Загострення деяких хронічних захворювань має сезонний характер. Хворі на хронічний гастрит відмічають погіршення стану саме в міжсезоння: весна, осінь. А в умовах карантину стресовий фактор та погіршення екологічної ситуації – це додаткові потужні фактори ризику загострення хронічних хвороб. Тому саме під час карантину у дітей можливе загострення гастриту. Які прояви цього захворювання та як можна покращити самопочуття дитини? Розповідає педіатр KinderKlinik Тетяна Кузьменко.
Що таке «гастрит» і які його симптоми?
Гастрит — це запалення слизової оболонки шлунка.
Симптоми даного захворювання досить різноманітні:
- біль у верхній частині живота,
- нудота,
- печія,
- відрижка,
- важкість після їди,
- неприємний запах з рота,
- зниження або, навпаки, підвищення апетиту,
- здуття живота,
- порушення стулу: діарея чи закрепи,
- головний біль.
Які фактори ризику під час карантину?
Загострення відбувається внаслідок зміни характеру та режиму харчування, зниження активності імунної системи через перенесені гострі захворювання, низької фізичної активності, переважного знаходження у приміщенні, і пов’язаного з цим станом хронічного стресу. У людей, які знаходяться в стані хронічного стресу, ризик отримати гастрит набагато вищий, оскільки кровообіг в шлунково-кишковому тракті і статевій системі суттєво знижується під дією саме стресових факторів.
Що робити, аби покращити стан дитини?
Слідкуйте за харчуванням дитини. Необхідно відмовитися в цей період від газованих напоїв, гострої, жирної, смаженої їжі, соків. Харчування має бути регулярним, без переїдання. Важливо дотримуватися режиму сну. Постарайтеся підтримувати вдома спокійну атмосферу. Якщо, незважаючи на це, з’явилися зазначені вище симптоми, варто звернутися до педіатра та дитячого гастроентеролога, оскільки нелікований гастрит може призвести до ускладнень. Лікарі KinderKlinik, незважаючи на карантин, працюють в штатному режимі. Якщо Вашій дитині потрібна допомога — приходьте до нас на прийом! Для Вашої зручності наші лікарі виїжджають додому.
І будьте здорові!
Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за цілодобовими телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.
Ваш відгук