Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як привчити дитину до горщика

21 Червня 2019

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Багато хто хотів би відучити свого малюка від памперсів, але не знає, з чого почати. Привчання до горщика може здатися складним завданням, але якщо ваша дитина дійсно до цього готова, вам нема про що турбуватися. Процес навчання пройде легко і швидко. У цьому вам допоможуть нескладні поради. Вважається, що краще за все «знайомити» малюка з горщиком в літній період — на дитині менше одягу, яку в разі чого набагато швидше скинути, до того ж вдома тепло — малюк може як завгодно довго просиджувати на горщику без ризику переохолодитися і захворіти. Отже, з чого починати привчання малюка до горщика?

  1. «Познайомте» малюка з горщиком

Дітей частіше за все привчають до горщика між 18 і 30 місяцями. Тому щоб викликати у дитини інтерес, коли їй виповниться рік, згадуйте іноді про горщик. Читайте разом з малюком дитячі книги про привчання до горщика. Іноді піднімайте цю тему в розмові, кажучи щось на кшталт: «Цікаво, чи хоче Барбі (улюблена іграшка вашої дитини) сходити на горщик?» або «Мені потрібно попісяти. Я йду на горщик». Ідея полягає в тому, щоб «познайомити» дитину з цим девайсом і зробити так, щоб у малюка були позитивні емоції, пов’язані з горщиком, перш ніж він буде до нього готовий.

  1. Шукайте ознаки готовності

Якщо ваша дитина залишається сухою хоча б дві години протягом дня або після сну, це означає, що вона готова вже сідати на горщик. Ще одна хороша ознака — малюк виконує прості прохання, наприклад, піти в ванну, сісти й зняти одяг.

  1. Виберіть «правильний» горщик і розміщення

Горщик рекомендується поставити відразу у ванну кімнату, щоб потім не довелося переучувати дитину. Важливо, щоб під час сидіння на горщику ніжки малюка торкалися підлоги.

  1. Ретельно підберіть відповідний час

Навіть якщо вам здається, що дитина вже «дозріла», уникайте привчання до горщика під час змін у вашому житті. Якщо у вас запланований переїзд, ви знаходитесь на відпочинку, у вас народилася ще одна дитина або ви переживаєте розлучення, відкладіть привчання дитини до горщика приблизно на місяць, поки все не владнається. Дітям легше освоїти новий навик, коли вони розслаблені, а навколо — звична обстановка. Коли ви вирішите, що пора починати привчання до горщика, дитина вже повинна спати в дорослому ліжку — ви ж хочете, щоб малюк сам ходив на горщик у зручний для нього час. Крім того, дорога від дитячого ліжечка до ванної кімнати повинна висвітлюватися, щоб вночі дитина відчувала себе комфортно і в безпеці.

  1. Привчайте поступово

Коли ви будете готові почати навчання, посадіть дитину на горщик, спочатку повністю одягнену, щоб вона звикла. Пізніше просіть зняти шортики і нижню білизну. Створіть розклад — висаджуйте малюка на горщик «по годинах», щоб у дитини це увійшло в звичку. Це дуже важливо. Наприклад, кожні дві години, в тому числі вранці, перед виходом з дому і перед сном. Потім, незалежно від того, сходила дитина в туалет чи ні, попросіть її вимити руки.

  1. Хваліть малюка

Коли ви привчаєте дитину до горщика, «нещасні випадки» у вигляді мокрих або брудних штанців — це нормальне явище, яке у деяких дітей буває частіше, у інших — рідше. Ніколи не сваріть свою дитину за мокрі штанці, вона тільки вчиться і ще не може контролювати процес. Насправді це може тільки налякати вашого малюка, що, в свою чергу, затримає весь процес ще на довше. Замість цього, коли дитина успішно сходила на горщик, обов’язково похваліть її.

  1. Навчайте гігієни

Щоб прищепити дитині правильні гігієнічні звички на все життя, зробіть миття рук звичайною справою з самого першого дня, так само, як і витирання туалетним папером, причому незалежно від того, сходив малюк на горщик чи ні. Зробіть процес миття рук для малюка приємним — купіть різнобарвне мило або наспівуйте під час миття вашу улюблену пісню. І пам’ятайте, діти вчаться на вашому прикладі.

Лікар-педіатр KinderKlinik Дарина Панфілова додала: «І головне — не забувайте хвалити дитину за досягнуті успіхи. Ні в якому разі не впадайте у відчай, якщо щось не виходить з першого разу — здоровий малюк рано чи пізно сяде на горщик/унітаз, у кожного свої терміни».

Бажаємо успішного відучення від памперсів, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Як заспокоїти малюка, якщо він плаче уві сні?

Вам також буде цікаво:

29 Серпня 2024
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook