fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як зберегти здоров’я очей під час карантину?

27 Квітня 2020

Оновлено: 27 Квітня 2020

У період карантину наші діти вимушено перебувають вдома. У цих умовах здоров’ю дитячих очей можуть нашкодити кілька факторів. Що ж може погіршити зір, і як вберегти очі дітей від серйозних наслідків? Розповідає дитячий офтальмолог KinderKlinik Віолетта Павлишин.

Причини погіршення зору дітей під час карантину:

 • опіки кон’юнктиви і рогівки ока, пов’язані з порушенням заходів безпеки при користуванні антисептиками і невірним використанням кварцових ламп (докладніше про це читайте тут);

Як антисептики і кварцові лампи шкодять очам

 • подразнення очей руками після того, як дитина помацала оброблені сильнодіючими дезінфікуючими засобами поверхні (дверні ручки, крани, трубки домофонів та ін.). Ці речовини здатні викликати подразнення очей дитини навіть при опосередкованому контакті зі слизовою оболонкою очей. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно через деякий час після обробки провітрювати приміщення і протирати поверхні чистої м’якої тканиною.
 • нехтування дітьми та батьками правил користування відео- та електронними гаджетами.

Важливо розуміти, що при цьому шкода завдається не лише органам зору, але й психіці дитини.

Перш за все необхідно звернути увагу на те, що комп’ютер, ігрова приставка, мобільний телефон і телевізор — це не тільки друзі людини, але й апарати, які можуть сприяти розвитку короткозорості (особливо у дітей). Адже в таких домашніх умовах і робота і відпочинок, як правило, пов’язані з використанням сучасних електронних гаджетів. Тривале, а головне — безперервне перебування (в т.ч. навчання) за екранами електронних пристроїв навіть у дорослих людей збільшує ризик виникнення різних захворювань очей, не кажучи про дітей, у яких зір знаходиться в процесі розвитку.

Цікаво, що саме під час карантину можна провести ряд заходів, що дозволяють здійснити профілактику короткозорості та деяких інших захворювань. Для цього можна звернутися за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik.

У дитини проблеми з порушенням зору?

Записатись до офтальмолога

Не забувайте про правильну відстань до екрану і хороше освітлення, режим сну і харчування, природне та штучне зволоження очей (при необхідності тривалої роботи за комп’ютером). Останнє може проводитися за допомогою різних крапель, які призначаються фахівцем з урахуванням індивідуальних особливостей Вашої дитини.

Важливо! Безперервне перебування перед екраном гаджетів більше 15-20 хв. (для маленьких діагоналей) і 30 хв. (для великих діагоналей) шкідливо для здоров’я.

При роботі, навчанні та розвагах необхідно пам’ятати як про відпочинок очей, так і про обов’язкові активні розминки. Перерви повинні супроводжуватися нескладними вправами для очей — можна перевести погляд з ближнього на дальній предмет, з закритими очима спробувати поглядом намалювати вісімку, прямокутник, зробити кругові рухи, моргнути очима.

Також корисно під час занять просто пройтися по квартирі, поприсідати або зробити нахили корпусу. Необтяжлива зарядка під музику 10-15 хвилин після кожної години вимушеного сидіння дозволить зберегти в тонусі весь організм, підвищить концентрацію і продуктивність, а головне — настрій Ваших дітей.

Якщо ж, незважаючи на запобіжні заходи, проблем з очима уникнути не вдалося і у Вашої дитини з’явилися світлобоязнь, сльозотеча, почервоніння очей або будь-які інші скарги, невідкладно звертайтеся за консультацією до дитячого офтальмолога та інших фахівців KinderKlinik — ми надамо Вам необхідну допомогу.

Для Вашої зручності ми виїжджаємо додому!

Також Ви можете задати свої запитання лікарю online!

Бережіть здоров’я!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook