fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як проходять консультації дитячого психолога і кому це потрібно?

16 Грудня 2019

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко (Єгорова) Ірина Олексіївна

Напевно, в житті кожної сім’ї бувають різні ситуації і різні етапи. Буває, дитина замикається в собі, ходить, наче у воду опущена. Або стає якась нервова, плаксива і гризе нігті. А то перетворюється в неслухняного грубіяна – і тоді батьки зітхають і скаржаться: «Зовсім відбилась від рук!»… Бувають ситуації, які заходять в глухий кут: «Ну, не можу я до сина достукатися!». У кожній родині трапляються свої непорозуміння і проблеми – в спілкуванні між батьками, з дитиною, у дитини з однолітками в школі тощо. При цьому багато хто вважає звернення до психолога чимось ганебним або вирішує: «Що ж я сама не зможу зі своєю дитиною впоратися?!». Деякі, надивившись американських серіалів, мають невиразні уявлення про роботу психолога, малюючи в голові картинку: «Лежу я на кушетці. А поруч психолог в білому халаті: «Зараз я введу вас в гіпнотичний сон. На рахунок «три» ви заснете». При цьому гублячись в здогадках, з якою метою потрібно занурювати в гіпнотичний сон і що це може дати. У більшості людей склалися приблизно такі уявлення про роботу психолога. Але ж дитячий психолог – людина, яка зможе поглянути на Вашу ситуацію професійним поглядом з боку, не оцінюючи нічиїх вчинків і не навішуючи «ярликів». І часто лише психологу під силу допомогти і дитині і батькам впоратися з на перший погляд нерозв’язною проблемою. А якщо не звернутися до дитячого психолога вчасно, у дитини можуть розвинутися більш серйозні проблеми – стійкі комплекси, занижена самооцінка, невміння спілкуватися і будувати відносини. Все це може негативно позначитись на всьому її подальшому житті. Аби трохи відкрити завісу і познайомити вас з роботою психолога, а також розвіяти ваші сумніви в тому, чи варто довіряти свою дитину такому фахівцю, сьогодні ми вирішили розповісти, як проводиться прийом і як взагалі проходить робота з дитячим психологом.

Ми поспілкувалися з психологинею KinderKlinik Іриною Крещенко (Єгоровою).  

Як проходить перша зустріч з психологом? Перша зустріч – це знайомство. Спілкування відбувається з усією родиною, оскільки дитині важливо розуміти, з якою метою її привели до психолога. Тут важливо підкреслити, що її привели не тому, що з нею щось не так, а тому що вся родина бажає їй допомогти і, можливо, змінити і поліпшити і свої відносини. До речі, про Ваші плани звернутися до психолога варто повідомити дитині заздалегідь, щоби малюк зміг задати всі питання.  

Чи доведеться батькам сказати дитині, в чому проблема? Іноді батьки відразу не готові озвучувати при дитині проблему, тоді малюк може деякий час подивитися мультики або пограти з бізібордами. Однак пізніше проблему дитині необхідно все ж таки озвучити, хоча б у загальних рисах.  

Яким чином психолог буде вирішувати проблему? На першій зустрічі відбувається тестування дитини в ігровій формі – щоб дізнатися її особливості контакту, уваги, мислення, емоційної сфери, мовного розвитку, самостійності, індивідуальні особливості тощо. Психолог задає батькам питання про народження дитини, її розвиток, перенесені захворювання, спадкові захворювання, оскільки все це може відображатися на психоемоційному та інтелектуальному розвитку дитини. Робота з дитиною відбувається в ігровій формі, за допомогою малювання, ліплення, різноманітних ігор та вправ тощо.

Прийом психолога в KinderKlinik

Записатись

Чи достатньо однієї зустрічі з психологом? Для стійких змін однієї зустрічі замало. Тільки для розуміння причин внутрішньоособистісних або міжособистісних конфліктів дитини необхідно 3-4 зустрічі. Для проживання почуттів, промовляння конфліктів, формування нових способів комунікації необхідний час. Тому результати можна побачити, в залежності від індивідуальних особливостей і проблеми, через 5-10 зустрічей.  

Чи всі зустрічі з психологом відбуваються в присутності дитини? Обов’язково необхідні батьківські зустрічі, на яких психолог спілкується лише з батьками, за відсутності дитини. На таких зустрічах можна обговорити, що відбувається з дитиною і як їй допомогти в реальному житті, чого потребує дитина і т.ін.  

Чи можете ви розвіяти сумніви батьків «чи варто / не варто йти до дитячого психолога»? Звичайно, варто. Психолог не оцінює батьків і їх виховання, він намагається побачити всю сім’ю з боку, аби допомогти дитині з допомогою батьків впоратися з проблемою. Звертайтеся до KinderKlinik! І будьте здорові!  

Уточнюйте подробиці і записуйтеся на прийом за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75   Читайте також: Коли дитині потрібен психолог?

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.