Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Якщо в гості прийшов Бабай: як допомогти дитині в боротьбі зі страхами

29 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Коли ваш малюк підростає, він пізнає світ і рано чи пізно починає чогось боятися. Батьки повинні бути готові до дитячих страхів, щоб допомогти дитині їх побороти. Давайте розберемося, чому ці страхи з’являються і як з ними боротися разом з психологом КіндерКлінік.

Чому з’являються дитячі страхи?

Слід почати з того, що це абсолютно нормальний процес. Дитина дорослішає, стикаючись з новими явищами, які поки що для нього незрозумілі. Це викликає у нього певні побоювання, що цілком закономірно.

Страхи з’являються у дитини з того моменту, як він починає мислити. Цей процес починається в голові у малюка з 6 місяців. Коли дитині виповнюється 3 роки, він вже може фантазувати і на цьому етапі в його житті може з’явитися більше страхів, пов’язаних з драконами, Бабаєм та іншими міфічними істотами. Приблизно в цей же час багато дітей починають боятися темряви або замкнутого простору, а трохи пізніше у них з’являється страх смерті.

Коли малюк йде в школу, він все ще залишається емоційно незахищеним, але його страхи дорослішають разом з ним і набувають вже іншого характеру. У цьому віці дитина може боятися, що її не зрозуміють батьки чи однолітки, отримати погану оцінку або якось завинити.

Хоча, як уже зазначалося, дитячі страхи – цілком зрозумілий і нормальний процес, але ігнорувати його не можна. Важливо, щоб ваш малюк отримав психологічну підтримку, що допоможе не перетворити ці нешкідливі, на перший погляд, страхи у фобії, агресію, неадекватну поведінку і інші психологічні проблеми.

Як батьки можуть допомогти дитині в боротьбі з дитячими страхами?

Якщо об’єкт страху вашого малюка пов’язаний з вигаданими героями або об’єктами, то постарайтеся переконати його в тому, що насправді вони не існують.

Якщо ж страх пов’язаний з реальними фактами або людьми, то потрібно пояснити, що дитина не може потрапити під вплив об’єктів, які викликають у нього тривогу.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб намалювати свої страхи на папері. Батьки теж можуть в цьому брати участь, допомагаючи дитині малювати. Після цього потрібно порвати аркуш з малюнком, нібито на честь перемоги над намальованим страхом.

Ще одним дієвим способом є створення якоїсь історії, де малюк – головний герой і перемагає всіх своїх кривдників.

Іноді побороти страхи допомагає театр. Спробуйте разом з малюком придумати гру або змоделювати ситуацію за участю живих страхів. Можна використовувати іграшки дитини, костюми, інших членів сім’ї. Якщо дитина боїться поліцейських або лікарів, то зіграйте у гру, показавши, цих людей з позитивного боку.

Які помилки можуть допустити батьки?

Дуже часто ми навмисно лякаємо дітей лікарями або поліцейськими, щоб змусити їх слухатися. Це природним чином викликає у дитини страх.

Якщо ваш малюк чогось або когось боїться, не можна називати його боягузом або якось по-іншому проявляти свою недовіру, занижуючи його самооцінку. Потрібно ставиться до цього серйозно, тоді дитина буде вам довіряти і зможе зізнатися в своїх страхах.

Намагайтеся не дивитися фільми жахів у присутності дитини або щось, що може викликати у нього почуття страху. А якщо його все-таки щось налякало, спробуйте в спокійній обстановці пояснити, що він у безпеці.

У будь-якому випадку надати правильну підтримку дитині допоможе дитячий психолог. Якщо ви не знаєте як правильно боротися зі страхами малюка – зверніться до фахівця. У КіндерКлінік працюють досвідчені психологи, які знають, як допомогти вашому малюку.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook