иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як почати загартовування малюків

5 Травня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

З перших днів життя малюка батьки можуть починати загартування його організму. Це стимулює захисні сили організму, зменшить його сприйнятливість до інфекційних захворювань і збільшиться адаптивна здатність.

Про те, як правильно почати загартовування малюка розповіла лікарка-педіатриня KinderKlinik Дарина Панфілова.

У загартуванні головне робити його поступово. З перших днів можна починати робити повітряні ванни. Коли ви міняєте дитині підгузок залиште її полежати на 1-2 хвилини без одягу. Температура у приміщенні має бути 22-23 градуси. Якщо дитина доношена і здорова – вона не замерзне. Не забувайте провітрювати приміщення, уникаючи протягів. Процес дихання і обмін киснем у малюка у 2-3 рази більше ніж у дорослого, тому свіже повітря йому необхідне.

Інший вид закалювання – купання. Вода, в якій купається малюк, має бути 36-37 градусів. Раз на тиждень треба зменшувати температуру на 0,5 градуса, поступово доводячи до 32 градусів. При цьому можна робити контрастне обливання – обливати малюка водою, температура якої на 1-2 градуси нижче.

Більш дорослим діткам (біля 3 років) можна робити контрастний душ, температура якого може бути до 30 градусів. Окрім того дуже корисними є ніжні ванночки з температурою води від 23 до 18 градусів для дітей від 1 до 2 років. Необхідно занурювати ніжки малюка спочатку у теплу воду, потім у прохолодну, поступово збільшуючи час знаходження ніжок у прохолодній воді до 1 хвилини.

Пам’ятайте, що всі перераховані процедури слід робити за умови хорошого стану здоров’я і настрою дитини та мами. Також слід обов’язково порадитись із лікарем-педіатром! Досвідчені спеціалісти KinderKlinik допоможуть вам обрати найбільш прийнятний спосіб загартовування для вашого малюка! Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook