иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як зберегти здоров’я очей під час карантину?

27 Квітня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2020

У період карантину наші діти вимушено перебувають вдома. У цих умовах здоров’ю дитячих очей можуть нашкодити кілька факторів. Що ж може погіршити зір, і як вберегти очі дітей від серйозних наслідків? Розповідає дитячий офтальмолог KinderKlinik Віолетта Павлишин.

Причини погіршення зору дітей під час карантину:

 • опіки кон’юнктиви і рогівки ока, пов’язані з порушенням заходів безпеки при користуванні антисептиками і невірним використанням кварцових ламп (докладніше про це читайте тут);

Як антисептики і кварцові лампи шкодять очам

 • подразнення очей руками після того, як дитина помацала оброблені сильнодіючими дезінфікуючими засобами поверхні (дверні ручки, крани, трубки домофонів та ін.). Ці речовини здатні викликати подразнення очей дитини навіть при опосередкованому контакті зі слизовою оболонкою очей. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно через деякий час після обробки провітрювати приміщення і протирати поверхні чистої м’якої тканиною.
 • нехтування дітьми та батьками правил користування відео- та електронними гаджетами.

Важливо розуміти, що при цьому шкода завдається не лише органам зору, але й психіці дитини.

Перш за все необхідно звернути увагу на те, що комп’ютер, ігрова приставка, мобільний телефон і телевізор — це не тільки друзі людини, але й апарати, які можуть сприяти розвитку короткозорості (особливо у дітей). Адже в таких домашніх умовах і робота і відпочинок, як правило, пов’язані з використанням сучасних електронних гаджетів. Тривале, а головне — безперервне перебування (в т.ч. навчання) за екранами електронних пристроїв навіть у дорослих людей збільшує ризик виникнення різних захворювань очей, не кажучи про дітей, у яких зір знаходиться в процесі розвитку.

Цікаво, що саме під час карантину можна провести ряд заходів, що дозволяють здійснити профілактику короткозорості та деяких інших захворювань. Для цього можна звернутися за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik.

У дитини проблеми з порушенням зору?

Записатись до офтальмолога

Не забувайте про правильну відстань до екрану і хороше освітлення, режим сну і харчування, природне та штучне зволоження очей (при необхідності тривалої роботи за комп’ютером). Останнє може проводитися за допомогою різних крапель, які призначаються фахівцем з урахуванням індивідуальних особливостей Вашої дитини.

Важливо! Безперервне перебування перед екраном гаджетів більше 15-20 хв. (для маленьких діагоналей) і 30 хв. (для великих діагоналей) шкідливо для здоров’я.

При роботі, навчанні та розвагах необхідно пам’ятати як про відпочинок очей, так і про обов’язкові активні розминки. Перерви повинні супроводжуватися нескладними вправами для очей — можна перевести погляд з ближнього на дальній предмет, з закритими очима спробувати поглядом намалювати вісімку, прямокутник, зробити кругові рухи, моргнути очима.

Також корисно під час занять просто пройтися по квартирі, поприсідати або зробити нахили корпусу. Необтяжлива зарядка під музику 10-15 хвилин після кожної години вимушеного сидіння дозволить зберегти в тонусі весь організм, підвищить концентрацію і продуктивність, а головне — настрій Ваших дітей.

Якщо ж, незважаючи на запобіжні заходи, проблем з очима уникнути не вдалося і у Вашої дитини з’явилися світлобоязнь, сльозотеча, почервоніння очей або будь-які інші скарги, невідкладно звертайтеся за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik — ми надамо Вам необхідну допомогу.

Для Вашої зручності ми виїжджаємо додому!

Також Ви можете задати свої запитання лікарю online!

Бережіть здоров’я!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook