иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Їжа шматочками: чому важливо почати саме зараз?

20 Листопада 2020

Оновлено: 3 Серпня 2021

Автор:Сажина Діана Іванівна

Малюк так швидко зростає: ще недавно йому вистачало тільки грудного молока, і ось, батьки вже у всю додають в прикорм каші й різні пюре. Але ось, у дитини поступово з’являються зубки, і він все частіше проявляє інтерес до твердої їжі. Коли ж варто переходить на наступний етап в харчуванні — відмовлятися від пюре, і переходить на їжу шматочками? Дізнайтеся з авторської статті педіатрині KinderKlinik Світлани Рибалко.

Коментар фахівця

Згідно рекомендацій ВОЗ та МОЗ України, перший прикорм дитині вводиться в віці 6 місяців. За консистенцією перший прикорм має нагадувати сметану – тобто, мати однорідну масу, без шматочків. А через  2-3 місяці після введення прикорму (зазвичай, після 8-9 місяців життя) можна починати давати їжу з маленькими м’якими шматочками.

Можна запропонувати добре розварені гречану та інші каші, або розминати овочі для супу виделкою замість блендера. Звичайно, тут ми орієнтуємось на індивідуальну готовність дитини – якщо така їжа не сприймається малюком при першій спробі, можна повторно дати її через 1-2 тижні або місяці, коли дитина буде готова їсти м’які шматочки.

Правило “їжі шматочками” є обов’язковим на 2-му році життя дитини – в цей період вже зовсім не потрібно “блендерити” кожну страву, а привчати малюка до інших консистенцій їжі.

Чому це важливо?

Це період формування харчових звичок, певне “вікове вікно”, коли дитина вже готова до неоднорідної їжі  і має засвоїти подібний навик. Якщо продовжувати годувати дитину тільки їжею в формі пюре протягом перших 2 років життя, навчити їсти щось інше в більш старшому віці буде надзвичайно важко, оскільки дитина вже сформує свої харчові звички. До того ж, жування твердої їжі потрібно для того, щоб зубки були здоровими. А харчові волокна, які містяться в овочах і фруктах, потрібні для нормальної роботи кишківника і профілактики закрепів. Тобто, засвоївши цю звичку вчасно, ви знижуєте ризик звертання до стоматологів і дитячих гастроентерологів. Також варто пам’ятати, що жувальні зуби у більшості дітей з’являються лише на 3-му році життя, а отже, повноцінно розжувати шмат м’яса тощо дитина 1-2 років ще не може.  А шматочками фруктів, овочів, твердого сиру, дитячого печива діти цього віку ласують залюбки.

Ідеї для оформлення їжі

Оскільки малюки обожнюють різноманітні ігри, можна зробити наступне: взяти пластикову коробку з печива або тарілку з діленнями і  в кожне відділення покласти різні види їжі: діти залюбки будуть досліджувати її і одночасно звикати до різноманіття смаків і консистенцій продуктів. Також можна “креативити” викладаючи їжу на тарілці, щоб обід був не тільки корисним, але й цікавим для дитини.

На закінчення

Не забувайте, що діти першого року життя повинні відвідувати педіатра щомісяця. Оцінити стан малюка і відповісти на питання, що цікавлять батьків фахівці KinderKlinik готові в будь-який час доби: у відділеннях по вул. Деміївська 16 і вул. Вишгородська 45/2 приймають чергові фахівці. Запишіться на плановий прийом до педіатра або дієтолог, щоб вирішити питання з формуванням правильних харчових звичок у дитини. Фахівці ведуть прийом у відділеннях за наступними адресами:

  • Відділення на вул. Деміївська 16
  • Відділення на вул. Кахи Бендукідзе 2
  • Відділення на вул. Вишгородська 45/2
  • Відділення на вул. Олександра Мишуги 2

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096390 75 75

044390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook