Останнім часом ведеться багато суперечок про шкоду глютену і користь безглютенових дієт. Багато батьків віддають перевагу продуктам без глютену, навіть якщо у їхніх дітей немає непереносимості цієї речовини. Чи правда, що ці продукти корисніше? Чи можна назвати безглютенове харчування більш здоровим? На ці питання відповідає дослідження Американської академії педіатрії (American Academy of Pediatrics), результати якого опубліковані в журналі «Педіатрія» за серпень 2018 року.
Кілька фактів
Глютен (або клейковина) — це речовина, яка входить до складу білка злакових культур (пшениці, ячменю, жита і багатьох інших).
Деякі дорослі і діти страждають гострою непереносимістю глютену — їм якраз і може знадобитися відмова від вживання глютену в їжу. По суті, безглютенова дієта має на увазі виключення з раціону будь-яких борошняних продуктів.
Автори дослідження вивчили вміст понад 350 безглютенових продуктів, що випускаються спеціально для дітей, і порівняли їх з традиційними аналогами без такого маркування.
Отримані дані показали:
• продукти, марковані як «безглютенові», поживні не більше, ніж звичайні дитячі продукти, або ті, які містять клейковину;
• близько 88% продуктів «без глютену», призначених для дітей, не є здоровими і корисними через високий вміст цукру, солі та/або жирів;
• багато «безглютенових» продуктів для дітей містять менше білка, але таку ж кількість калорій (за рахунок високого рівня цукру), що і аналогічні продукти, на етикетках яких немає напису «без глютену».
На жаль, саме по собі маркування «без глютену» зовсім не означає, що дитина отримає «здорову та корисну їжу». Ось чому автори дослідження рекомендують, особливо батькам дітей з непереносимістю глютену, перед придбанням ретельно вивчати етикетки продуктів.
І будьте здорові!
Читайте результати дослідження тут:
http://pediatrics.aappublications.org/content/142/2/e20180525
Ваш відгук