иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Якщо у дитини глисти: причини, симптоми, лікування і профілактика

5 Квітня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Гур’єва Оксана Василівна

Дуже багато дітей за рідкісними винятками переносили паразитоз (глистяну інвазію). Це дуже поширене захворювання серед дітей. Його викликають глисти, яких розрізняють понад 300 видів.

Про симптоми, шляхи зараження, діагностику, лікування і профілактику глистяної інвазії розповідає лікарка-гастроентерологиня KinderKlinik Гур’єва Оксана Василівна.

Глисти живуть в кишківнику і негативно впливають на внутрішні органи людини та призводять до інтоксикації організму. За наявності гельмінтів в організмі порушується засвоєння поживних речовин. Крім того небезпека їх у тому, що їхні продукти життєдіяльності порушують роботу шлунково-кишкового тракту дитини. Якщо ігнорувати симптоми і не вживати ніяких заходів боротьби з глистами, то вони будуть вражати й інші важливі для життя органи.

Симптоми

Якщо дитина страждає глистяною інвазією, то вона буде проявлятися низкою симптомів: слабкість, підвищена температура тіла, блювота, неприємний запах з рота, алергічні реакції на шкірі, втрата ваги, розлади стулу, свербіж в анальному отворі і виділення глистів з калом.

Діти, в організмі, яких живуть гельмінти, схильні до частого зараження ГРВІ.

Шляхи зараження

Головна причина виникнення гельмінтозу – ігнорування правил особистої гігієни.  Яйця і личинки гельмінтів оточують дитину, особливо в дитячих садочках або на майданчиках, де найчастіше і відбувається зараження. Глистяна інвазія поширюється фекально-оральним шляхом. Так як яйця гельмінтів виділяються з калом тварин, то через невимиті після туалету руки вони можуть залишитися

де завгодно і через будь-які предмети (рушники, іграшки, білизну) передаватися іншим.

Крім того, яйця гельмінтів може містити неякісна вода і продукти, погано вимиті овочі та фрукти, а також м’ясо або риба, які не пройшли термічну обробку.  Дитина також може заразитися гельмінтозом через контакти з тваринами.

Лікування

В ході обстеження лікар підтверджує або спростовує наявність глистів в організмі, визначає їх вид, після чого призначає лікування. Як правило, робить це гастроентеролог. Лікування спрямоване на знищення яєць, личинок і дорослих особин глистів. Для підтримки всіх систем дитини під час лікування зазвичай лікар призначає не тільки антигельмінтний препарат, але і ентеросорбенти, пробіотики, антигістамінні, а іноді і глюкокортикоїди.

Важливо, щоб лікування від глистів пройшли всі члени сім’ї одночасно, щоб не відбулося повторного зараження дитини.

Профілактика

Щоб уникнути глистової інвазії у малюка, слід дотримуватися певних правил:

 • вживати якісні та чисті продукти і воду;
 • привчати дитину до дотримання правил гігієни;
 • проводити термообробку риби і м’яса;
 • регулярно проводити дегельмінтизацію домашніх тварин.

Якщо батьки помітили будь-які симптоми, які можуть свідчити про наявність глистів, – обов’язково зверніться до лікаря, щоб він підтвердив це і призначив необхідне правильне лікування. Препарати проти паразитозу є дуже токсичними, тому призначати їх повинен тільки лікар.

Лікарі KinderKlinik завжди готові проконсультувати батьків з будь-яких питань глистової інвазії і, виходячи зі стану і віку вашого малюка, призначити ефективне лікування, засноване на принципах доказової медицини.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook