иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Якщо в гості прийшов Бабай: як допомогти дитині в боротьбі зі страхами

29 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко (Єгорова) Ірина Олексіївна

Коли ваш малюк підростає, він пізнає світ і рано чи пізно починає чогось боятися. Батьки повинні бути готові до дитячих страхів, щоб допомогти дитині їх побороти. Давайте розберемося, чому ці страхи з’являються і як з ними боротися разом з психологом КіндерКлінік.

Чому з’являються дитячі страхи?

Слід почати з того, що це абсолютно нормальний процес. Дитина дорослішає, стикаючись з новими явищами, які поки що для нього незрозумілі. Це викликає у нього певні побоювання, що цілком закономірно.

Страхи з’являються у дитини з того моменту, як він починає мислити. Цей процес починається в голові у малюка з 6 місяців. Коли дитині виповнюється 3 роки, він вже може фантазувати і на цьому етапі в його житті може з’явитися більше страхів, пов’язаних з драконами, Бабаєм та іншими міфічними істотами. Приблизно в цей же час багато дітей починають боятися темряви або замкнутого простору, а трохи пізніше у них з’являється страх смерті.

Коли малюк йде в школу, він все ще залишається емоційно незахищеним, але його страхи дорослішають разом з ним і набувають вже іншого характеру. У цьому віці дитина може боятися, що її не зрозуміють батьки чи однолітки, отримати погану оцінку або якось завинити.

Хоча, як уже зазначалося, дитячі страхи – цілком зрозумілий і нормальний процес, але ігнорувати його не можна. Важливо, щоб ваш малюк отримав психологічну підтримку, що допоможе не перетворити ці нешкідливі, на перший погляд, страхи у фобії, агресію, неадекватну поведінку і інші психологічні проблеми.

Як батьки можуть допомогти дитині в боротьбі з дитячими страхами?

Якщо об’єкт страху вашого малюка пов’язаний з вигаданими героями або об’єктами, то постарайтеся переконати його в тому, що насправді вони не існують.

Якщо ж страх пов’язаний з реальними фактами або людьми, то потрібно пояснити, що дитина не може потрапити під вплив об’єктів, які викликають у нього тривогу.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб намалювати свої страхи на папері. Батьки теж можуть в цьому брати участь, допомагаючи дитині малювати. Після цього потрібно порвати аркуш з малюнком, нібито на честь перемоги над намальованим страхом.

Ще одним дієвим способом є створення якоїсь історії, де малюк – головний герой і перемагає всіх своїх кривдників.

Іноді побороти страхи допомагає театр. Спробуйте разом з малюком придумати гру або змоделювати ситуацію за участю живих страхів. Можна використовувати іграшки дитини, костюми, інших членів сім’ї. Якщо дитина боїться поліцейських або лікарів, то зіграйте у гру, показавши, цих людей з позитивного боку.

Які помилки можуть допустити батьки?

Дуже часто ми навмисно лякаємо дітей лікарями або поліцейськими, щоб змусити їх слухатися. Це природним чином викликає у дитини страх.

Якщо ваш малюк чогось або когось боїться, не можна називати його боягузом або якось по-іншому проявляти свою недовіру, занижуючи його самооцінку. Потрібно ставиться до цього серйозно, тоді дитина буде вам довіряти і зможе зізнатися в своїх страхах.

Намагайтеся не дивитися фільми жахів у присутності дитини або щось, що може викликати у нього почуття страху. А якщо його все-таки щось налякало, спробуйте в спокійній обстановці пояснити, що він у безпеці.

У будь-якому випадку надати правильну підтримку дитині допоможе дитячий психолог. Якщо ви не знаєте як правильно боротися зі страхами малюка – зверніться до фахівця. У КіндерКлінік працюють досвідчені психологи, які знають, як допомогти вашому малюку.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook