Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Загальний аналіз крові у Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Здати загальний аналіз крові

8 Березня 2024

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз крові (ЗАК) – це базове дослідження крові, яке передбачає визначення кількісних та якісних показників її елементів, а саме еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів. Він включає також підрахунок лейкограми (лейкоцитарної формули) і швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ).

Навіщо потрібно здати загальний аналіз крові?

Майже будь-яке діагностичне обстеження хворого включає загальний аналіз крові. З його допомогою можна виявити:

  • Наявність в організмі запальних процесів, їх характер (гострий чи хронічний), етіологію (бактеріальну чи вірусну природу) і навіть тривалість. Головну роль у діагностиці запалення відіграють такі показники загального аналізу крові, як кількість лейкоцитів, лейкоцитарна формула та ШОЕ. Збільшення абсолютного числа лейкоцитів, зсув у лейкоформулі та збільшення ШОЕ свідчать про наявність запалення. Причому зміна показників динаміці дозволяє оцінити тривалість процесу, наприклад, значне збільшення ШОЕ відбувається на 4-5 день хвороби, а число лейкоцитів зазвичай є негайною відповіддю на потрапляння в організм інфекції. Лейкоцитарна формула дозволяє орієнтуватися в природі інфекції – при бактеріальному процесі зростає частка нейтрофілів (понад 70%) та спостерігається зсув у бік їх незрілих форм (паличкоядерних нейтрофілів). Збільшення кількості лімфоцитів (понад 40%) властиве для вірусної етіології захворювань. Під час проведення загального аналіз крові дітей важливо враховувати вік дитини, оскільки нормальні показники ЗАК у новонароджених сильно відрізнятимуться від загального аналізу крові дітей 5-7 років.
  • Анемію та її вигляд. Визначаються за концентрацією гемоглобіну в крові, його вміст в одному еритроциті (колірний показник), а також за кількістю еритроцитів.
  • Кількість тромбоцитів при оптичному дослідженні (підрахунок у мікроскопі) до звичайного ЗАК не входить. Загальний аналіз крові в нашій клініці проводиться на гематологічних аналізаторах, що передбачають підрахунок тромбоцитів та оцінку параметрів їх розподілу за розмірами. Це дозволяє діагностувати ту чи іншу патологію системи згортання.

Крім того, загальний аналіз крові в клініці KinderKlinik дозволить виявити на ранньому етапі гематологічні захворювання онкогенної та аутоімунної природи, тим самим підвищивши ефективність лікування лейкозів, лімфів та анемій.

Де найкраще дитині здати загальний аналіз крові у Києві?

Мережа медичних центрів KinderKlinik пропонує зробити загальний аналіз крові для дітей на найсучасніших гематологічних аналізаторах, що визначають до 24 показників, у тому числі:

  • WBC – абсолютна кількість лейкоцитів.
  • RBC – абсолютна кількість еритроцитів.
  • HGB – вміст гемоглобіну.
  • HCT – гематокрит, що показує відсотковий вміст формених елементів загального обсягу крові. Важливий для діагностики анемії.
  • PLT – абсолютна кількість тромбоцитів.

Крім того, на аналізаторі розраховуються еритроцитарні та тромбоцитарні індекси, а також підраховується лейкоцитарна формула з поділом на основні види лейкоцитів (нейтрофіли, лімфоцити, моноцити, еозинофіли та базофіли) в абсолютній та відносній кількості.

На жаль, аналізатор не може диференціювати нейтрофіли на сегментоядерні, паличкоядерні та ще молодші форми, а також визначити кількість ретикулоцитів. Для цього необхідне мікроскопічне дослідження спеціально забарвлених мазків крові та наявність висококваліфікованих лікарів лаборантів, які пройшли спеціалізацію та постійно підвищують свій професійний рівень на курсах.

Саме такі фахівці працюють у клінічних лабораторіях KinderKlinik. Дослідження лейкоцитарної формули через мікроскоп, підрахунок ретикулоцитів та визначення ШОЕ не входять до програми аналізатора, тому ціна загального аналізу крові багато в чому залежатиме від включення цих показників до аналізу.

Скільки робиться загальний аналіз крові?

Якщо ви вибрали здати загальний аналіз крові у звичайному режимі, наша лабораторія проведе дослідження того ж дня. Для термінового аналізу нам потрібно 15-20 хвилин на обробку крові на аналізаторі та близько 2 годин на підготовку до дослідження під мікроскопом та безпосередньо аналіз лікарем-лаборантом. Скільки робиться загальний аналіз крові, залежить від обраного вами формату та терміновості.

Загальний аналіз крові у Києві за доступною ціною

Здати загальний аналіз крові у Києві переважно в KinderKlinik – мережі медичних центрів для пацієнтів з усієї України, які займаються профілактикою, діагностикою та лікуванням найрізноманітніших дитячих та дорослих хвороб. У нас не тільки висококласна лабораторна діагностика, а й штат висококваліфікованих фахівців найрізноманітнішого профілю – педіатрів, сімейний лікарів, офтальмологів, хірургів, неврологів, гастроентерологів та ін. Вам не потрібно шукати спеціаліста по всьому Києву, щоб він грамотно інтерпретував та своєчасне лікування. Все це ви зможете отримати у KinderKlinik.

Ціна загального аналізу крові у Києві

На загальний аналіз крові ціна в KinderKlinik залежить від кількох факторів. Наприклад, якщо ви здали кров дитині вранці, то аналізи будуть готові вже наступного дня. За необхідності зробити загальний аналіз крові платно та швидко, час виконання аналізу буде скорочено. При цьому вартість загального аналізу крові буде мінімальною, якщо обмежитись лише параметрами аналізатора.

При мікроскопічному підрахунку лейкоформули, реткулоцитів та визначенні ШОЕ, ціна загального аналізу крові в Києві буде вищою. Звичайно, і режим CITO (терміново) також коштуватиме дорожче. Ознайомитись з розцінками на всі види ЗАК можна у прайсі. Ціни вас приємно здивують, тому здавайте ЗАК лише у нас та отримуйте консультацію у найкращих фахівців міста. Тим більше, що філії клініки зручно розташовані у різних частинах міста – на Позняках, Подолі, Голосіївському районі та Печерському районі.

 

FAQ

Чому у різних лабораторіях норми ЗАК відрізняються?

Все залежить від виду та марки гематологічного аналізатора. Виробники вказують на референтні норми, отримані при клінічних випробуваннях на великій кількості здорових людей. Залежно від принципу та особливостей роботи аналізатора вони можуть відрізнятись. Орієнтуватися варто на входження отриманих результатів, які містять загальний аналіз крові для дитини або дорослої, у вказані для їх віку та статі межі показників.

Як змінюється загальний аналіз крові немовляти?

Для новонароджених характерні підвищені показники гемоглобіну, іноді до 180-200 г/л, еритроцитів та лейкоцитів. Але до кінця 2-го місяця вони знижуються і до 1 року фактично стабілізуються на кілька років. Що стосується лейкоцитарної формули, то в перші дні життя в ній переважають лімфоцити, а потім швидко наростає кількість лімфоцитів у зв’язку з активацією імунної системи та виробленням антитіл на нові інфекційні агенти. З 5 до 7 років відбувається другий перехрест формули і вже до 12 років вона практично не відрізняється від дорослої. Загальний аналіз крові немовля повинен трактуватися інакше, ніж для підлітка, а в період з 5 до 12 років потрібно враховувати перехрест формули.

Чи обов’язково здавати кров для ЗАК натще?

Окрім екстрених ситуацій, кров на ЗАК обов’язково береться натще. Прийом їжі або рясне питво можуть призвести до збільшення кількості лейкоцитів та/або ШОЕ, що може спотворити результати обстеження та призвести до їх неправильного трактування. Однак у терміновому порядку можна здати загальний аналіз крові у Києві в нашій клініці, чекаючи хоча б 1-2 години після їди.

Звідки робиться забір крові?

Якщо здається лише ЗАК, то кров беруть із пальця. Якщо ж дитині призначені дослідження, котрим необхідно взяття венозної крові, то загальний аналіз крові можна зробити і з неї. При цьому референтні межі будуть вказані для венозної крові. Загальний аналіз крові немовляти (дитина у віці від народження до 1 року) невеликої ваги та новонародженого береться збоку п’яти.


Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook