Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як підготувати дитину до походу до лікаря: рекомендації від експерта KinderKlinik

9 Липня 2020

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Похід до лікаря далеко не завжди викликає у дитини позитивні емоції. Як же правильно підготувати дитину майбутнього огляду або лікувальних процедур, звести до мінімуму стрес і виробити позитивний відгук на подібні візити в майбутньому? Дізнайтеся від експерта KinderKlinik психологині Ірини Крещенко (Єгорової).

Коментар експерта

“Сьогодні поговоримо про те, як правильно підготуватися до походу в лікувальний заклад і чому це так важливо. Психологічна підготовка, безумовно, необхідна. Перш за все пам’ятайте, що настрій дитини залежить від вашого настрою. Важливо пам’ятати, що головне завдання батьків — не лякати або насторожувати дитини, а заспокоїти перед візитом в клініку, налаштувати на спілкування з доктором. Адже чим краще малюк подружиться і поспілкується з доктором, тим краще і продуктивніше пройде прийом”.

5 простих порад для батьків

1. Психологічна готовність, позитивний настрій і спокій супроводжуючого батька так само важливі для дитини. Налаштуйтеся на те, що цей прийом дуже необхідний. Якщо мама весь прийом буде нервувати, доктор просто не зможе вийти на контакт з малюком, адже дитина буде відчувати тривогу мами.

2. Чітко пояснюйте куди ви йдете і навіщо, скільки часу ви проведете у лікаря і що будуть робити з дитиною. Розкажіть про те, що похід до лікаря — це нормально. Приводьте приклади: «Всі діти ходять до лікаря» або «Коли ми з татом були дітьми, ми теж ходили до лікаря». Розкажіть дитині, що процес відвідування лікаря — цікаве і захоплива подорож, опишіть, як незвично виглядають інструменти педіатра, які там можуть бути іграшки. Згадайте як ваша дитина грав у доктора і вас лікував. Перераховуйте інструменти або іграшки, якими він користувався

3. Не квапте ні доктора, ні дитини. Дайте їм час подружиться. Не втручайтеся в їх розмову (якщо лікар не просить відповісти на питання) Довіра між доктором і дитиною насамперед. Дайте їм можливість домовиться. Не намагайтеся в цей момент залякати і покарати дитину. На прийомі постарайтеся співпрацювати з доктором і контролюйте свої емоції.

4. Заохочуйте малюка, незалежно від того, як пройде ваш візит. Після візиту заплануйте похід в якесь цікаве місце. Чи не скупитесь на похвалу. Похваліть дитини за сміливість. Розкажіть, як ви їм пишаєтеся і як сильно його любите.

ВАЖЛИВО! Вислухайте дитини, якщо він відчуває страх або з приємні відчуття після візиту. Чи не знецінюйте його почуття. Дайте йому виговоритися і обов’язково обійміть. Малюк повинен відчувати вашу підтримку в будь-якій ситуації.

5. Важливо зберегти позитивні спогади про похід до лікаря. Якщо дитина чинить опір, не поспішайте допомагати доктору або дитині, а постарайтеся заспокоїти дитину, щоб продовжувати огляд в спокійній обстановці. Страх лікарів або погані спогади можуть викликати порушення емоційної сфери і навіть запустити психосоматичні механізми. Тому не нехтуйте психологічною підготовкою до кожного походу малюка до лікаря.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться на прийом до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook