Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як вибрати перше взуття дитині

21 Листопада 2018

Оновлено: 21 Листопада 2018

Новонародженим малюкам взуття не потрібне, але як тільки дитина починає ходити, її ніжкам знадобиться надійний захист. З цією функцією впорається взуття. Яким має бути перше взуття малюка, і на що звернути особливу увагу? Ми починаємо цикл статей на цю тему. Зустрічайте — сьогодні перша з них!

Зручне взуття з гнучкою підошвою. Перші черевички для дитини повинні бути досить закритими, щоб захищати ніжки малюка від пошкоджень, наприклад, осколків скла. Підошва повинна бути гнучкою і мати зчеплення, а не гладкою і жорсткою.

Вибирайте зручні застібки. Застібки-липучки полегшують процес одягання-роздягання черевичок. Але дитина може швидко «розкусити», як знімати-одягати сандалики і буде знімати їх в самий невідповідний момент! Інший варіант — купуйте взуття зі шнурками, переконайтеся, що вони досить довгі — це допоможе вам зав’язувати подвійні вузли, і малюк вже не зможе розв’язувати їх занадто часто.

Віддайте перевагу дихаючим, м’яким і легким матеріалами. М’яка шкіра або тканина — найкраще. Уникайте жорсткої шкіри, яка може перешкодити розвитку ніжок малюка, і синтетики, яка не дихає.

Перевірте відповідність взуття за розміром. Дуже важливо, щоб малюк приміряв взуття перед покупкою. Коли він встане на ніжки, перевірте: ваш мізинець має проходити між п’ятою малюка і задником взуття, а спереду між найдовшим пальцем малюка і передком черевика теж має залишатися досить місця (1-1,5 см). Взуття має забезпечувати достатньо простору для маневрів, не будучи при цьому занадто великим. У будь-якому випадку носки малюка не повинні упиратися в носок взуття! Оскільки ніжки малюків швидко ростуть, рекомендується повторювати цю процедуру кожен місяць, аби переконатися, що взуття як і раніше підходить.

Спробуйте стиснути верх взуття. Якщо черевички зроблені з м’якої тканини, спробуйте захопити частину матеріалу зверху стопи малюка, коли ваша дитина наділа взуття. Якщо ви не можете зробити це, швидше за все, черевички на малюка занадто тісні.

Купуйте взуття ввечері. Наші ноги стають надвечір товщі і ширші. Взуття, куплене вранці, ввечері може виявитися малюкові тісним.

Пошукайте проблемні місця. Нехай малюк одягне черевички в приміщенні і походить трохи. Потім зніміть їх і подивіться на ніжки дитини: можливо, взуття десь натирає?

Взуття має бути безпечним. На дитячих черевичках не повинно бути ніяких декоративних або кріпильних елементів, які дитина може від’єднати, і які можуть створити загрозу задухи, або гострих металевих деталей, які можуть поранити малюка.

Часто купуйте нові туфлі. Ніжки вашої дитини швидко ростуть, тому їй знадобиться нова пара взуття кожні 2-4 місяці.

Дбайте про свого малюка, і будьте здорові!

Читайте також: Як харчуватися мамі, що годує груддю?

Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook