Коли дитина починає їсти шматочками існує ризик того, що вона може удавитися. Що робити з дитиною, якщо це сталося розповіла лікарка-педіатриня Тетяна Петреман.
Перш за все необхідно оцінити стан дитини. Адже удавлення може бути частковим або повним. Якщо дитина може самостійно кашляти, робити вдих, щоб відкашляти стороннє тіло, потрібно дати дитині можливість самостійно впоратися з ситуацією. Якщо дитина перестала плакати і кашляти, не може зробити самостійно вдих або шкіра набуває синюшного кольору, необхідно якомога швидше надати допомогу. Вам потрібно викликати медичну допомогу і почати надавати її самостійно.
Для цього потрібно розмістити дитину вздовж передпліччя та вздовж стегна, зафіксувати шию та голову та зробити 5 різких ударів по спині між лопатками достатньо сильно, щоб видалити стороннє тіло. Після цього переверніть дитину обличчям до гори, якщо бачите стороннє тіло візуально у ротовій порожнині можете його дістати, якщо ні – то не варто засовувати пальці до рота, оскільки можете проштовхнути тіло далі. Розмістіть два пальці посередині грудної клітки дитини і зробіть 5 різких натискань пальцями. Повторюйте спроби до тих пір, поки не вдасться видалити стороннє тіло.
Список продуктів, які найчастіше викликають удавлення:
- тверді круглі цукерки;
- мармелад, желейки, маршмелоу, жувальна гумка;
- попкорн, картопляні чіпси, тверді кренделі;
- ход-дог, сосиска або інша їжа подрібнена у вигляді монети;
- горіхи, насіння, арахіс;
- сирі фрукти: цілий виноград, вишні з кісточкою, кубики яблука, ягоди;
- сирі овочі: морква, помідори черрі, квасоля, зелений горошок;
- сухофрукти: родзинки, курага;
- риба з кісточками.
Ваш відгук