Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Їжа шматочками: чому важливо почати саме зараз?

20 Листопада 2020

Оновлено: 3 Серпня 2021

Автор:Сажина Діана Іванівна

Малюк так швидко зростає: ще недавно йому вистачало тільки грудного молока, і ось, батьки вже у всю додають в прикорм каші й різні пюре. Але ось, у дитини поступово з’являються зубки, і він все частіше проявляє інтерес до твердої їжі. Коли ж варто переходить на наступний етап в харчуванні — відмовлятися від пюре, і переходить на їжу шматочками? Дізнайтеся з авторської статті педіатрині KinderKlinik Світлани Рибалко.

Коментар фахівця

Згідно рекомендацій ВОЗ та МОЗ України, перший прикорм дитині вводиться в віці 6 місяців. За консистенцією перший прикорм має нагадувати сметану – тобто, мати однорідну масу, без шматочків. А через  2-3 місяці після введення прикорму (зазвичай, після 8-9 місяців життя) можна починати давати їжу з маленькими м’якими шматочками.

Можна запропонувати добре розварені гречану та інші каші, або розминати овочі для супу виделкою замість блендера. Звичайно, тут ми орієнтуємось на індивідуальну готовність дитини – якщо така їжа не сприймається малюком при першій спробі, можна повторно дати її через 1-2 тижні або місяці, коли дитина буде готова їсти м’які шматочки.

Правило “їжі шматочками” є обов’язковим на 2-му році життя дитини – в цей період вже зовсім не потрібно “блендерити” кожну страву, а привчати малюка до інших консистенцій їжі.

Чому це важливо?

Це період формування харчових звичок, певне “вікове вікно”, коли дитина вже готова до неоднорідної їжі  і має засвоїти подібний навик. Якщо продовжувати годувати дитину тільки їжею в формі пюре протягом перших 2 років життя, навчити їсти щось інше в більш старшому віці буде надзвичайно важко, оскільки дитина вже сформує свої харчові звички. До того ж, жування твердої їжі потрібно для того, щоб зубки були здоровими. А харчові волокна, які містяться в овочах і фруктах, потрібні для нормальної роботи кишківника і профілактики закрепів. Тобто, засвоївши цю звичку вчасно, ви знижуєте ризик звертання до стоматологів і дитячих гастроентерологів. Також варто пам’ятати, що жувальні зуби у більшості дітей з’являються лише на 3-му році життя, а отже, повноцінно розжувати шмат м’яса тощо дитина 1-2 років ще не може.  А шматочками фруктів, овочів, твердого сиру, дитячого печива діти цього віку ласують залюбки.

Ідеї для оформлення їжі

Оскільки малюки обожнюють різноманітні ігри, можна зробити наступне: взяти пластикову коробку з печива або тарілку з діленнями і  в кожне відділення покласти різні види їжі: діти залюбки будуть досліджувати її і одночасно звикати до різноманіття смаків і консистенцій продуктів. Також можна “креативити” викладаючи їжу на тарілці, щоб обід був не тільки корисним, але й цікавим для дитини.

На закінчення

Не забувайте, що діти першого року життя повинні відвідувати педіатра щомісяця. Оцінити стан малюка і відповісти на питання, що цікавлять батьків фахівці KinderKlinik готові в будь-який час доби: у відділеннях по вул. Деміївська 16 і вул. Вишгородська 45/2 приймають чергові фахівці. Запишіться на плановий прийом до педіатра або дієтолог, щоб вирішити питання з формуванням правильних харчових звичок у дитини. Фахівці ведуть прийом у відділеннях за наступними адресами:

  • Відділення на вул. Деміївська 16
  • Відділення на вул. Кахи Бендукідзе 2
  • Відділення на вул. Вишгородська 45/2
  • Відділення на вул. Олександра Мишуги 2

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами:

0800 30 75 75

096390 75 75

044390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook