fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як не замерзнути в спеку

24 Червня 2020

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Ониськова Віра Костянтинівна

Нарешті настало літо, і ось уже кілька тижнів поспіль стоїть спека, яка вже добряче всім набридла. І якщо дорослі можуть врятуватися під кондиціонером, то як бути нашим дітям? Якщо дорослим жарко, то малюкам дуже жарко! Як же правильно підтримувати в приміщенні комфортний для літньої спеки мікроклімат? Відповідь на поверхні — охолоджувати з допомогою кондиціонера або вентилятора. Але багато представників старшого покоління вважають, що від цих побутових приладів одна шкода: спробуймо розібратися, чи так це? Про те, як правильно охолодити приміщення в літню спеку і не нашкодити при цьому малюкові розповість педіатр KinderKlinik Віра Ониськова.

Температурні норми для приміщення

Комфортним мікроклімат залежить від співвідношення температури і вологості повітря. Оптимальна температура повітря в кімнаті – 19-22 °, вологість – 40-60%. А якщо за вікном +35° і вище? У кімнаті температура повітря буде така ж! У цей момент і починаються перші труднощі. Навіть здорові малюки, особливо віком до 1 року, ще не можуть ефективно регулювати температуру власного тіла і легко перегріваються. Важливо відзначити, що для дитини перегрів навіть небезпечніше, ніж невелике переохолодження. Перегрів найчастіше супроводжується розвитком попрілостей і пітниці — а це вхідні ворота для приєднання різних інфекцій. Але виникає логічний висновок: якщо включити кондиціонер або вентилятор — дитина може захворіти. Крім того, кондиціонери висушують повітря, що додатково ускладнює дихання і спричиняє дискомфорт. Дотримуючись нескладних правил, можна і потрібно вільно насолоджуватися прохолодою в спеку. Давайте ж дізнаємося про них.

Правила охолодження приміщення

  Якщо ви повернулися зі спеки + 30-35 ° в кімнату, в якій + 18 °, то через різкий перепад температур дитина може захворіти. Судини не встигають адаптуватися до різкого температурному перепаду, що призводить до їх спазму. Не варто відразу різко охолоджувати повітря в приміщенні, краще це робити поступово, знижуючи температуру на 1-2 градуси протягом 20-30 хвилин. Перед працюючим кондиціонером знаходиться зона, де активно рухаються повітряні потоки. У кожної моделі ця зона своя, але в середньому 2-3 метри. Тому в межах цієї зони не розміщують дитяче ліжко. При роботі апарату не можна перебувати у квадраті активності повітряних мас, щоб вони безпосередньо не потрапляли на дитину. Це ж правило стосується і вентилятора: сидіти або лежати безпосередньо під працюючим приладом не можна. Потоки повітря направляють, наприклад, діагонально. Кондиціонер треба грамотно експлуатувати, а саме — регулярно очищати або замінювати фільтри (не рідше 1 разу на рік). Лопаті вентилятора теж потребують постійного очищення. І, звичайно, навіть не дивлячись на наявність кондиціонера або вентилятора, приміщення необхідно провітрювати. Тривалість провітрювання залежить від погодних умов, пори року. Разом з температурою повітря потрібно контролювати і його вологість (в нормі 40-60%), адже кондиціонування призводить до його висушування. У деяких моделях кондиціонерів є функція зволоження (і навіть насичення негативно зарядженими іонами, як після грози). Якщо ж кондиціонер простий або в сім’ї користуються вентилятором, варто придбати також зволожувач.

Маєте питання?

Запишіться до лікаря

Є питання? Запишіться на консультацію!

Запишіться на консультацію до педіатра для планового огляду. Залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонуйте за вказаними телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант кол-центру відповість на питання, що цікавлять і запише на прийом до фахівця. Нехай ваші дітки ростуть здоровими, а KinderKlinik допоможе вам в цьому!

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.