fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як привчити дитину до горщика

21 Червня 2019

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Багато хто хотів би відучити свого малюка від памперсів, але не знає, з чого почати. Привчання до горщика може здатися складним завданням, але якщо ваша дитина дійсно до цього готова, вам нема про що турбуватися. Процес навчання пройде легко і швидко. У цьому вам допоможуть нескладні поради. Вважається, що краще за все «знайомити» малюка з горщиком в літній період — на дитині менше одягу, яку в разі чого набагато швидше скинути, до того ж вдома тепло — малюк може як завгодно довго просиджувати на горщику без ризику переохолодитися і захворіти. Отже, з чого починати привчання малюка до горщика?

 1. «Познайомте» малюка з горщиком

Дітей частіше за все привчають до горщика між 18 і 30 місяцями. Тому щоб викликати у дитини інтерес, коли їй виповниться рік, згадуйте іноді про горщик. Читайте разом з малюком дитячі книги про привчання до горщика. Іноді піднімайте цю тему в розмові, кажучи щось на кшталт: «Цікаво, чи хоче Барбі (улюблена іграшка вашої дитини) сходити на горщик?» або «Мені потрібно попісяти. Я йду на горщик». Ідея полягає в тому, щоб «познайомити» дитину з цим девайсом і зробити так, щоб у малюка були позитивні емоції, пов’язані з горщиком, перш ніж він буде до нього готовий.

 1. Шукайте ознаки готовності

Якщо ваша дитина залишається сухою хоча б дві години протягом дня або після сну, це означає, що вона готова вже сідати на горщик. Ще одна хороша ознака — малюк виконує прості прохання, наприклад, піти в ванну, сісти й зняти одяг.

 1. Виберіть «правильний» горщик і розміщення

Горщик рекомендується поставити відразу у ванну кімнату, щоб потім не довелося переучувати дитину. Важливо, щоб під час сидіння на горщику ніжки малюка торкалися підлоги.

 1. Ретельно підберіть відповідний час

Навіть якщо вам здається, що дитина вже «дозріла», уникайте привчання до горщика під час змін у вашому житті. Якщо у вас запланований переїзд, ви знаходитесь на відпочинку, у вас народилася ще одна дитина або ви переживаєте розлучення, відкладіть привчання дитини до горщика приблизно на місяць, поки все не владнається. Дітям легше освоїти новий навик, коли вони розслаблені, а навколо — звична обстановка. Коли ви вирішите, що пора починати привчання до горщика, дитина вже повинна спати в дорослому ліжку — ви ж хочете, щоб малюк сам ходив на горщик у зручний для нього час. Крім того, дорога від дитячого ліжечка до ванної кімнати повинна висвітлюватися, щоб вночі дитина відчувала себе комфортно і в безпеці.

 1. Привчайте поступово

Коли ви будете готові почати навчання, посадіть дитину на горщик, спочатку повністю одягнену, щоб вона звикла. Пізніше просіть зняти шортики і нижню білизну. Створіть розклад — висаджуйте малюка на горщик «по годинах», щоб у дитини це увійшло в звичку. Це дуже важливо. Наприклад, кожні дві години, в тому числі вранці, перед виходом з дому і перед сном. Потім, незалежно від того, сходила дитина в туалет чи ні, попросіть її вимити руки.

 1. Хваліть малюка

Коли ви привчаєте дитину до горщика, «нещасні випадки» у вигляді мокрих або брудних штанців — це нормальне явище, яке у деяких дітей буває частіше, у інших — рідше. Ніколи не сваріть свою дитину за мокрі штанці, вона тільки вчиться і ще не може контролювати процес. Насправді це може тільки налякати вашого малюка, що, в свою чергу, затримає весь процес ще на довше. Замість цього, коли дитина успішно сходила на горщик, обов’язково похваліть її.

 1. Навчайте гігієни

Щоб прищепити дитині правильні гігієнічні звички на все життя, зробіть миття рук звичайною справою з самого першого дня, так само, як і витирання туалетним папером, причому незалежно від того, сходив малюк на горщик чи ні. Зробіть процес миття рук для малюка приємним — купіть різнобарвне мило або наспівуйте під час миття вашу улюблену пісню. І пам’ятайте, діти вчаться на вашому прикладі.

Лікар-педіатр KinderKlinik Дарина Панфілова додала: «І головне — не забувайте хвалити дитину за досягнуті успіхи. Ні в якому разі не впадайте у відчай, якщо щось не виходить з першого разу — здоровий малюк рано чи пізно сяде на горщик/унітаз, у кожного свої терміни».

Бажаємо успішного відучення від памперсів, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Як заспокоїти малюка, якщо він плаче уві сні?

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.