иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як харчуватися дитині, щоб не було акне?

13 Лютого 2020

Оновлено: 26 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Досить поширена проблема, від якої страждають підлітки — це акне. Прищі на шкірі частіше за все з’являються на тлі гормональних перебудов дитячого організму. Виявляється, зменшити кількість висипань або взагалі уберегтися від їх появи допоможе правильне харчування. Детальніше про це розповіла дитячий дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа.

Давайте спочатку розберемося, що ж таке акне? Це захворювання, яке характеризується запаленням або закупоркою сальних залоз, до яких можуть призводити множинні зовнішні і внутрішні чинники. Недуга проявляється у підлітка у вигляді запалень, гнійників, прищів, чорних крапок. Можливі також і плями, і більш великі ураження.

Що ж може викликати появу акне? – надмірні фізичні та / або психологічні навантаження – неправильне і нераціональне харчування – генетична схильність – гормональні порушення – захворювання печінки, підшлункової залози.

Як же харчуватися при акне? Харчування при акне має бути особливим. Одні продукти слід виключити, а інші, навпаки, вживати у великій кількості.

Що виключити? – молочні продукти (білок молочної сироватки провокує розвиток акне, стимулюючи ліпогенез в сальних залозах, підвищує рівень інсуліну і концентрацію факторів запалення).

Важливо! У покупних шоколадних батончиках і випічці багато прихованого знежиреного сухого молочного порошку, який підвищує ризики розвитку акне. – копченості, гостру, солону і жирну їжу (продукти, які містять трансжири) – прості вуглеводи (кондитерські вироби, випічку, фаст-фуд, газовану воду, солодощі) – продукти з високим глікемічним індексом – алкоголь – гострі соуси – більшість хлібобулочних виробів (особливо, на пшеничній муці).

Що додати? – омега-3 жирні кислоти (жирні види риб: скумбрія, оселедець, форель, лосось, а також волоські горіхи, соя, насіння льону та лляне масло, рапсове масло) – складні вуглеводи (цільнозернові каші, горіхи, овочі, фрукти, ягоди, зелень) – продукти, багаті вітаміном С (смородина, цвітна капуста, брокколі, шипшина, солодкий перець, яблука, цитрусові, петрушка, кріп, ананаси, капуста білокачанна, кольорова) – зелений чай (має антиоксидантні властивості для шкіри) – кіноа – продукти, багаті селеном (бразильський горіх, морепродукти, риба: палтус, тунець; бобові, шпинат) – продукти з високим вмістом цинку (м’ясо: яловичина, баранина; бобові, морепродукти, насіння, горіхи, гриби, шпинат) – продукти, багаті вітаміном А (печінка тріски, яловича і куряча; морква, гарбуз, персики, петрушка, помідори, хурма, шипшина, диня, брокколі, яйця, вершкове масло).

Важливо! Такий раціон харчування також вбереже від появи акне. Якщо у Вас залишилися питання — звертайтеся до дитячого дієтолога. Лікар підбере раціон харчування спеціально для Вашої дитини. А взагалі, не варто забувати про те, що будь-яке захворювання слід лікувати в комплексі, і акне — не виняток: одним харчуванням проблему не усунути, потрібно спостереження і лікування у дитячого дерматолога. Харчуйтеся правильно! І будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75м

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook