Всі мами і педіатри знають, що введення прикорму малюкам — дуже непросте завдання, коли важливий і вибір продукту, і якість цього самого прикорму. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, прикорм слід починати з різних овочів і фруктів, пізніше вводити каші, сир та інші продукти. Пощастило тим діткам, яким влітку виповнюється 4-6 місяців (оптимальний вік дитини для введення перших прикормів) — в їх розпорядженні величезний асортимент свіжих, стиглих і соковитих овочів і ягід-фруктів. А що ж робити «літнім» малюкам, які народилися цього літа, а час введення прикорму для них припадає на зиму? У холодний період року овочі і фрукти на грядках не ростуть, а ті, що пропонуються в магазинах — не зрозуміло, де і в яких умовах вирощені. Годувати ними дітей дуже ризиковано. Що ж давати взимку малюкам в якості прикорму? Розповідає педіатр KinderKlinik Олена Єлфімова.
Розкажіть, будь ласка, про те, як знайти вихід з цієї ситуації? Які продукти використовувати в якості прикорму для малюків взимку?
Вихід є — треба морозити овочі-фрукти влітку! Адже всі корисні властивості заморожені овочі-фрукти зберігають.
Що ж можна заготовити таким способом на зиму?
Овочі, які добре зберігаються, наприклад, картопля, морква, гарбуз, буряк, білокачанна капуста — заморожувати не варто. А ось кабачок (саме він рекомендується для першого прикорму), кольорову капусту, броколі, брюссельську капусту заготовити про запас можна і потрібно. Звичайно, мама не може знати наперед, яке овочеве пюре припаде до смаку її малюкові, але заморожуйте побільше видів фруктів-овочів — дитині треба спробувати різні смаки. Найкраще заморожувати свіжі овочі з власного городу — ви знаєте, як вони вирощені, та й зірвані кілька годин тому. Звичайно, ви виберете стиглі, непошкоджені, без гнилі і шкідників плоди. Перед заморожуванням овочі треба ретельно промити і бланшувати — кілька хвилин в окропі або пароварці приведуть до загибелі більшої частини мікробів.
Отже, як приготувати різні овочі?
Кабачок треба нарізати кубиками і бланшувати 2-3 хвилини. Брокколі — розібрати на дрібні суцвіття і бланшувати 3 хвилини. Брюссельська капуста — добре промити і бланшувати 3 хвилини або в пароварці 5 хвилин. Цвітну капусту треба розібрати на дрібні суцвіття і залити підсоленою водою на півгодини, а потім воду злити і бланшувати 3 хвилини. Зелений горошок треба вилущити зі стручків, промити і бланшувати 3 хвилини. Після окропу овочі треба залити холодною водою, добре обсушити (інакше вся вода перетвориться на лід) і можна заморожувати в спеціальних контейнерах або пакетах з zip-застібкою, попередньо видаливши повітря (якщо є можливість вакуумної упаковки — чудово!).
Важливо!
Заморожуйте овочі невеликими порціями, так, щоб з одного пакета ви могли приготувати одну порцію овочевого пюре для вашого малюка, адже після розморожування заморожувати овочі не можна, вони втрачають всі корисні властивості. Обов’язково раджу підписувати порції овочів, наприклад, просто маркером або за допомогою стикерів, щоб можна було легко знайти потрібне. І, звичайно, для початку прикорму ви зробите заготовки з одного овоча, щоб вводити нові продукти поступово, вчасно виявити, на який овоч у вашого малюка алергія, або він просто не подобається маленькому гурману.
А що з фруктами-ягодами?
З ними простіше — треба лише ретельно вимити, обсушити, наприклад, на чистому рушникові, і заморозити в лотку, а вже потім скласти в пакети або контейнери. Ось ви і готові до зими — заморожені овочі, фрукти і ягоди, з любов’ю заготовлені рідними, чекають, коли потраплять на стіл до ваших малюків! Нехай Ваші діти ростуть здоровими!
Читайте також: Прикорм: вводити не можна чекати
Ваш відгук