Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як одягати дитину взимку?

6 Грудня 2021

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Барабаш Тaїсія Василівна

Свіже повітря дуже корисне для дітей будь-якого віку. Навіть у холодну пору року не варто відміняти прогулянки на вулиці через низьку температуру повітря. Головне знати, як правильно одягнути дитину, щоб вона не замерзла і тоді будь-яка прогулянка буде в радість малюкові.

Одягаючи дитину радять дотримуватись правил багатошаровості. Краще надіти кілька шарів одягу різної товщини, ніж один, але товстий.

Новонароджена дитина під час прогулянки постійно перебуває у візочку і майже не рухається, тому на таких діток потрібно надягати додатковий шар одягу. Тобто малюк має бути одягнений як ви і плюс, як мінімум, один додатковий шар.

Загалом комплект одягу для прогулянки новонародженого може виглядати так: перший шар – це підгузок і боді з довгим рукавом, тонка шапочка, другий шар – це щільний костюм або комбінезон (наприклад, з флісу чи велюру), третій шар – зимовий комбінезон та тепла шапка.

Дитина, яка вже ходить і активно рухається, повинна одягатися трохи інакше. Верхній одяг такої дитини повинен бути вільним, щоб не сковувати рухи. Крім того, потрібно подумати про тепле взуття, в якому малюк не буде мерзнути.

Якщо на вулиці сильний мороз, подбайте про те, щоб у дитини була термобілизна, а верхній одяг був із достатнім рівнем утеплювача.

Як зрозуміти, що дитина одягнена неправильно?

Якщо ви неправильно одягли свого малюка, то він замерзне або навпаки – йому буде спекотно та некомфортно.

Доторкніться до рук і, по можливості, ніг дитини: якщо вони холодні, то треба надіти ще одні шкарпетки або вкрити ковдрою, якщо дитина у візочку. Крім того, дитина може бути примхливою і млявою. Якщо ж малюк почервонів, то, мабуть, йому спекотно і він спітнів. У такому разі краще повернутися додому, поки він не почав мерзнути, перебуваючи у вологому одязі. Те саме може означати, якщо дитина постійно просить пити. Тоді можна зняти один шар одягу та продовжувати гуляти.

Про те, як правильно одягнути дитину для зимової прогулянки вам обов’язково розповість педіатр під час прийому. Якщо ви правильно одягнете малюка – то прогулянка буде приємною та корисною як для батьків, так і для дитини.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook