иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як впоратися з високою температурою у дітей?

7 Лютого 2022

Оновлено: 7 Лютого 2022

Автор:Горбань Ганна Владиславівна

Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не виходить. Що ж робити в таких випадках, розповіла головна лікарка KinderKlinik, педіатриня Ганна Горбань.

Маленькі діти мають незрілу терморегуляцію. У них може не бути гарячки і високу температуру можна виявити випадково. Багато батьків новонароджених бояться судом, які можуть бути наслідком високої температури і якщо вони трапляються при її підвищенні – це норма, яка пов’язана із ще незрілим головним мозком дитини.

Високу температуру слід збивати. У дітей, вага яких до 6 кг, використовують препарати парацетамолу. Його можна застосовувати кожні 4 години до 5 разів на день. У жодному разі не перевищуйте дозволену дозу препарату, парацетамол – токсичний. Він існує у двох формах – сироп та свічки. Щоб розрахувати правильне дозування і вибрати відповідну форму, потрібно звернутися до педіатра і чим менший малюк, тим швидше потрібно це зробити.

Якщо температура не збивається швидко – не потрібно обтирати дитину холодною водою, це може ще більше підвищити температуру на короткий час.

З 6-місячного віку можна приймати ібупрофен. Він також існує у формі сиропу та свічок, а дозу краще розрахувати за допомогою лікаря. Препарат можна використовувати 3 рази на день через 8 годин. Ібупрофен має побічний ефект, тому лікар призначає його після збору анамнезу.

Як правило, причиною високої температури у дітей стають вірусні або бактеріальні інфекції. Частою причиною є інфекційні захворювання, від яких ми можемо захистити дитину шляхом вакцинації. Сьогодні однією з найчастіших причин підвищення температури також став Covid-19, який буває у дітей з перших днів життя.

Якщо у вашого малюка піднялася температура – якнайшвидше зв’яжіться з педіатром, дайте жарознижувальне в необхідному дозуванні і дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook