иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Які хвороби виявляє УЗД органів черевної порожнини

22 Вересня 2018

Оновлено: 10 Січня 2022

Автор:Браженко Олександра Олександрівна

За допомогою УЗД черевної порожнини можна виявити порушення в таких органах: печінці і жовчному міхурі, нирках, селезінці, підшлунковій залозі, сечостатевій системі, судинах.

Що показує УЗД?

Ультразвукову діагностику (УЗД) внутрішніх органів роблять, якщо ваш доктор підозрює захворювання, пошкодження або проблему з якимось із органів, перерахованих вище, а також для уточнення діагнозу. Крім того, УЗД органів черевної порожнини обов’язково проводять при цукровому діабеті, панкреатиті і підозрі на рак. Така діагностика також допомагає виявити кісти і новоутворення, гепатит і цироз, камені в жовчному міхурі і нирках, холецистит і поліпи, навіть перенесений мононуклеоз, а також інші хронічні запалення, внутрішні травми живота.

Як потрібно готуватися до УЗД черевної порожнини?

Харчування. УЗД органів черевної порожнини бажано проводити строго натщесерце. Але з маленькими дітьми це часто проблематично. Тому рекомендується, щоб останній прийом їжі був хоча б за 3-3,5 години до проведення дослідження. Медичні препарати Якщо дитина приймає будь-які ліки на регулярній основі — проконсультуйтеся з лікарем з приводу їх прийому в день обстеження. Це ж стосується і препаратів для поліпшення травлення і виключення метеоризму — як і що приймати, призначить Ваш лікуючий педіатр перед проведенням УЗД.

Які особливості проведення УЗД черевної порожнини?

УЗ-діагностику зазвичай призначають на ранок, щоб вимушене утримання від їжі було не дуже травматичним для дитини. Процедура проведення УЗД абсолютно безболісна, пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту.

Як часто можна робити УЗД черевної порожнини?

Насправді, ніяких обмежень по кількості процедур немає. УЗ-дослідження роблять стільки разів, скільки необхідно для отримання чіткої картини — на відміну від рентгена, УЗД для людини є абсолютно нешкідливою.

Коли повідомляють результати проведення УЗД?

Лікар одразу ж після проведення УЗД інтерпретує результати дослідження і ставить діагноз. Також можуть бути призначені додаткові обстеження і консультації лікарів інших спеціальностей. Проводьте своїй дитині УЗД з метою профілактики, і будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook