иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Їжа шматочками: чому важливо почати саме зараз?

20 Листопада 2020

Оновлено: 3 Серпня 2021

Автор:Сажина Діана Іванівна

Малюк так швидко зростає: ще недавно йому вистачало тільки грудного молока, і ось, батьки вже у всю додають в прикорм каші й різні пюре. Але ось, у дитини поступово з’являються зубки, і він все частіше проявляє інтерес до твердої їжі. Коли ж варто переходить на наступний етап в харчуванні — відмовлятися від пюре, і переходить на їжу шматочками? Дізнайтеся з авторської статті педіатрині KinderKlinik Світлани Рибалко.

Коментар фахівця

Згідно рекомендацій ВОЗ та МОЗ України, перший прикорм дитині вводиться в віці 6 місяців. За консистенцією перший прикорм має нагадувати сметану – тобто, мати однорідну масу, без шматочків. А через  2-3 місяці після введення прикорму (зазвичай, після 8-9 місяців життя) можна починати давати їжу з маленькими м’якими шматочками.

Можна запропонувати добре розварені гречану та інші каші, або розминати овочі для супу виделкою замість блендера. Звичайно, тут ми орієнтуємось на індивідуальну готовність дитини – якщо така їжа не сприймається малюком при першій спробі, можна повторно дати її через 1-2 тижні або місяці, коли дитина буде готова їсти м’які шматочки.

Правило “їжі шматочками” є обов’язковим на 2-му році життя дитини – в цей період вже зовсім не потрібно “блендерити” кожну страву, а привчати малюка до інших консистенцій їжі.

Чому це важливо?

Це період формування харчових звичок, певне “вікове вікно”, коли дитина вже готова до неоднорідної їжі  і має засвоїти подібний навик. Якщо продовжувати годувати дитину тільки їжею в формі пюре протягом перших 2 років життя, навчити їсти щось інше в більш старшому віці буде надзвичайно важко, оскільки дитина вже сформує свої харчові звички. До того ж, жування твердої їжі потрібно для того, щоб зубки були здоровими. А харчові волокна, які містяться в овочах і фруктах, потрібні для нормальної роботи кишківника і профілактики закрепів. Тобто, засвоївши цю звичку вчасно, ви знижуєте ризик звертання до стоматологів і дитячих гастроентерологів. Також варто пам’ятати, що жувальні зуби у більшості дітей з’являються лише на 3-му році життя, а отже, повноцінно розжувати шмат м’яса тощо дитина 1-2 років ще не може.  А шматочками фруктів, овочів, твердого сиру, дитячого печива діти цього віку ласують залюбки.

Ідеї для оформлення їжі

Оскільки малюки обожнюють різноманітні ігри, можна зробити наступне: взяти пластикову коробку з печива або тарілку з діленнями і  в кожне відділення покласти різні види їжі: діти залюбки будуть досліджувати її і одночасно звикати до різноманіття смаків і консистенцій продуктів. Також можна “креативити” викладаючи їжу на тарілці, щоб обід був не тільки корисним, але й цікавим для дитини.

На закінчення

Не забувайте, що діти першого року життя повинні відвідувати педіатра щомісяця. Оцінити стан малюка і відповісти на питання, що цікавлять батьків фахівці KinderKlinik готові в будь-який час доби: у відділеннях по вул. Деміївська 16 і вул. Вишгородська 45/2 приймають чергові фахівці. Запишіться на плановий прийом до педіатра або дієтолог, щоб вирішити питання з формуванням правильних харчових звичок у дитини. Фахівці ведуть прийом у відділеннях за наступними адресами:

  • Відділення на вул. Деміївська 16
  • Відділення на вул. Кахи Бендукідзе 2
  • Відділення на вул. Вишгородська 45/2
  • Відділення на вул. Олександра Мишуги 2

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096390 75 75

044390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook