Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як не замерзнути в спеку

24 Червня 2020

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Ониськова Віра Костянтинівна

Нарешті настало літо, і ось уже кілька тижнів поспіль стоїть спека, яка вже добряче всім набридла. І якщо дорослі можуть врятуватися під кондиціонером, то як бути нашим дітям? Якщо дорослим жарко, то малюкам дуже жарко! Як же правильно підтримувати в приміщенні комфортний для літньої спеки мікроклімат? Відповідь на поверхні — охолоджувати з допомогою кондиціонера або вентилятора. Але багато представників старшого покоління вважають, що від цих побутових приладів одна шкода: спробуймо розібратися, чи так це? Про те, як правильно охолодити приміщення в літню спеку і не нашкодити при цьому малюкові розповість педіатр KinderKlinik Віра Ониськова.

Температурні норми для приміщення

Комфортним мікроклімат залежить від співвідношення температури і вологості повітря. Оптимальна температура повітря в кімнаті – 19-22 °, вологість – 40-60%. А якщо за вікном +35° і вище? У кімнаті температура повітря буде така ж! У цей момент і починаються перші труднощі. Навіть здорові малюки, особливо віком до 1 року, ще не можуть ефективно регулювати температуру власного тіла і легко перегріваються. Важливо відзначити, що для дитини перегрів навіть небезпечніше, ніж невелике переохолодження. Перегрів найчастіше супроводжується розвитком попрілостей і пітниці — а це вхідні ворота для приєднання різних інфекцій. Але виникає логічний висновок: якщо включити кондиціонер або вентилятор — дитина може захворіти. Крім того, кондиціонери висушують повітря, що додатково ускладнює дихання і спричиняє дискомфорт. Дотримуючись нескладних правил, можна і потрібно вільно насолоджуватися прохолодою в спеку. Давайте ж дізнаємося про них.

Правила охолодження приміщення

  Якщо ви повернулися зі спеки + 30-35 ° в кімнату, в якій + 18 °, то через різкий перепад температур дитина може захворіти. Судини не встигають адаптуватися до різкого температурному перепаду, що призводить до їх спазму. Не варто відразу різко охолоджувати повітря в приміщенні, краще це робити поступово, знижуючи температуру на 1-2 градуси протягом 20-30 хвилин. Перед працюючим кондиціонером знаходиться зона, де активно рухаються повітряні потоки. У кожної моделі ця зона своя, але в середньому 2-3 метри. Тому в межах цієї зони не розміщують дитяче ліжко. При роботі апарату не можна перебувати у квадраті активності повітряних мас, щоб вони безпосередньо не потрапляли на дитину. Це ж правило стосується і вентилятора: сидіти або лежати безпосередньо під працюючим приладом не можна. Потоки повітря направляють, наприклад, діагонально. Кондиціонер треба грамотно експлуатувати, а саме — регулярно очищати або замінювати фільтри (не рідше 1 разу на рік). Лопаті вентилятора теж потребують постійного очищення. І, звичайно, навіть не дивлячись на наявність кондиціонера або вентилятора, приміщення необхідно провітрювати. Тривалість провітрювання залежить від погодних умов, пори року. Разом з температурою повітря потрібно контролювати і його вологість (в нормі 40-60%), адже кондиціонування призводить до його висушування. У деяких моделях кондиціонерів є функція зволоження (і навіть насичення негативно зарядженими іонами, як після грози). Якщо ж кондиціонер простий або в сім’ї користуються вентилятором, варто придбати також зволожувач.

Маєте питання?

Запишіться до лікаря

Є питання? Запишіться на консультацію!

Запишіться на консультацію до педіатра для планового огляду. Залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонуйте за вказаними телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант кол-центру відповість на питання, що цікавлять і запише на прийом до фахівця. Нехай ваші дітки ростуть здоровими, а KinderKlinik допоможе вам в цьому!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook