Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як підготуватися до зимового прикорму?

18 Вересня 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Всі мами і педіатри знають, що введення прикорму малюкам — дуже непросте завдання, коли важливий і вибір продукту, і якість цього самого прикорму. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, прикорм слід починати з різних овочів і фруктів, пізніше вводити каші, сир та інші продукти. Пощастило тим діткам, яким влітку виповнюється 4-6 місяців (оптимальний вік дитини для введення перших прикормів) — в їх розпорядженні величезний асортимент свіжих, стиглих і соковитих овочів і ягід-фруктів. А що ж робити «літнім» малюкам, які народилися цього літа, а час введення прикорму для них припадає на зиму? У холодний період року овочі і фрукти на грядках не ростуть, а ті, що пропонуються в магазинах — не зрозуміло, де і в яких умовах вирощені. Годувати ними дітей дуже ризиковано. Що ж давати взимку малюкам в якості прикорму? Розповідає педіатр KinderKlinik Олена Єлфімова.

Розкажіть, будь ласка, про те, як знайти вихід з цієї ситуації? Які продукти використовувати в якості прикорму для малюків взимку?

Вихід є — треба морозити овочі-фрукти влітку! Адже всі корисні властивості заморожені овочі-фрукти зберігають.

Що ж можна заготовити таким способом на зиму?

Овочі, які добре зберігаються, наприклад, картопля, морква, гарбуз, буряк, білокачанна капуста — заморожувати не варто. А ось кабачок (саме він рекомендується для першого прикорму), кольорову капусту, броколі, брюссельську капусту заготовити про запас можна і потрібно. Звичайно, мама не може знати наперед, яке овочеве пюре припаде до смаку її малюкові, але заморожуйте побільше видів фруктів-овочів — дитині треба спробувати різні смаки. Найкраще заморожувати свіжі овочі з власного городу — ви знаєте, як вони вирощені, та й зірвані кілька годин тому. Звичайно, ви виберете стиглі, непошкоджені, без гнилі і шкідників плоди. Перед заморожуванням овочі треба ретельно промити і бланшувати — кілька хвилин в окропі або пароварці приведуть до загибелі більшої частини мікробів.

Отже, як приготувати різні овочі?

Кабачок треба нарізати кубиками і бланшувати 2-3 хвилини. Брокколі — розібрати на дрібні суцвіття і бланшувати 3 хвилини. Брюссельська капуста — добре промити і бланшувати 3 хвилини або в пароварці 5 хвилин. Цвітну капусту треба розібрати на дрібні суцвіття і залити підсоленою водою на півгодини, а потім воду злити і бланшувати 3 хвилини. Зелений горошок треба вилущити зі стручків, промити і бланшувати 3 хвилини. Після окропу овочі треба залити холодною водою, добре обсушити (інакше вся вода перетвориться на лід) і можна заморожувати в спеціальних контейнерах або пакетах з zip-застібкою, попередньо видаливши повітря (якщо є можливість вакуумної упаковки — чудово!).

Важливо!

Заморожуйте овочі невеликими порціями, так, щоб з одного пакета ви могли приготувати одну порцію овочевого пюре для вашого малюка, адже після розморожування заморожувати овочі не можна, вони втрачають всі корисні властивості. Обов’язково раджу підписувати порції овочів, наприклад, просто маркером або за допомогою стикерів, щоб можна було легко знайти потрібне. І, звичайно, для початку прикорму ви зробите заготовки з одного овоча, щоб вводити нові продукти поступово, вчасно виявити, на який овоч у вашого малюка алергія, або він просто не подобається маленькому гурману.

А що з фруктами-ягодами?

З ними простіше — треба лише ретельно вимити, обсушити, наприклад, на чистому рушникові, і заморозити в лотку, а вже потім скласти в пакети або контейнери. Ось ви і готові до зими — заморожені овочі, фрукти і ягоди, з любов’ю заготовлені рідними, чекають, коли потраплять на стіл до ваших малюків! Нехай Ваші діти ростуть здоровими!

Читайте також: Прикорм: вводити не можна чекати

Вам також буде цікаво:

29 Серпня 2024
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook