иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Як зрозуміти, що дитині вистачає молока

14 Вересня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Коли народжується дитина, у мами виникає багато питань і сумнівів. Але в першу чергу, кожна мама турбується: наїдається чи дитина? Чи достатньо молока отримує він за одне годування і в добу? Вистачає його малюкові? Крім того, близькі люди, родичі теж підливають масла у вогонь, змушуючи годує маму понервувати. Звичайно, вони радять лише з добрими намірами й з міркувань турботи, але іноді тим самим надають ведмежу послугу жінці й дитині. Фахівці KinderKlinik виступають виключно на підтримку грудного вигодовування, намагаючись надати матері вичерпні відповіді на її питання. В цей статті, на Найбільш часті з них відповість наш педіатр Олена Єлфімова.

Коментар спеціаліста по грудному вигодовуванню

На жаль, дитина не може нам сказати, що вже наситився, тому жінки шукають ознаки в поведінці дитини, той “золотий ключик”, який допоможе зрозуміти, що з малюком все в порядку. Як же зрозуміти, що малюкові вистачає молока? Фахівці виділяють суб’єктивну групу ознак недостачі молока, в які входять материнські й дитячі маркери.

Материнські маркери

Найчастіше, жінка тривожиться, коли НЕ відчуває припливів молока під час годування і наповнення груди між годуванням. На щастя, всі ці ознаки НЕ є вирішальним і головними для відповіді на питання про насичення дитини.

Дитячі маркери

Діти, як і дорослі, різні. Тому і поведінка в груди у них буде теж відрізнятися.

Найчастіше, мам хвилює, що:

• дитина довго прикладається до грудей, або навпаки їсть швидко і часто

• спить тільки з соском в роті, або поїсти і НЕ засинає

• часто просить груди

• плаче після годування

• за одне годування кілька разів змінює груди

Також з колії вибиває нестандартна поведінка дитини, наприклад, коли після прикладання до грудей маля трохи смокче і починає сердиться плакати.

Всі ці особливості поведінки дитини сіють сумніви у свідомості мами: чи дійсно дитині вистачає молока?

Все в порядку, якщо: Найважливішим і головним критерієм достатньої кількості молока є достатній набір ваги в місяць. Як же правильно відслідковувати набір ваги в малюка?

• Потрібно зважувати дитини до і після годування? Ні, це не інформативний ритуал.

• Можна зважувати кожен день? Ні, це Також не інформативно. Діти їдять по-різному: в один день частіше і в меншому обсязі, на наступний день рідше, але в більшому обсязі. Ростуть діти теж неоднаково кожен день. Тому, щоденні зважування не дадуть нам об’єктивної картини набору ваги. Крім того, такий «ритуал» підвищує тривожність мами й створює додатковий психологічний тиск на жінку.

3 правила ідеального зважування Просто регулярно укладати дитину на ваги недостатньо. Для достовірного контролю над набором ваги, Дотримуйтеся цих рекомендацій:

• зважування на одних і тих же вагах

• дитина повністю роздягнута

• бажано зважуватися в один і той же час доби Також важливо пам’ятати, що 1 раз в місяць ви відвідуєте педіатра або сімейного лікаря. Там дитину зважують, вимірюють ріст, а показники вносять в спеціальні графіки, затверджені ВООЗ. З їх допомогою дуже зручно лікарям і мамі слідкувати за динамікою набору ваги й швидко реагувати в разі потреби.

Яка норма в щомісячне збільшення ваги? Достатньою надбавкою вважається мінімум 500 і більше грам на місяць. Максимуму для дитини виключно на грудному вигодовуванні не існує.

А як же пелюшки? Ще варто сказати про тест на мокрі пелюшки. Так, дійсно, кількість сечовипускань у здорової дитини при достатній кількості їжі буде 10-12 і більше на добу. Але! Якщо прибавка в вазі 500г або менше, а мочиться дитина як і раніше 10-12 разів на добу, це привід звернутися за допомогою до фахівця і попрацювати над налагодженням грудного вигодовування.

Які чинники дійсно сприяють зниженню кількості молока

• годування по чітко графіком з великими інтервалами

• неправильне прикладання, що призводить до травми соска

• використання сосок, пляшок Запорукою достатньої кількості молока є часте прикладання з потреби матері й дитини, а також мама, якщо відпочила і впевнена у своїх силах.

Потрібна консультація?

Записатись

На закінчення

Задайте цікавлячі питаннять консультанта по грудному вигодовуванню або педіатру. Ви можете викликати фахівця для огляду і консультації на будинок або звернутися в будь-яке відділення KinderKlinik:

  • Відділення на вул. Деміївська 16
  • Відділення на вул. Вишгородська 45/2
  • Відділення на вул. Олександра Мишуги 2
  • Експертне відділення на вул. Кахи Бендукідзе, 2

Задайте питання і запишіться на консультацію через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75   Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook