fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як обрати перше взуття для дитини: поради від KinderKlinik

1 Червня 2020

Оновлено: 12 Листопада 2020

Автор:Величко Юрій Вікторович

Перше взуття для дитини дуже важливе. З її допомогою малюк не тільки буде вчитися твердо стояти на ногах, стрибати та бігати, але й формувати основне «робоче» положення кісток, хрящів і зв’язок стопи. У міру зростання дитини положення кісток стопи може безпосередньо позначитися на формуванні постави й прикусу щелеп. Тому, батьки вибираючи взуття дітям повинні пам’ятати, що зручні та правильно підібрані черевички є одним з ключових елементів гардероба дитини. Як же правильно вибрати перше взуття для малюка? Дізнайтеся про це від експертного ортопеда KinderKlinik Юрія Вікторович Величко.

Коли починати?

Замислитись про підбір взуття для малюка слід вже в момент, коли дитина починає впевнено триматися у опори вертикально. Потім вона буде набагато активніше пересуватися, і через пару місяців, можливо, почне ходити повністю самостійно. Тому важливо привчати дитину до носіння взуття з перших кроків у опори.

Ось як коментує ситуацію з підбором першої взуття для малюка хірург-ортопед KinderKlinik, фахівець з клінічним стажем понад 15 років Величко Юрій Вікторович:

«Починаючи з перших кроків важливо виробити у дитини звичку носити взуття. Надалі, з формуванням впевненої ходи, рекомендовано показати дитину ортопеда для оцінки розвитку та положення кісток стопи та, при необхідності, вирішення питання про призначення профілактичного взуття. Також хочу нагадати батькам «золоте правило»: по рівній поверхні (наприклад, домашній підлозі), дитина повинна переміщатися у взутті, а по нерівний — босоніж. Це допоможе підтримувати нормальний тонус стопи, рівномірно розподіляти навантаження на кістки та зв’язки.»

Як вибрати взуття дитині: практичні рекомендації від ортопеда KinderKlinik

1. Обведіть контур стопи дитини на картоні та виріжте отриманий силует. Це «лекало» допоможе ідеально підібрати закрите взуття. Додайте картонку всередині черевика, а потім витягніть. Якщо краї моделі загнулася — взуття тісне і брати її не потрібно.

2. Якщо ви берете взуття «на виріст» – запас повинен становити максимум 1 см, а в ідеалі 7 мм.

3. Зимове взуття для дитини повинне бути не тільки теплою, але і легкою. Якщо дитині буде важко рухатися в чоботях — вона буде швидко втомлюватися і неусвідомлено скошувати ступні всередину. Така надбана клишоногість легко проходить, але краще уникнути зайвого навантаження на стопи дитини.

4. Профілактичне взуття має на увазі наявність жорсткого задника, супінатора і застібок на липучках для фіксації стопи. Необхідність носіння профілактичного взуття визначає ортопед після огляду.

5. У деяких випадках, порушення будови стопи (наприклад, плоскостопість) може провокувати порушення постави за типом сколіозу. Тому важливо в міру росту дитини включати в профілактичні огляди консультацію ортопеда.

Як записатись на консультацію до ортопеда KinderKlinik

Запишіться до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за номерами

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише вас на до вибраного фахівця.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.