fbpx
иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як зберегти здоров’я нирок у дітей: 7 основних правил

31 Березня 2020

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Сьогодні поговоримо про ті правила, або, вірніше сказати, звички, які якщо засвоєні в дитячому віці, то можуть стати основою для здоров’я нирок у дорослих. Про це розповіла педіатр KinderKlinik Марія КРЕПАК. Ось основні правила, яких потрібно дотримуватися зараз, щоб в майбутньому забезпечити здоров’я нирок Вашої дитини:

 1. Регулярно займайтеся фізичними вправами / заняттями / іграми з Вашою дитиною

Вигулюйте собаку разом, по можливості проводьте більше часу з дитиною на вулиці, багато ходіть, вигадуйте різні види фізичної активності, які подобаються Вашій дитині. Головне, щоб це було весело.

 1. Знизьте споживання цукру

Занадто велике споживання цукру дитиною може підвищити ризик розвитку діабету 2 типу в майбутньому. Зверніть увагу, що за статистикою діабет є основною причиною ниркової недостатності у дорослих.

 1. Забезпечте достатню кількість спожитої рідини

Слідкуйте, щоб Ваша дитина пила достатню кількість води, особливо, якщо вона активна / на вулиці / в приміщенні жарко. Пам’ятайте, що вода допомагає ниркам видаляти токсини з крові у вигляді сечі.

 1. Зменшуйте кількість спожитої солі

Занадто велика кількість Na (солі) може бути шкідливою для Вашої дитини — затримувати рідину в організмі, і, як наслідок, підвищувати артеріальний тиск. А високий артеріальний тиск є другою основною причиною ниркової недостатності у дорослих.

 1. Підтримуйте здорову вагу

Чим більше у Вашої дитини зайвої ваги, тим вище з віком ризик розвитку діабету, хвороб нирок, серця та інших захворювань. Тому практикуйте в Вашій родині здорове харчування та не забувайте про пункт 1.

 1. Приймайте медпрепарати правильно

Звертайте увагу на інструкції до препаратів, переконайтеся, що Ваша дитина не приймає більшу дозу, ніж написано в інструкції / прописав лікар. Уникайте тривалого використання (довше, ніж зазначено в інструкції або рекомендовано лікарем).

 1. Не забувайте про профілактичні огляди

Регулярно оглядайте і стежте за самопочуттям Вашої дитини. При виявленні будь-яких незвичних симптомів — зверніться до лікаря. Всім добра і здорового способу життя!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook