иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як підготувати дитину до походу до лікаря: рекомендації від експерта KinderKlinik

9 Липня 2020

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко (Єгорова) Ірина Олексіївна

Похід до лікаря далеко не завжди викликає у дитини позитивні емоції. Як же правильно підготувати дитину майбутнього огляду або лікувальних процедур, звести до мінімуму стрес і виробити позитивний відгук на подібні візити в майбутньому? Дізнайтеся від експерта KinderKlinik психологині Ірини Крещенко (Єгорової).

Коментар експерта

“Сьогодні поговоримо про те, як правильно підготуватися до походу в лікувальний заклад і чому це так важливо. Психологічна підготовка, безумовно, необхідна. Перш за все пам’ятайте, що настрій дитини залежить від вашого настрою. Важливо пам’ятати, що головне завдання батьків — не лякати або насторожувати дитини, а заспокоїти перед візитом в клініку, налаштувати на спілкування з доктором. Адже чим краще малюк подружиться і поспілкується з доктором, тим краще і продуктивніше пройде прийом”.

5 простих порад для батьків

1. Психологічна готовність, позитивний настрій і спокій супроводжуючого батька так само важливі для дитини. Налаштуйтеся на те, що цей прийом дуже необхідний. Якщо мама весь прийом буде нервувати, доктор просто не зможе вийти на контакт з малюком, адже дитина буде відчувати тривогу мами.

2. Чітко пояснюйте куди ви йдете і навіщо, скільки часу ви проведете у лікаря і що будуть робити з дитиною. Розкажіть про те, що похід до лікаря — це нормально. Приводьте приклади: «Всі діти ходять до лікаря» або «Коли ми з татом були дітьми, ми теж ходили до лікаря». Розкажіть дитині, що процес відвідування лікаря — цікаве і захоплива подорож, опишіть, як незвично виглядають інструменти педіатра, які там можуть бути іграшки. Згадайте як ваша дитина грав у доктора і вас лікував. Перераховуйте інструменти або іграшки, якими він користувався

3. Не квапте ні доктора, ні дитини. Дайте їм час подружиться. Не втручайтеся в їх розмову (якщо лікар не просить відповісти на питання) Довіра між доктором і дитиною насамперед. Дайте їм можливість домовиться. Не намагайтеся в цей момент залякати і покарати дитину. На прийомі постарайтеся співпрацювати з доктором і контролюйте свої емоції.

4. Заохочуйте малюка, незалежно від того, як пройде ваш візит. Після візиту заплануйте похід в якесь цікаве місце. Чи не скупитесь на похвалу. Похваліть дитини за сміливість. Розкажіть, як ви їм пишаєтеся і як сильно його любите.

ВАЖЛИВО! Вислухайте дитини, якщо він відчуває страх або з приємні відчуття після візиту. Чи не знецінюйте його почуття. Дайте йому виговоритися і обов’язково обійміть. Малюк повинен відчувати вашу підтримку в будь-якій ситуації.

5. Важливо зберегти позитивні спогади про похід до лікаря. Якщо дитина чинить опір, не поспішайте допомагати доктору або дитині, а постарайтеся заспокоїти дитину, щоб продовжувати огляд в спокійній обстановці. Страх лікарів або погані спогади можуть викликати порушення емоційної сфери і навіть запустити психосоматичні механізми. Тому не нехтуйте психологічною підготовкою до кожного походу малюка до лікаря.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться на прийом до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook