Коли народжується дитина, у мами виникає багато питань і сумнівів. Але в першу чергу, кожна мама турбується: наїдається чи дитина? Чи достатньо молока отримує він за одне годування і в добу? Вистачає його малюкові? Крім того, близькі люди, родичі теж підливають масла у вогонь, змушуючи годує маму понервувати. Звичайно, вони радять лише з добрими намірами й з міркувань турботи, але іноді тим самим надають ведмежу послугу жінці й дитині. Фахівці KinderKlinik виступають виключно на підтримку грудного вигодовування, намагаючись надати матері вичерпні відповіді на її питання. В цей статті, на Найбільш часті з них відповість наш педіатр Олена Єлфімова.
Коментар спеціаліста по грудному вигодовуванню
На жаль, дитина не може нам сказати, що вже наситився, тому жінки шукають ознаки в поведінці дитини, той “золотий ключик”, який допоможе зрозуміти, що з малюком все в порядку. Як же зрозуміти, що малюкові вистачає молока? Фахівці виділяють суб’єктивну групу ознак недостачі молока, в які входять материнські й дитячі маркери.
Материнські маркери
Найчастіше, жінка тривожиться, коли НЕ відчуває припливів молока під час годування і наповнення груди між годуванням. На щастя, всі ці ознаки НЕ є вирішальним і головними для відповіді на питання про насичення дитини.
Дитячі маркери
Діти, як і дорослі, різні. Тому і поведінка в груди у них буде теж відрізнятися.
Найчастіше, мам хвилює, що:
• дитина довго прикладається до грудей, або навпаки їсть швидко і часто
• спить тільки з соском в роті, або поїсти і НЕ засинає
• часто просить груди
• плаче після годування
• за одне годування кілька разів змінює груди
Також з колії вибиває нестандартна поведінка дитини, наприклад, коли після прикладання до грудей маля трохи смокче і починає сердиться плакати.
Всі ці особливості поведінки дитини сіють сумніви у свідомості мами: чи дійсно дитині вистачає молока?
Все в порядку, якщо: Найважливішим і головним критерієм достатньої кількості молока є достатній набір ваги в місяць. Як же правильно відслідковувати набір ваги в малюка?
• Потрібно зважувати дитини до і після годування? Ні, це не інформативний ритуал.
• Можна зважувати кожен день? Ні, це Також не інформативно. Діти їдять по-різному: в один день частіше і в меншому обсязі, на наступний день рідше, але в більшому обсязі. Ростуть діти теж неоднаково кожен день. Тому, щоденні зважування не дадуть нам об’єктивної картини набору ваги. Крім того, такий «ритуал» підвищує тривожність мами й створює додатковий психологічний тиск на жінку.
3 правила ідеального зважування Просто регулярно укладати дитину на ваги недостатньо. Для достовірного контролю над набором ваги, Дотримуйтеся цих рекомендацій:
• зважування на одних і тих же вагах
• дитина повністю роздягнута
• бажано зважуватися в один і той же час доби Також важливо пам’ятати, що 1 раз в місяць ви відвідуєте педіатра або сімейного лікаря. Там дитину зважують, вимірюють ріст, а показники вносять в спеціальні графіки, затверджені ВООЗ. З їх допомогою дуже зручно лікарям і мамі слідкувати за динамікою набору ваги й швидко реагувати в разі потреби.
Яка норма в щомісячне збільшення ваги? Достатньою надбавкою вважається мінімум 500 і більше грам на місяць. Максимуму для дитини виключно на грудному вигодовуванні не існує.
А як же пелюшки? Ще варто сказати про тест на мокрі пелюшки. Так, дійсно, кількість сечовипускань у здорової дитини при достатній кількості їжі буде 10-12 і більше на добу. Але! Якщо прибавка в вазі 500г або менше, а мочиться дитина як і раніше 10-12 разів на добу, це привід звернутися за допомогою до фахівця і попрацювати над налагодженням грудного вигодовування.
Які чинники дійсно сприяють зниженню кількості молока
• годування по чітко графіком з великими інтервалами
• неправильне прикладання, що призводить до травми соска
• використання сосок, пляшок Запорукою достатньої кількості молока є часте прикладання з потреби матері й дитини, а також мама, якщо відпочила і впевнена у своїх силах.
Потрібна консультація?
Записатись
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Потрібна консультація?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
На закінчення
Задайте цікавлячі питаннять консультанта по грудному вигодовуванню або педіатру. Ви можете викликати фахівця для огляду і консультації на будинок або звернутися в будь-яке відділення KinderKlinik:
- Відділення на вул. Деміївська 16
- Відділення на вул. Вишгородська 45/2
- Відділення на вул. Олександра Мишуги 2
- Експертне відділення на вул. Кахи Бендукідзе, 2
Задайте питання і запишіться на консультацію через форму зворотного зв’язку на сайті або за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Ваш відгук