иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як почати загартовування малюків

5 Травня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

З перших днів життя малюка батьки можуть починати загартування його організму. Це стимулює захисні сили організму, зменшить його сприйнятливість до інфекційних захворювань і збільшиться адаптивна здатність.

Про те, як правильно почати загартовування малюка розповіла лікарка-педіатриня KinderKlinik Дарина Панфілова.

У загартуванні головне робити його поступово. З перших днів можна починати робити повітряні ванни. Коли ви міняєте дитині підгузок залиште її полежати на 1-2 хвилини без одягу. Температура у приміщенні має бути 22-23 градуси. Якщо дитина доношена і здорова – вона не замерзне. Не забувайте провітрювати приміщення, уникаючи протягів. Процес дихання і обмін киснем у малюка у 2-3 рази більше ніж у дорослого, тому свіже повітря йому необхідне.

Інший вид закалювання – купання. Вода, в якій купається малюк, має бути 36-37 градусів. Раз на тиждень треба зменшувати температуру на 0,5 градуса, поступово доводячи до 32 градусів. При цьому можна робити контрастне обливання – обливати малюка водою, температура якої на 1-2 градуси нижче.

Більш дорослим діткам (біля 3 років) можна робити контрастний душ, температура якого може бути до 30 градусів. Окрім того дуже корисними є ніжні ванночки з температурою води від 23 до 18 градусів для дітей від 1 до 2 років. Необхідно занурювати ніжки малюка спочатку у теплу воду, потім у прохолодну, поступово збільшуючи час знаходження ніжок у прохолодній воді до 1 хвилини.

Пам’ятайте, що всі перераховані процедури слід робити за умови хорошого стану здоров’я і настрою дитини та мами. Також слід обов’язково порадитись із лікарем-педіатром! Досвідчені спеціалісти KinderKlinik допоможуть вам обрати найбільш прийнятний спосіб загартовування для вашого малюка! Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook