60-70% людей вважають, що антибіотик вилікує будь-який кашель, ангіну чи вірус. Іноді батьки самостійно призначають препарати і навіть не один при тривалому кашлі чи температурі. Чи потрібно це робити і коли дійсно потрібен антибіотик розповіла лікарка-педіатриня Олена Вельгус.
Дуже важливо розуміти, що прийом антибіотиків у дітей і дорослих повинен бути виключно по показаннях. Таких показань насправді не так багато.
До них належать:
- доведені бактеріальні інфекції, а не просто температура протягом 3-х днів. При доведеній бактеріальній інфекції у дитини спостерігається високий лейкоцитоз, зсув формули вліво і високий показник ШОЕ;
- бактеріальний тонзиліт. Він виявляється за допомогою стреп-тесту;
- запалення сечовивідних шляхів. При цьому обов’язкове звернення до лікаря, здача аналізів і після цього – застосування антибіотиків.
Суто кашель і нежить не є показаннями до використання антибіотиків.
Якщо лікар призначив антибіотики необхідно суворо дотримуватися графіку прийому. Крім того запивати антибіотик можна лише водою. Не можна переривати курс, збільшувати чи зменшувати дозування препарату. Курс прийому антибіотиків триває не менше 5 днів. Якщо скоротити курс – буде лише гірше для організму і його резистентності.
Радимо записувати усі антибіотики, що приймає дитина, оскільки не можна призначати препарати одного ряду з маленьки проміжком часу.
Більшість інфекцій (майже 90%) викликані вірусами, тому призначення антибіотиків потребують лише 3-5% дітей.
Якщо ваш малюк захворів – не займайтеся самолікуванням! Обов’язково зверніться до лікаря, який призначить ефективне лікування. Спеціалісти KinderKlinik – це доказові лікарі, які знають, коли антибіотик дійсно необхідний!
Будьте здорові і обережні у прийомі антибіотиків!
Ваш відгук