Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Як зберегти здоров’я очей під час карантину?

27 Квітня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2020

У період карантину наші діти вимушено перебувають вдома. У цих умовах здоров’ю дитячих очей можуть нашкодити кілька факторів. Що ж може погіршити зір, і як вберегти очі дітей від серйозних наслідків? Розповідає дитячий офтальмолог KinderKlinik Віолетта Павлишин.

Причини погіршення зору дітей під час карантину:

 • опіки кон’юнктиви і рогівки ока, пов’язані з порушенням заходів безпеки при користуванні антисептиками і невірним використанням кварцових ламп (докладніше про це читайте тут);

Як антисептики і кварцові лампи шкодять очам

 • подразнення очей руками після того, як дитина помацала оброблені сильнодіючими дезінфікуючими засобами поверхні (дверні ручки, крани, трубки домофонів та ін.). Ці речовини здатні викликати подразнення очей дитини навіть при опосередкованому контакті зі слизовою оболонкою очей. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно через деякий час після обробки провітрювати приміщення і протирати поверхні чистої м’якої тканиною.
 • нехтування дітьми та батьками правил користування відео- та електронними гаджетами.

Важливо розуміти, що при цьому шкода завдається не лише органам зору, але й психіці дитини.

Перш за все необхідно звернути увагу на те, що комп’ютер, ігрова приставка, мобільний телефон і телевізор — це не тільки друзі людини, але й апарати, які можуть сприяти розвитку короткозорості (особливо у дітей). Адже в таких домашніх умовах і робота і відпочинок, як правило, пов’язані з використанням сучасних електронних гаджетів. Тривале, а головне — безперервне перебування (в т.ч. навчання) за екранами електронних пристроїв навіть у дорослих людей збільшує ризик виникнення різних захворювань очей, не кажучи про дітей, у яких зір знаходиться в процесі розвитку.

Цікаво, що саме під час карантину можна провести ряд заходів, що дозволяють здійснити профілактику короткозорості та деяких інших захворювань. Для цього можна звернутися за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik.

У дитини проблеми з порушенням зору?

Записатись до офтальмолога

Не забувайте про правильну відстань до екрану і хороше освітлення, режим сну і харчування, природне та штучне зволоження очей (при необхідності тривалої роботи за комп’ютером). Останнє може проводитися за допомогою різних крапель, які призначаються фахівцем з урахуванням індивідуальних особливостей Вашої дитини.

Важливо! Безперервне перебування перед екраном гаджетів більше 15-20 хв. (для маленьких діагоналей) і 30 хв. (для великих діагоналей) шкідливо для здоров’я.

При роботі, навчанні та розвагах необхідно пам’ятати як про відпочинок очей, так і про обов’язкові активні розминки. Перерви повинні супроводжуватися нескладними вправами для очей — можна перевести погляд з ближнього на дальній предмет, з закритими очима спробувати поглядом намалювати вісімку, прямокутник, зробити кругові рухи, моргнути очима.

Також корисно під час занять просто пройтися по квартирі, поприсідати або зробити нахили корпусу. Необтяжлива зарядка під музику 10-15 хвилин після кожної години вимушеного сидіння дозволить зберегти в тонусі весь організм, підвищить концентрацію і продуктивність, а головне — настрій Ваших дітей.

Якщо ж, незважаючи на запобіжні заходи, проблем з очима уникнути не вдалося і у Вашої дитини з’явилися світлобоязнь, сльозотеча, почервоніння очей або будь-які інші скарги, невідкладно звертайтеся за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik — ми надамо Вам необхідну допомогу.

Для Вашої зручності ми виїжджаємо додому!

Також Ви можете задати свої запитання лікарю online!

Бережіть здоров’я!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook