fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як підготувати дитину до походу до лікаря: рекомендації від експерта KinderKlinik

9 Липня 2020

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко (Єгорова) Ірина Олексіївна

Похід до лікаря далеко не завжди викликає у дитини позитивні емоції. Як же правильно підготувати дитину майбутнього огляду або лікувальних процедур, звести до мінімуму стрес і виробити позитивний відгук на подібні візити в майбутньому? Дізнайтеся від експерта KinderKlinik психологині Ірини Крещенко (Єгорової).

Коментар експерта

“Сьогодні поговоримо про те, як правильно підготуватися до походу в лікувальний заклад і чому це так важливо. Психологічна підготовка, безумовно, необхідна. Перш за все пам’ятайте, що настрій дитини залежить від вашого настрою. Важливо пам’ятати, що головне завдання батьків — не лякати або насторожувати дитини, а заспокоїти перед візитом в клініку, налаштувати на спілкування з доктором. Адже чим краще малюк подружиться і поспілкується з доктором, тим краще і продуктивніше пройде прийом”.

5 простих порад для батьків

1. Психологічна готовність, позитивний настрій і спокій супроводжуючого батька так само важливі для дитини. Налаштуйтеся на те, що цей прийом дуже необхідний. Якщо мама весь прийом буде нервувати, доктор просто не зможе вийти на контакт з малюком, адже дитина буде відчувати тривогу мами.

2. Чітко пояснюйте куди ви йдете і навіщо, скільки часу ви проведете у лікаря і що будуть робити з дитиною. Розкажіть про те, що похід до лікаря — це нормально. Приводьте приклади: «Всі діти ходять до лікаря» або «Коли ми з татом були дітьми, ми теж ходили до лікаря». Розкажіть дитині, що процес відвідування лікаря — цікаве і захоплива подорож, опишіть, як незвично виглядають інструменти педіатра, які там можуть бути іграшки. Згадайте як ваша дитина грав у доктора і вас лікував. Перераховуйте інструменти або іграшки, якими він користувався

3. Не квапте ні доктора, ні дитини. Дайте їм час подружиться. Не втручайтеся в їх розмову (якщо лікар не просить відповісти на питання) Довіра між доктором і дитиною насамперед. Дайте їм можливість домовиться. Не намагайтеся в цей момент залякати і покарати дитину. На прийомі постарайтеся співпрацювати з доктором і контролюйте свої емоції.

4. Заохочуйте малюка, незалежно від того, як пройде ваш візит. Після візиту заплануйте похід в якесь цікаве місце. Чи не скупитесь на похвалу. Похваліть дитини за сміливість. Розкажіть, як ви їм пишаєтеся і як сильно його любите.

ВАЖЛИВО! Вислухайте дитини, якщо він відчуває страх або з приємні відчуття після візиту. Чи не знецінюйте його почуття. Дайте йому виговоритися і обов’язково обійміть. Малюк повинен відчувати вашу підтримку в будь-якій ситуації.

5. Важливо зберегти позитивні спогади про похід до лікаря. Якщо дитина чинить опір, не поспішайте допомагати доктору або дитині, а постарайтеся заспокоїти дитину, щоб продовжувати огляд в спокійній обстановці. Страх лікарів або погані спогади можуть викликати порушення емоційної сфери і навіть запустити психосоматичні механізми. Тому не нехтуйте психологічною підготовкою до кожного походу малюка до лікаря.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться на прийом до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2021
Пневмококовий менінгіт: що це таке і як йому запобігти

Найбільше випадків пневмококового менінгіту серед дітей припадає на вік від 5 до 9 років.

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.