иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Які хвороби виявляє УЗД органів черевної порожнини

22 Вересня 2018

Оновлено: 21 Червня 2023

Автор:Буцик Оксана Віталіївна

За допомогою УЗД черевної порожнини можна виявити порушення в таких органах: печінці і жовчному міхурі, нирках, селезінці, підшлунковій залозі, сечостатевій системі, судинах.

Що показує УЗД?

Ультразвукову діагностику (УЗД) внутрішніх органів роблять, якщо ваш доктор підозрює захворювання, пошкодження або проблему з якимось із органів, перерахованих вище, а також для уточнення діагнозу. Крім того, УЗД органів черевної порожнини обов’язково проводять при цукровому діабеті, панкреатиті і підозрі на рак. Така діагностика також допомагає виявити кісти і новоутворення, гепатит і цироз, камені в жовчному міхурі і нирках, холецистит і поліпи, навіть перенесений мононуклеоз, а також інші хронічні запалення, внутрішні травми живота.

Як потрібно готуватися до УЗД черевної порожнини?

Харчування. УЗД органів черевної порожнини бажано проводити строго натщесерце. Але з маленькими дітьми це часто проблематично. Тому рекомендується, щоб останній прийом їжі був хоча б за 3-3,5 години до проведення дослідження. Медичні препарати Якщо дитина приймає будь-які ліки на регулярній основі — проконсультуйтеся з лікарем з приводу їх прийому в день обстеження. Це ж стосується і препаратів для поліпшення травлення і виключення метеоризму — як і що приймати, призначить Ваш лікуючий педіатр перед проведенням УЗД.

Які особливості проведення УЗД черевної порожнини?

УЗ-діагностику зазвичай призначають на ранок, щоб вимушене утримання від їжі було не дуже травматичним для дитини. Процедура проведення УЗД абсолютно безболісна, пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту.

Як часто можна робити УЗД черевної порожнини?

Насправді, ніяких обмежень по кількості процедур немає. УЗ-дослідження роблять стільки разів, скільки необхідно для отримання чіткої картини — на відміну від рентгена, УЗД для людини є абсолютно нешкідливою.

Коли повідомляють результати проведення УЗД?

Лікар одразу ж після проведення УЗД інтерпретує результати дослідження і ставить діагноз. Також можуть бути призначені додаткові обстеження і консультації лікарів інших спеціальностей. Проводьте своїй дитині УЗД з метою профілактики, і будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook