иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Загострення атопічного дерматиту в умовах карантину: що його провокує і що робити?

28 Квітня 2020

Оновлено: 26 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Атопічний дерматит (АД) — це іммуноопосередкований стан всього організму, який істотно впливає на образ та якість життя пацієнта. У дитячому віці найчастіше АД має прояви на шкірі. І вимагає ретельного і систематичного правильного догляду за нею. В умовах карантину та забруднення повітря продуктами горіння ймовірність загострення АД набагато вище. Що ж викликає появу АД у дітей, як проявляється загострення та як допомогти дитині? Розповідає дитячий лікар-дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа.

Що ж провокує появу АТ у дітей?

 • стрес,
 • порушення дієти,
 • екологія житла,
 • речовини, що забруднюють повітря (так звані поллютанти).

В умовах карантину і задимленості повітря ймовірність загострення АД набагато вище. Адже перебуваючи вдома, в замкнутому просторі і не маючи можливості часто гуляти на свіжому повітрі, дитина стикається з сухим повітрям в приміщенні. Також велика спокуса частих перекусів всілякими смаколиками, та й істотне обмеження свободи ще той стрес. Часте використання дезінфікуючих засобів, спиртовмісних антисептиків сприяє пересушуванню шкіри та збільшує ймовірність загострення.

Як проявляється загострення АД?

Сухістю шкіри, свербінням, часто сильним запаленням (почервонінням) певних ділянок шкіри. При неправильному або несвоєчасному догляді та лікуванні може виникати інфікування уражених ділянок, що істотно ускладнює ситуацію.

Що ж робити?

Величезне значення при АД має особливий догляд за шкірою, гігієнічні заходи вранці та ввечері з використанням емолентів — зволожуючих кремів, бальзамів, які відновлюють водно-ліпідну мантію і запобігають втраті вологи з поверхні шкіри.

Загальні рекомендації:

 • Купайте дитину в міру необхідності (не обов’язково щодня) і не довше 15 хвилин з використанням засобів для купання для атопічної (сухої та дуже сухої) шкіри.
 • Використовуйте емоленти (бальзами, креми) не менше 2-х разів на день, зволожуючи всю шкіру з акцентом на сухих і подразнених ділянках.
 • Дотримуйтеся здорового і збалансованого харчування, намагаючись уникати одноманітності продуктів, випічки, що містить глютен, смаколиків з барвниками, ароматизаторами, молочних продуктів — при їх непереносимості.
 • Проводьте з дітьми дозвілля цікаво та різноманітно, не даючи їм занудьгувати.
 • І не займайтеся самолікуванням! Якщо стан шкіри не поліпшується на тлі регулярного ретельного догляду, не зволікаючи, звертайтеся до фахівців — лікаря-дерматолога та алерголога.

Лікарі KinderKlinik, незважаючи на карантин, працюють в штатному режимі. Якщо Вашій дитині потрібна допомога — приходьте до нас на прийом! Для Вашої зручності наші лікарі виїжджають додому. Крім того, Ви можете отримати відповіді на всі свої запитання, задавши їх лікарю online! Бережіть себе і своїх дітей! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook