иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Якщо в гості прийшов Бабай: як допомогти дитині в боротьбі зі страхами

29 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Коли ваш малюк підростає, він пізнає світ і рано чи пізно починає чогось боятися. Батьки повинні бути готові до дитячих страхів, щоб допомогти дитині їх побороти. Давайте розберемося, чому ці страхи з’являються і як з ними боротися разом з психологом КіндерКлінік.

Чому з’являються дитячі страхи?

Слід почати з того, що це абсолютно нормальний процес. Дитина дорослішає, стикаючись з новими явищами, які поки що для нього незрозумілі. Це викликає у нього певні побоювання, що цілком закономірно.

Страхи з’являються у дитини з того моменту, як він починає мислити. Цей процес починається в голові у малюка з 6 місяців. Коли дитині виповнюється 3 роки, він вже може фантазувати і на цьому етапі в його житті може з’явитися більше страхів, пов’язаних з драконами, Бабаєм та іншими міфічними істотами. Приблизно в цей же час багато дітей починають боятися темряви або замкнутого простору, а трохи пізніше у них з’являється страх смерті.

Коли малюк йде в школу, він все ще залишається емоційно незахищеним, але його страхи дорослішають разом з ним і набувають вже іншого характеру. У цьому віці дитина може боятися, що її не зрозуміють батьки чи однолітки, отримати погану оцінку або якось завинити.

Хоча, як уже зазначалося, дитячі страхи – цілком зрозумілий і нормальний процес, але ігнорувати його не можна. Важливо, щоб ваш малюк отримав психологічну підтримку, що допоможе не перетворити ці нешкідливі, на перший погляд, страхи у фобії, агресію, неадекватну поведінку і інші психологічні проблеми.

Як батьки можуть допомогти дитині в боротьбі з дитячими страхами?

Якщо об’єкт страху вашого малюка пов’язаний з вигаданими героями або об’єктами, то постарайтеся переконати його в тому, що насправді вони не існують.

Якщо ж страх пов’язаний з реальними фактами або людьми, то потрібно пояснити, що дитина не може потрапити під вплив об’єктів, які викликають у нього тривогу.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб намалювати свої страхи на папері. Батьки теж можуть в цьому брати участь, допомагаючи дитині малювати. Після цього потрібно порвати аркуш з малюнком, нібито на честь перемоги над намальованим страхом.

Ще одним дієвим способом є створення якоїсь історії, де малюк – головний герой і перемагає всіх своїх кривдників.

Іноді побороти страхи допомагає театр. Спробуйте разом з малюком придумати гру або змоделювати ситуацію за участю живих страхів. Можна використовувати іграшки дитини, костюми, інших членів сім’ї. Якщо дитина боїться поліцейських або лікарів, то зіграйте у гру, показавши, цих людей з позитивного боку.

Які помилки можуть допустити батьки?

Дуже часто ми навмисно лякаємо дітей лікарями або поліцейськими, щоб змусити їх слухатися. Це природним чином викликає у дитини страх.

Якщо ваш малюк чогось або когось боїться, не можна називати його боягузом або якось по-іншому проявляти свою недовіру, занижуючи його самооцінку. Потрібно ставиться до цього серйозно, тоді дитина буде вам довіряти і зможе зізнатися в своїх страхах.

Намагайтеся не дивитися фільми жахів у присутності дитини або щось, що може викликати у нього почуття страху. А якщо його все-таки щось налякало, спробуйте в спокійній обстановці пояснити, що він у безпеці.

У будь-якому випадку надати правильну підтримку дитині допоможе дитячий психолог. Якщо ви не знаєте як правильно боротися зі страхами малюка – зверніться до фахівця. У КіндерКлінік працюють досвідчені психологи, які знають, як допомогти вашому малюку.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook