иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

5 Жовтня 2018

Оновлено: 5 Жовтня 2018

Лікарі б’ють на сполох: в останні роки дуже багато людей харчуються абияк, ведуть малоактивний спосіб життя, погано висипаються, захоплюються фаст-фудом — одним словом, ведуть нездоровий спосіб життя. Через це все більше людей виглядають погано, страждають від зайвої ваги і цілого «букета» хвороб.

Дітей з надмірною вагою зараз теж дуже багато. Крім того, все частіше у підлітків діагностуються такі розлади харчової поведінки, як анорексія або булімія. Але ж наші харчові звички починають формуватися ще в ранньому дитинстві. І поки діти ще маленькі, їх звички піддаються корекції, і впоратися з цим можуть найближчі люди — батьки. Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички — розповіли американські фахівці, опубліковано на health.usnews.com.

Розвинути у дитини здорові звички в їжі — це найефективніший спосіб, який допоможе їй в подальшому залишатися стрункою і здоровою.

Адже надмірна вага викликає проблеми зі здоров’ям, такі як порушення функції дихання, діабет 2 типу, біль в суглобах, високий артеріальний тиск і підвищений рівень холестерину.

Фахівці Національного інституту діабету і хвороб травної системи і нирок у США (U.S. National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases) запропонували такі кроки для залучення дитини до здорового харчування:

 • Станьте для дитини хорошим прикладом для наслідування. Ведіть здоровий спосіб життя, регулярно займайтеся спортом.
 • Привчайте свою дитину до здорових розмірів порцій (ознайомитися з рекомендаціями можна тут).
 • Обмежте вживання фаст-фуду. Вибирайте корисні, свіжі продукти і напої.
 • Зробіть прийом їжі сімейною традицією, коли всі члени сім’ї збираються за одним столом. Обмежте вживання їжі перед телевізором, комп’ютером або ігровою приставкою.
 • Обговоріть з дитиною, що означає бути здоровим. Підкресліть, наскільки важливо регулярно займатися фізкультурою або спортом, повноцінно висипатися і менше часу проводити перед екраном телевізора і комп’ютера (наприклад, в рекомендаціях Американської академії педіатрії (AAP) для дітей молодше 6 років цей час обмежується 1 годиною).

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook