Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як впоратися з високою температурою у дітей?

7 Лютого 2022

Оновлено: 7 Лютого 2022

Автор:Горбань Ганна Владиславівна

Температура у маленьких дітей завжди насторожує батьків, особливо коли вона висока і збити її не виходить. Що ж робити в таких випадках, розповіла головна лікарка KinderKlinik, педіатриня Ганна Горбань.

Маленькі діти мають незрілу терморегуляцію. У них може не бути гарячки і високу температуру можна виявити випадково. Багато батьків новонароджених бояться судом, які можуть бути наслідком високої температури і якщо вони трапляються при її підвищенні – це норма, яка пов’язана із ще незрілим головним мозком дитини.

Високу температуру слід збивати. У дітей, вага яких до 6 кг, використовують препарати парацетамолу. Його можна застосовувати кожні 4 години до 5 разів на день. У жодному разі не перевищуйте дозволену дозу препарату, парацетамол – токсичний. Він існує у двох формах – сироп та свічки. Щоб розрахувати правильне дозування і вибрати відповідну форму, потрібно звернутися до педіатра і чим менший малюк, тим швидше потрібно це зробити.

Якщо температура не збивається швидко – не потрібно обтирати дитину холодною водою, це може ще більше підвищити температуру на короткий час.

З 6-місячного віку можна приймати ібупрофен. Він також існує у формі сиропу та свічок, а дозу краще розрахувати за допомогою лікаря. Препарат можна використовувати 3 рази на день через 8 годин. Ібупрофен має побічний ефект, тому лікар призначає його після збору анамнезу.

Як правило, причиною високої температури у дітей стають вірусні або бактеріальні інфекції. Частою причиною є інфекційні захворювання, від яких ми можемо захистити дитину шляхом вакцинації. Сьогодні однією з найчастіших причин підвищення температури також став Covid-19, який буває у дітей з перших днів життя.

Якщо у вашого малюка піднялася температура – якнайшвидше зв’яжіться з педіатром, дайте жарознижувальне в необхідному дозуванні і дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook