Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Якщо в гості прийшов Бабай: як допомогти дитині в боротьбі зі страхами

29 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Коли ваш малюк підростає, він пізнає світ і рано чи пізно починає чогось боятися. Батьки повинні бути готові до дитячих страхів, щоб допомогти дитині їх побороти. Давайте розберемося, чому ці страхи з’являються і як з ними боротися разом з психологом КіндерКлінік.

Чому з’являються дитячі страхи?

Слід почати з того, що це абсолютно нормальний процес. Дитина дорослішає, стикаючись з новими явищами, які поки що для нього незрозумілі. Це викликає у нього певні побоювання, що цілком закономірно.

Страхи з’являються у дитини з того моменту, як він починає мислити. Цей процес починається в голові у малюка з 6 місяців. Коли дитині виповнюється 3 роки, він вже може фантазувати і на цьому етапі в його житті може з’явитися більше страхів, пов’язаних з драконами, Бабаєм та іншими міфічними істотами. Приблизно в цей же час багато дітей починають боятися темряви або замкнутого простору, а трохи пізніше у них з’являється страх смерті.

Коли малюк йде в школу, він все ще залишається емоційно незахищеним, але його страхи дорослішають разом з ним і набувають вже іншого характеру. У цьому віці дитина може боятися, що її не зрозуміють батьки чи однолітки, отримати погану оцінку або якось завинити.

Хоча, як уже зазначалося, дитячі страхи – цілком зрозумілий і нормальний процес, але ігнорувати його не можна. Важливо, щоб ваш малюк отримав психологічну підтримку, що допоможе не перетворити ці нешкідливі, на перший погляд, страхи у фобії, агресію, неадекватну поведінку і інші психологічні проблеми.

Як батьки можуть допомогти дитині в боротьбі з дитячими страхами?

Якщо об’єкт страху вашого малюка пов’язаний з вигаданими героями або об’єктами, то постарайтеся переконати його в тому, що насправді вони не існують.

Якщо ж страх пов’язаний з реальними фактами або людьми, то потрібно пояснити, що дитина не може потрапити під вплив об’єктів, які викликають у нього тривогу.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб намалювати свої страхи на папері. Батьки теж можуть в цьому брати участь, допомагаючи дитині малювати. Після цього потрібно порвати аркуш з малюнком, нібито на честь перемоги над намальованим страхом.

Ще одним дієвим способом є створення якоїсь історії, де малюк – головний герой і перемагає всіх своїх кривдників.

Іноді побороти страхи допомагає театр. Спробуйте разом з малюком придумати гру або змоделювати ситуацію за участю живих страхів. Можна використовувати іграшки дитини, костюми, інших членів сім’ї. Якщо дитина боїться поліцейських або лікарів, то зіграйте у гру, показавши, цих людей з позитивного боку.

Які помилки можуть допустити батьки?

Дуже часто ми навмисно лякаємо дітей лікарями або поліцейськими, щоб змусити їх слухатися. Це природним чином викликає у дитини страх.

Якщо ваш малюк чогось або когось боїться, не можна називати його боягузом або якось по-іншому проявляти свою недовіру, занижуючи його самооцінку. Потрібно ставиться до цього серйозно, тоді дитина буде вам довіряти і зможе зізнатися в своїх страхах.

Намагайтеся не дивитися фільми жахів у присутності дитини або щось, що може викликати у нього почуття страху. А якщо його все-таки щось налякало, спробуйте в спокійній обстановці пояснити, що він у безпеці.

У будь-якому випадку надати правильну підтримку дитині допоможе дитячий психолог. Якщо ви не знаєте як правильно боротися зі страхами малюка – зверніться до фахівця. У КіндерКлінік працюють досвідчені психологи, які знають, як допомогти вашому малюку.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2025
Затримка росту у дитини

Що являє собою затримка росту у дітей? Найчастіше так називається відставання у фізичному розвитку — стан, при якому дитина не набирає вагу та зріст відповідно до норм. Таке явище може бути індикатором прихованих проблем зі здоров’ям, може мати довгострокові наслідки у розвиток дитини. При розумінні всіх тонкощів затримки росту вирішальне значення для батьків має грамотний […]

10 Січня 2025
Видалення папілом

З кожним роком проблема появи папілом охоплює дедалі більшу кількість дітей і дорослих. Папіломи — це новоутворення, спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, включаючи обличчя, шию, пахви, слизові оболонки рота і навіть інтимні зони. Ці утворення викликають фізичні та естетичні незручності, що призводить до необхідності медичного втручання. При виборі […]

10 Січня 2025
Як зрозуміти що у дитини несправжній круп?

Практично кожному з батьків дітей до 6 років знайома ситуація, коли ввечері або вночі у дитини раптово починається сильний напад сухого кашлю, та ще й з порушенням дихання. Винуватець цього — несправжній круп. Це симптом, добре відомий педіатрам й отоларингологам, частий супутник малюків дошкільного віку при ГРВІ. Що означає діагноз несправжній круп? Несправжній круп — […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook