иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

6 Жовтня 2021

Оновлено: 6 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Вступ малюка до дитячого садочка завжди супроводжується певними переживаннями з боку батьків і ще більшим переживанням з боку самої дитини.

Як же допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

Всі діти різні і для когось новий етап у житті стане цікавим і мине абсолютно безболісно, ​​а комусь буде непросто психологічно. Батьки добре знають свою дитину і їм добре зрозуміло, як він переживе адаптацію до садочка.

Якщо ви розумієте, що малюкові буде непросто, то дотримуйтеся певних правил, які допоможуть вам спростити цей процес.

Режим дня

Поступово готуйте дитину до потрібного режиму дня. Багато хто недооцінює цей аспект, але він дуже важливий. Щоб ходити в садок дитині потрібно рано прокидатися, а якщо вона лягатиме спати не раніше 22:00, то це буде складно. В результаті вона не виспиться і буде у поганому гуморі.

Знайомство з садочком

Не буде зайвим не просто розповідати дитині про садок, а й показати, що це до його відвідин. Невдалий перший візит в це місце може негативно позначитися на подальшому відвідуванні. Тому приведіть малюка заздалегідь на майданчик дитячого садочка, покажіть, де він буде грати і з ким.

Несподіване зникнення мами або тата

Дуже частою помилкою є зникнення батьків після того, як вони привели дитину до садочка. Побачивши, що малюк зацікавився і почав грати з дітьми, батьки вважають, що це ідеальний момент, щоб піти, не попрощавшись і не пояснивши дитині, що він буде в садочку один. Коли він розуміє, що батьків немає, то починає думати, що його покинули, не розуміючи, коли за ним повернуться і чи повернуться взагалі. Після цього часто дитина відмовляється йти до садочка і ідею зробити це іноді доводиться відкласти на кілька місяців. Заздалегідь поясніть малюкові, що ви залишите його з дітьми і вихователями одного, але пізніше обов’язково повернетеся.

Поступове звикання до садочка

Не залишайте дитину відразу надовго. Звикання до нового середовища має бути поступовим. Спочатку приведіть дитину на 30 хвилин – 1 годину, залиште його в групі або на майданчику з дітьми і залишайтеся в коридорі або поблизу. Поступово збільшуйте час і залишайте вже до обіду, а потім на денний сон. Ця схема індивідуальна для кожної дитини – хтось зможе відразу залишитися на день і відчувати себе комфортно, а комусь потрібно поступово звикати до дітей і вихователів. Чітких рекомендацій немає, тому орієнтуйтеся на поведінку і емоції малюка.

Варто зазначити, що важливо не поєднувати вступ до дитячого садочку з іншими важливими і, ймовірно, непростими подіями для дитини. Наприклад, з виходом батьків на роботу після декрету, переїздом, народженням ще однієї дитини.

В адаптації малюка до дитячого садочка неодмінно допоможуть консультації дитячого психолога. Цей фахівець зможе надати індивідуальні рекомендації, відповідно до особливостей характеру вашої дитини. Психологи KinderKlinik допоможуть вашому малюкові пережити адаптацію до садочка без стресу для нього і батьків.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook