Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як проходять консультації дитячого психолога і кому це потрібно?

16 Грудня 2019

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Напевно, в житті кожної сім’ї бувають різні ситуації і різні етапи. Буває, дитина замикається в собі, ходить, наче у воду опущена. Або стає якась нервова, плаксива і гризе нігті. А то перетворюється в неслухняного грубіяна – і тоді батьки зітхають і скаржаться: «Зовсім відбилась від рук!»… Бувають ситуації, які заходять в глухий кут: «Ну, не можу я до сина достукатися!». У кожній родині трапляються свої непорозуміння і проблеми – в спілкуванні між батьками, з дитиною, у дитини з однолітками в школі тощо. При цьому багато хто вважає звернення до психолога чимось ганебним або вирішує: «Що ж я сама не зможу зі своєю дитиною впоратися?!». Деякі, надивившись американських серіалів, мають невиразні уявлення про роботу психолога, малюючи в голові картинку: «Лежу я на кушетці. А поруч психолог в білому халаті: «Зараз я введу вас в гіпнотичний сон. На рахунок «три» ви заснете». При цьому гублячись в здогадках, з якою метою потрібно занурювати в гіпнотичний сон і що це може дати. У більшості людей склалися приблизно такі уявлення про роботу психолога. Але ж дитячий психолог – людина, яка зможе поглянути на Вашу ситуацію професійним поглядом з боку, не оцінюючи нічиїх вчинків і не навішуючи «ярликів». І часто лише психологу під силу допомогти і дитині і батькам впоратися з на перший погляд нерозв’язною проблемою. А якщо не звернутися до дитячого психолога вчасно, у дитини можуть розвинутися більш серйозні проблеми – стійкі комплекси, занижена самооцінка, невміння спілкуватися і будувати відносини. Все це може негативно позначитись на всьому її подальшому житті. Аби трохи відкрити завісу і познайомити вас з роботою психолога, а також розвіяти ваші сумніви в тому, чи варто довіряти свою дитину такому фахівцю, сьогодні ми вирішили розповісти, як проводиться прийом і як взагалі проходить робота з дитячим психологом.

Ми поспілкувалися з психологинею KinderKlinik Іриною Крещенко (Єгоровою).  

Як проходить перша зустріч з психологом? Перша зустріч – це знайомство. Спілкування відбувається з усією родиною, оскільки дитині важливо розуміти, з якою метою її привели до психолога. Тут важливо підкреслити, що її привели не тому, що з нею щось не так, а тому що вся родина бажає їй допомогти і, можливо, змінити і поліпшити і свої відносини. До речі, про Ваші плани звернутися до психолога варто повідомити дитині заздалегідь, щоби малюк зміг задати всі питання.  

Чи доведеться батькам сказати дитині, в чому проблема? Іноді батьки відразу не готові озвучувати при дитині проблему, тоді малюк може деякий час подивитися мультики або пограти з бізібордами. Однак пізніше проблему дитині необхідно все ж таки озвучити, хоча б у загальних рисах.  

Яким чином психолог буде вирішувати проблему? На першій зустрічі відбувається тестування дитини в ігровій формі – щоб дізнатися її особливості контакту, уваги, мислення, емоційної сфери, мовного розвитку, самостійності, індивідуальні особливості тощо. Психолог задає батькам питання про народження дитини, її розвиток, перенесені захворювання, спадкові захворювання, оскільки все це може відображатися на психоемоційному та інтелектуальному розвитку дитини. Робота з дитиною відбувається в ігровій формі, за допомогою малювання, ліплення, різноманітних ігор та вправ тощо.

Прийом психолога в KinderKlinik

Записатись

Чи достатньо однієї зустрічі з психологом? Для стійких змін однієї зустрічі замало. Тільки для розуміння причин внутрішньоособистісних або міжособистісних конфліктів дитини необхідно 3-4 зустрічі. Для проживання почуттів, промовляння конфліктів, формування нових способів комунікації необхідний час. Тому результати можна побачити, в залежності від індивідуальних особливостей і проблеми, через 5-10 зустрічей.  

Чи всі зустрічі з психологом відбуваються в присутності дитини? Обов’язково необхідні батьківські зустрічі, на яких психолог спілкується лише з батьками, за відсутності дитини. На таких зустрічах можна обговорити, що відбувається з дитиною і як їй допомогти в реальному житті, чого потребує дитина і т.ін.  

Чи можете ви розвіяти сумніви батьків «чи варто / не варто йти до дитячого психолога»? Звичайно, варто. Психолог не оцінює батьків і їх виховання, він намагається побачити всю сім’ю з боку, аби допомогти дитині з допомогою батьків впоратися з проблемою. Звертайтеся до KinderKlinik! І будьте здорові!  

Уточнюйте подробиці і записуйтеся на прийом за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75   Читайте також: Коли дитині потрібен психолог?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook