишитися на день і відчувати себе комфортно, а комусь потрібно поступово звикати до дітей і вихователів. Чітких рекомендацій немає, тому орієнтуйтеся на поведінку і емоції малюка.

Варто зазначити, що важливо не поєднувати вступ до дитячого садочку з іншими важливими і, ймовірно, непростими подіями для дитини. Наприклад, з виходом батьків на роботу після декрету, переїздом, народженням ще однієї дитини.

В адаптації малюка до дитячого садочка неодмінно допоможуть консультації дитячого психолога. Цей фахівець зможе надати індивідуальні рекомендації, відповідно до особливостей характеру вашої дитини. Психологи KinderKlinik допоможуть вашому малюкові пережити адаптацію до садочка без стресу для нього і батьків.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook